Dziś jest 9 maja 2021 r.
6925. dzień niepodległości Księstwa Sarmacji
3852. dzień panowania JKM Piotra II Grzegorza
3552. dzień kadencji Sejmu (XXXIII kadencja)
Park Stołeczny

11 sezon SLP zakończony!!!

Korona nie ponosi odpowiedzialności za treść materiałów opublikowanych w ramach Parku stołecznego. Opublikuj swój wpis lub film z YouTube.

29 kwietnia 2010 r., 18:08 — Leszek Żółtowski

25 kwietnia zakończył się kolejny sezon Sarmackiej Ligi Piłkarskiej. 30 drużyn z całej Sarmacji zmagało się o tytuł najlepszej w ramach trzech klas rozgrywkowych: (od najwyższej) Ekstraklasy, 1 ligi i 2 ligi.

Mistrzem Sarmacji w piłce nożnej został zespół YK Słoniki Sodomia, prowadzony przez diuka Przemysława Figla. Jest to trzeci ich tytuł z rzędu i czwarty w ogóle. Słoniki zdobyły również Puchar SLP (po raz trzeci w historii klubu). Ten sezon dla Słoników był wręcz rewelacyjny i napewno są bojowo nastawieni do następnego. Na miejscach drugim i trzecim uplasowały się odpowiednio drużyny FKK Rantiochskie Kr. i RVT Hrabia Ruhnhoff. Warto wspomnieć że Słoniki i Hrabiowie na początku sezonu znajdowali się w strefie spadkowej.

W 1 lidze zwycięzcą okazała się drużyna TKT Trizopolis (jej trenerem jest Marcin Komosiński), która zaledwie o 1 punkt wyprzedziła FC Grodzisk, natomiast miejsce trzecie objął SKS Podleszcz. O strefę premiowaną awansem do Ekstraklasy otarły się kluby: Małpki Grodzisk oraz TP Krokodyle Punta (pierwszy stracił do 3 miejsca zaledwie 2 punkty, drugi o punkt więcej).

Równie zacięta walka, a może nawet bardziej, stoczyła się o prymat w 2 lidze. Sensacyjnym wygranym okazał się zespól KS Byki Santiago (trenowany przez Leszka Żółtowskiego), tegoroczny debiutant w rozgrywkach SLP. Miejsca drugie i trzecie zajęły drużyny KP SONDA Srebrny Róg i Boty z Morwenau. Do ostatniej kolejki nie było wiadomo kto zostanie mistrzem 2 ligi - nawet zdobywca 4 miejsca, Atletico Merida, miało szanse na mistrzostwo.

Końcowe tabele wyników można znaleźć tu: http://slp.sarmacja.org/wyniki.php


UWAGA:
Wszystkich chętnych gorąco zapraszamy do włączenia się w rywalizację o miano najlepszej drużyny. Kolejny, 11 już sezon SLP ma rozpocząć się (według wstępnych ustaleń zarządu ligi) w ciągu 3 tygodni od zakończenia ostatniego sezonu. Wszyscy chętni do gry proszeni są o rejestrowanie się na http://www.xperteleven.com/ oraz wpisywanie się w tym forum: http://fc.sarmacja.org/viewforum.php?f=97. Zapraszamy również do zapoznania się ze stroną główną SLP: http://slp.sarmacja.org/
Udostępnij

Informacje o artykule

Artykuł oceniło 1 czytelników. Średnia nota: 5
Artykuł czytano 601 razy.

Wynagrodź twórcę

Wpłaciło różnych osób: 0.
Wpłacono łącznie: lt.

- Twoje konto bankowe
- Hasło do konta

Komentarze

2010-04-30 11:32 - autor: Henryk K. mar. Leszczyński
Dobrze prawi!

Dodaj swój komentarz:


Chcę wiedzieć o nowych komentarzach

Opcje archiwum

Napisali o nas

© Księstwo Sarmacji
Wszystkie prawa zastrzeżone.
Sarmacja na Facebooku Sarmacja na Twitterze Sarmacja na YouTube
Czas generowania strony: 0.029 sekundy