Dziś jest 9 maja 2021 r.
6925. dzień niepodległości Księstwa Sarmacji
3852. dzień panowania JKM Piotra II Grzegorza
3552. dzień kadencji Sejmu (XXXIII kadencja)
Park Stołeczny

Program wyborczy SdKS

Korona nie ponosi odpowiedzialności za treść materiałów opublikowanych w ramach Parku stołecznego. Opublikuj swój wpis lub film z YouTube.

10 października 2008 r., 16:35 — Yaraeh Alejandro bnt Kami-Chojnacki-Euskadi la Taureau

Sarmaci!

Nadchodzący czas wyborów, jest czasem bardzo ważnym, zarówno w kontekście wywołujących emocję wyborach do Izby Poselskiej, jak i w kontekście konsekwencji Waszego wyboru.

Nie lubię się powtarzać, dlatego także, zanim przejdę do najważniejszej części naszego programu, przypomnę, iż cały program można znaleźć pod tym adresem http://sdks.sarmacja.org/?page_id=3

Jednakże, najważniejsza jest kwestia gospodarki Księstwa Sarmacji. Najbardziej palącą w chwili obecnej potrzebą, jest zapewnienie stałych dochodów Koronie, oraz zapewnienie płynnego przepływu liberta, co będzie mieć zbawienny wpływ na gospodarkę Księstwa. Nie możliwym, i śmiesznym jest, stwierdzenie iż redukcja wydatków, może wiele zmienić w opłakanym stanie finansów. Skarb Państwa nie jest skarbem bez dna. Skarb Państwa, jak i samo państwo, ma na celu opodatkowywać, jednakże zachowując zdrowy rozsądek przy opodatkowaniu. Bez wprowadzenia rozsądnych podatków, oraz doprowadzenia do demonopolizacji rynku w Księstwie, ponowne uruchomienie Syriusza będzie kroplą w morzu potrzeb. Bez stworzenia miejsca na rynku dla nowych przedsiębiorstw, bez wprowadzenia skutecznego systemu redystrybucji, stworzenia presji podatkowej, aby libert bardziej opłacało się wydać, niż oszczędzić, nie uda się nam zaktywizować Sarmatów do aktywności gospodarczej. Dlatego także, pisząc nieco populistycznie, stwierdzić można, iż głos na Socjaldemokrację Księstwa Sarmacji, to głos na sprawnie działającą gospodarkę. To głos na państwo tanie, ale nie "dziadowskie".
Udostępnij

Informacje o artykule

Artykuł oceniło 0 czytelników. Średnia nota: 0
Artykuł czytano 439 razy.

Komentarze

Brak komentarzy.

Dodaj swój komentarz:


Chcę wiedzieć o nowych komentarzach

Opcje archiwum

Napisali o nas

© Księstwo Sarmacji
Wszystkie prawa zastrzeżone.
Sarmacja na Facebooku Sarmacja na Twitterze Sarmacja na YouTube
Czas generowania strony: 0.043 sekundy