Dziś jest 9 maja 2021 r.
6925. dzień niepodległości Księstwa Sarmacji
3852. dzień panowania JKM Piotra II Grzegorza
3552. dzień kadencji Sejmu (XXXIII kadencja)
Park Stołeczny

Upupieni, czyli v-Ferdydurke

Korona nie ponosi odpowiedzialności za treść materiałów opublikowanych w ramach Parku stołecznego. Opublikuj swój wpis lub film z YouTube.

05 października 2008 r., 16:53 — Yaraeh Alejandro bnt Kami-Chojnacki-Euskadi la Taureau

Zanim dojdę do meritum, mojego felietonu, gwoli wyjaśnienia, muszę rzec, iż pierwotnie tytuł miał być nawiązaniem do innego felietonu, sprzed dwóch lat, o tytule "Kto mie rzucił japkiem", dlatego także rozważałem tytuły takie jak "W kogo rzucić japkiem" oraz "Rzucem japkiem. Może ktoś dostanie", jednakże z uwagi na treść tego artykułu, stwierdziłem z całą stanowczością, że jeżeli mam komuś robić pupę, to zrobię to otwarcie twierdząc: Robię wam pupę!, aby nikt nie zarzucił mi, że jestem stronniczy, mimo że istotą felietonu jest prześlizgnięcie się nad tematem, połączone z wyrażeniem własnych poglądów.

Nie chcę się wdawać w genezę idei federacji RS-KT-VRP, bo to nudne, a ja piszę po to, aby ludzie czytali. Jednakże ważną kwestią są tutaj reperkusje takowego pomysłu. Jakkolwiek, pomimo początkowych zastrzeżeń moich, co do Rzeczypospolitej Sclavińskiej, uważam że jest to państwo które wiele wnosi do Księstwa Sarmacji. Wielu wybitnych Sarmatów jest Sclavińczykami, jak i wielu wybitnych Sclavińczyków jest Sarmatami. Sclavinia jest krajem interesującym, żywym i wnoszącym powiew świeżości, którego nam tak bardzo wszystkim trzeba.

Księstwo Trizondalu, jest swoistą łyżką dziegciu, w przysłowiowej beczce miodu. Jaki Trizondal jest, każdy widzi, nie mnie wartościować poziom zaawansowania umysłowego jego mieszkańców, jednakże powiem otwarcie i szczerze. Nie lubię Trizondalu, jak i nie lubię niektórych jego mieszkańców. Jednakże trudno tutaj nie przyznać racji Anonimowemu Następcy Tronu, w Sarmacji Trizondal dokonał skoku ewolucyjnego, zwłaszcza jeżeli chodzi o cywilizację słowa. Kwestią która mnie i Anonimowego Następce Tronu poróżnia w tej sprawie, to tempo tego procesu, które ja uważam za niezadowalająco wolne, mimo że nie sposób stwierdzić, że rzeczony proces ma miejsce.

Piąta Rzeczpospolita Polska. Kraj w którym psy pupciami szczekają, a słońce tyczką popychają. Kraj, który przeżywa trudności z aktywnością i potrzebuje żywiciela, który pomoże mu przetrwać trudne czasy. Przypomina to nieco sytuację Wandystanu - towarzysze także się przyłączyli, zregenerowali i poszli, jednakże tutaj podobieństwa się kończą. Wandystan wiele wnosząc do Księstwa, żył z nim w symbiozie. Czego o Piątej Republice powiedzieć się raczej nie da. Tak samo jak o VRP nie można powiedzieć, że posiada sensowny i spójny system prawny. Każdy nowo zarejestrowany użytkownik, dostaje obywatelstwo z automatu, zaś za ujawnienie przeze mnie zapisu negocjacji, zagrożono mi tam karą śmierci.

Dlatego jestem sceptycznie nastawiony do pomysłu budowy Większego Trizondalu, czym niewątpliwie się owa federacja skończy. Trudno tutaj mówić o cywilizującej roli Sclavini, gdyż zła moneta zawsze wypiera z obiegu dobrą. Analogicznie będzie w przypadku federacji RS-KT-VRP. Federacji, która spowoduje obniżenie standardów do poziomu Księstwa Trizondalu, wysyp wszelkiej maści zachowań niestosownych. Słowem, upupi nas na całego.

Koniec tych kredek!
Kto czytał, ten espedek!
Udostępnij

Informacje o artykule

Artykuł oceniło 0 czytelników. Średnia nota: 0
Artykuł czytano 503 razy.

Wynagrodź twórcę

Wpłaciło różnych osób: 0.
Wpłacono łącznie: lt.

- Twoje konto bankowe
- Hasło do konta

Komentarze

2008-10-05 17:06 - autor: Patryk Maria Szac
Proponuję autorowi użyć sformułowania 'dupa', gdyż lepiej oddaje to zaistniałą sytuację.

2008-10-05 21:03 - autor: Yaraeh Alejandro bnt Kami-Chojnacki-Euskadi la Taureau
Użyte przeze mnie sformułowanie, lepiej oddaje klimat sytuacji, bo nawiązuje do realnego dzieła.

2008-10-05 23:32 - autor: Aaron v-hr. von Lichtenstein-Rozman
Bardzo ciekawy, chodź krótki felieton. Mam nadzieję że ktoś wyrazi zdanie polemiczne i rozpocznie się dyskusja.

2008-10-06 09:47 - autor: Piotr Mikołaj
Postaram się wyrazić stanowisko, gdy już będę mógł. Polemiki (tu rozumianej jako spór, rozbieżność poglądów) nie obiecuję. :-)

PS. Niech żyją zapytania i interpelacje senatorskie.

2008-10-06 16:51 - autor: Yaraeh Alejandro bnt Kami-Chojnacki-Euskadi la Taureau
Felieton krótki, bo długi byłby toporny i mało kto by go doczytał do końca ;]

2008-10-06 22:21 - autor: Karolina bnt. Sobieszek
Yaraehu, śmiem zwrócić Ci uwagę, że nie jesteś zbyt zorientowany w sprawach tych trzech krajów... Ba! Nawet nie zaglądasz na ich fora czy inne miejsca publiczne... Skąd więc możesz wiedzieć to wszystko?
'Kraj w którym psy pupciami szczekają, a słońce tyczką popychają.'
Bez komentarza.
'Czego o Piątej Republice powiedzieć się raczej nie da.'
Gdyż, ponieważ?
'Każdy nowo zarejestrowany użytkownik, dostaje obywatelstwo z automatu'
Jakbyś zaglądał na forum VRP, to byś zobaczył, że zmieniono ten zapis...
'zaś za ujawnienie przeze mnie zapisu negocjacji, zagrożono mi tam karą śmierci'
Nie tyle zagrożono, co po prostu jeden mieszkaniec VRP w ferworze dyskusji zapewnie niezbyt rozważnie, rzucił taką propozycję.
'Nie lubię Trizondalu, jak i nie lubię niektórych jego mieszkańców.'
Ot i Twoja filozofia - 'czegoś nie lubię, to na pewno to coś jest złe'. I nawet nie spróbujesz się przekonać, że jest inaczej.

2008-10-07 14:38 - autor: Yaraeh Alejandro bnt Kami-Chojnacki-Euskadi la Taureau
Baronetesso!

Piąta Republika jest wtórna. Nie oszukujmy się, ale mój pobyt na tamtym forum, pozwolił mi wyrobić zdanie na temat tego kraiku. Przy okazji, tą osobą był prezydent tego tzw. państwa, zaś jego myśli przyklasnęła reszta fałerpeańskiej braci. Nie interpretuj faktów po swojemu.

2008-10-07 17:03 - autor: Karolina bnt. Sobieszek
Baronecie!
'Nie oszukujmy się, ale mój pobyt na tamtym forum, pozwolił mi wyrobić zdanie na temat tego kraiku.'
Zgadzam się, Twój, mniej niż 24-godzinny (no, może nieco więcej, ale i tak wypowiadałeś się tylko w jednym wątku i tylko na jeden temat...), pobyt na forum VRP na pewno pozwolił Tobie wyrobić zdanie na temat tegoż kraju...
'Przy okazji, tą osobą był prezydent tego tzw. państwa, zaś jego myśli przyklasnęła reszta fałerpeańskiej braci.'
Mam taką małą prośbę... Czy dla przypomnienia, mógłbyś wskazać, gdzie Ci konkretnie grożono karą śmierci? Chodzi mi o linka do tegoż postu, bo ja nie mogę nigdzie znaleźć tego na forum VRP.

2008-10-07 17:18 - autor: Mateusz bnt von Lichtenstein-Iontz
Potwierdzam, że padła propozycja skazania Yaraeha na karę śmierci przez rozstrzelanie ;-)

2008-10-07 17:20 - autor: Karolina bnt. Sobieszek
Mateuszu, ja to wiem, tyle że proszę o linka do tejże propozycji, bo nie mogę tego znaleźć :-)

2008-10-07 17:26 - autor: Marcin bnt Komosiński
Chwilowy pobyt na forum jakiegoś kraju może przynieść jedynie skrajne emocje, albo mi się on podoba albo nie. Żeby w pełni poznać kraj trzeba często do niego zaglądać, przyjrzeć się filozofii jego działania oraz relacjom międzyludzkim. Nie można też z góry zakładać, że coś jest bardzo dobre lub bardzo złe. Ciebie Yaraehu zapamiętałem na forum Trizondalu głównie ze spamowania i szukania niepotrzebnych zaczepek. Mówisz o tym, że wolno się rozwijamy. Otóż robimy to jak najlepiej jak potrafimy. Trizondal składa się głównie z ludzi bardzo młodych, którzy nie są obycie w wiel fundamentalnych dziedzinach v-świata, jednak mają w sobie ogromny zapał i determinację. Dlatego właśnie jesteśmy częścią Sarmacji, wnosimy do niej trochę świeżej krwi a w zamian oczekujemy pomocy przy rozwoju Trizondalu.

2008-10-07 19:10 - autor: Bratumił kaw. Nowak
Panie Patryk Maria Szac upominam że słowo d**a jest wulgaryzmem proszę nie pisać wulgaryzmu

Dowód że d**a jest wulgaryzmem : http://www.sjp.pl/dupa

Jak znów zobaczę że piszesz wulgaryzmu będę musiał pana ukarać zgodnie z taryfikatorem mandatu

Dziękuję za uwagę
Komendant GNKS

2008-10-08 14:49 - autor: Yaraeh Alejandro bnt Kami-Chojnacki-Euskadi la Taureau
Marcinie!

Nie twierdzę że się powoli rozwijać. Twierdzę, że się zbyt powoli cywilizujecie.

Karolino!

Mój pobyt tam trwał aż trzy dni, a i wcześniej jak i teraz czytuję czasami ich forum.

2008-10-08 19:04 - autor: Marcin bnt Komosiński
A jak ma wyglądać to ucywilizowanie? Czy w naszym kraju ktoś ma problemy z niepoprawnym słownictwem, wulgaryzmami czy kompromitacjami?. Te ostatnie mam na koncie chyba tylko ja i są moje to osobiste problemy i nie powinny być utożsamiane z całym krajem. W v-świecie cywilizacje każdy może sobie wyobrazić na własny sposób. Dla jednych powinna być to zbiorowość podobna do cywilizacji realnych, zaś dla innych ma ona być przede wszystkim zabawą i możliwością spotkania z innymi.

2008-10-08 19:24 - autor: Karolina bnt. Sobieszek
Yaraehu!
Aż trzy dni?... Nie odniosłam takiego wrażenia, ale cóż, skoro tak twierdzisz...
Nalegam jednak, żebyś znalazł ten post, w którym Ci grożono karą śmierci.

2008-10-08 19:34 - autor: Yaraeh Alejandro bnt Kami-Chojnacki-Euskadi la Taureau
Głowa państwa jest niejako wizytówką tego państwa, dlatego także mam słuszne prawo mierzyć jedną miarą ciebie jak i twój przybytek.

Karolcia, nie chce mi się, sama przeszukuj ten stos spamu tam.

2008-10-08 20:06 - autor: Karolina bnt. Sobieszek
Yaraeh - masz prawo, ale nie masz obowiązku mierzyć takową miarą. Może i głowa państwa jest jego [państwa] wizytówką, ale pamiętaj - wizytówka nie pokazuje wszystkiego, zaledwie wierzch. Żeby dowiedzieć się czegoś więcej o osobie, której wizytówkę oglądałeś, musisz z nią trochę porozmawiać. Tak samo nie możesz ocenić kraju tylko po jego władcy, tylko musisz w tym kraju trochę pobyć...
Aha, i nie uważam za pobyt w kraju spamowania na forum tegoż państwa.

2008-10-08 21:06 - autor: Yaraeh Alejandro bnt Kami-Chojnacki-Euskadi la Taureau
Karolcia, naprawdę mam już dosyć twoich ataków personalnych na moją osobę. Chyba nie chce powtórki z rozrywki, Yaraeh vs. Pewien Diuk?

2008-10-08 21:37 - autor: Karolina bnt. Sobieszek
To nie są ataki personalne, Jareczku... Ja po prostu polemizuję z Twoimi poglądami, o.

2008-10-08 22:01 - autor: Yaraeh Alejandro bnt Kami-Chojnacki-Euskadi la Taureau
Zarzucając mi spam...
Genialne!

2008-10-09 17:45 - autor: Karolina bnt. Sobieszek
A czymże innym, jak nie spamem, było pisanie postów tylko w OffTopicu? :]

2008-10-09 20:19 - autor: Yaraeh Alejandro bnt Kami-Chojnacki-Euskadi la Taureau
Jest pisaniem postów w OffTopicu ;]

2008-10-09 20:41 - autor: Marcin bnt Komosiński
Wszystko co nie zgadza się z poglądami Yaraeha jest be i jest do wywalenia. Ja tak to odbieram.

2008-10-09 20:51 - autor: Yaraeh Alejandro bnt Kami-Chojnacki-Euskadi la Taureau
Ty jesteś be. Chociaż nie wywaliłbym cię.
Rekompensujesz pewne "plusy ujemne" plusami jeszcze ujemniejszymi, ale przynajmniej zabawnie jest.

Dodaj swój komentarz:


Chcę wiedzieć o nowych komentarzach

Opcje archiwum

Napisali o nas

© Księstwo Sarmacji
Wszystkie prawa zastrzeżone.
Sarmacja na Facebooku Sarmacja na Twitterze Sarmacja na YouTube
Czas generowania strony: 0.029 sekundy