Dziś jest 9 maja 2021 r.
6925. dzień niepodległości Księstwa Sarmacji
3852. dzień panowania JKM Piotra II Grzegorza
3552. dzień kadencji Sejmu (XXXIII kadencja)
Park Stołeczny

Raport Kosztowacza Idei

Korona nie ponosi odpowiedzialności za treść materiałów opublikowanych w ramach Parku stołecznego. Opublikuj swój wpis lub film z YouTube.

24 września 2008 r., 18:36 — Yaraeh Alejandro bnt Kami-Chojnacki-Euskadi

Od jakiegoś czasu na liście dyskusyjnej Gelloni, toczy się dyskusja o odrodzeniu naszej prowincji. W ostatnim czasie zauważyłem jakieś ruch, generalnie za sprawą Feru, który jako jedna ze wszystkich Gellońskich miejscowości, pokazał na prawdę że stać nas na wiele. Dzięki baronetowi Żmudzie powstała nowa strona miasta, zastępując bezużyteczną starą. Możemy naleźć tam wiele ciekawych informacji na temat okolicy.
Spisał on historię miasta, opisał piękne zabytki, oraz odzyskał kluczę do wspaniałej Ferskiej biblioteki zakonu Semnoteam. Niestety obraz pięknej krainy psuje nieco Krez. Stolica Gellonii , właściwie nie ruszyła z miejsca od dawna. Ta sama strona, brak nowych artykułów, brak newsów (ostatni z marca). Bycie stolicą jednak do czegoś zobowiązuje.
Oprócz naszych dwóch metropolii, mamy jeszcze dwa małe miejscowości. Od wsi raczej nie wymaga się tego co od stolicy, a jednak małe Athos prezentuje się lepiej. Od jakiegoś czasu na stronie głównej prowadzone są ankiety, newsy uzupełniane są CO NAJMNIEJ raz na miesiąc, ale do ideału także brakuje dużo. Wieś nie posiada żadnych zabytków wpisanych na listę dziedzictwa narodowego, brakuje opisów słynnych postaci wywodzących, lub związanych z Athos. Statut jest powiedzmy szczerze beznadziejny, i władze planują wprowadzenie nowego. Niema także wyjaśnionej symboliki herbu i flagi. Wszystkie te braki zostały uwzględnione w ostatnim rankingu.
Pozostało ostatnie, nieco kontrowersyjne miasto Santa Ana. Tu podobnie jak w Athos stan jest ‘zadowalający’, ale nic więcej. Aktualności niema w ogóle (związane jest to z ciągłym wprowadzaniem nowego systemu newsów). Miasto posiada za to swoją własną gazetę „Kurier”, która skutecznie nadrabia brak informacja na stronie głównej. Znajduje się także dobry opis herbu, objaśnienie symboliki flagi oraz wyjaśnienie dewizy miasta. Z dodatkowych atrakcji miasto posiada winnicę, oraz kilka nowych atrakcji-niespodzianek w planie.
Ogólnie stan gellońskich miejscowości, wyłączając Fer, oceniam na zadowalający. Fer oczywiście wybija się sporo ponad przeciętną i mam nadzieję że tego nie zmarnuje.

Raport został napisany przez Kosztowacza Idei - Michała Kami-Chojnackiego-Euskadi-Bronowskiego, niestety nie mógł dodać go osobiście.
Udostępnij

Informacje o artykule

Artykuł oceniło 0 czytelników. Średnia nota: 0
Artykuł czytano 463 razy.

Komentarze

2008-09-24 20:47 - autor: Mateusz hr. Bartkowiak
Jakim cudem najstarsza sarmacka wieś, dzieło Sarmatów z początku Księstwa (id A0188 i A0293) z takimi budynkami jak kapliczka św. Merarda chociażby może nie mieć żadnych wpisanych na listę zabytków? :|

2008-09-24 21:04 - autor: Yaraeh Alejandro bnt Kami-Chojnacki-Euskadi
Ale jedno jest znamienne. Wystarczyło zrobić trochę dymu, postawić Gellończyków pod ścianą i Gellonia zaczęła się odbudowywać wręcz z dnia na dzień :D

2008-09-24 22:19 - autor: Don Miguel Kami-Chojnacki-Euskadi-Bronowski
Wysyłałem już zgłoszenia zabytków jakiś czas temu, ale nie dostałem żadnego odezwu. A teraz formularz nie działa... Może jutro napiszę osobiście jeszcze raz.

2008-09-25 09:40 - autor: książę Michał v-hr. O\'Rhada
A się odezwę. Nie wiem którego z licznych po drodze ministrów DN czy kultury (różnie się to nazywało) za to oskarżać, ale pamiętam że, za czasów kiedy ja byłem wiceministrem DN (daaawno, bodajrze początek 2006 r.), Athos było jednym z nielicznych miejsc, które zabytki zarejestrowane i zgłoszone miało. Zatem - partactwo jakieś się wkradło.

2008-09-25 20:57 - autor: Karolina bnt. Sobieszek
Mam złośliwy humor, więc zrobię mały OT i poprawię - bodajŻe, panie Michale.

Dodaj swój komentarz:


Chcę wiedzieć o nowych komentarzach

Opcje archiwum

Napisali o nas

© Księstwo Sarmacji
Wszystkie prawa zastrzeżone.
Sarmacja na Facebooku Sarmacja na Twitterze Sarmacja na YouTube
Czas generowania strony: 0.024 sekundy