Dziś jest 18 stycznia 2021 r.
6815. dzień niepodległości Księstwa Sarmacji
3742. dzień panowania JKM Piotra II Grzegorza
3442. dzień kadencji Sejmu (XXXIII kadencja)


Różne > "Gospodarcze ożywienie?"

Korona oraz Brama Sarmacka nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy, opinii i stanowisk opublikowanych przez redaktorów agencji prasowych. Opublikuj artykuł w Parku.

04 stycznia 2006 r., 17:35 — Gall

Ostatnie zmiany w sferze funkcjonowania gospodarki sarmackiej obudziły wielu z pośród starych, sarmackich przedsiębiorców. Na Liście Dyskusyjnej Księstwa Sarmacji (LDKS) zaczęły się już pojawiać pierwsze ogłoszenia zawierające oferty handlowe nowych i brakujących powszechnie towarów, wnikliwi obserwatorzy dostrzegą również zapytania ofertowe wysyłane przez spragnionych towarów wytwórców.

SYRIUSZ ożywa. To nie ulega wątpliwości. Zmiany wdrażane w ramach "Planu Bartkowiaka" z pewnością przynoszą pożądany efekt. Pozostaje jedynie pytanie - jak długo wzmożony popyt się utrzyma? Czy pojawią się w systemie rozwiązania na stałe wymuszające większy popyt, a co za tym idzie niosące ze sobą wzmocnienie i rozwój gospodarki? Obserwując to, co się dzieje należy mieć nadzieję, że osoby odpowiedzialne za wdrażane zmiany nie poprzestaną na rozwiązaniach połowicznych i przeprowadzą reformę gruntowną.

Księstwo Sarmacji od dawna słynęło swoim systemem gospodarczym. Najstarsi mieszkańcy pamiętają kulisy powstania Księstwa - nieudaną walkę o reformę WKRP (Wolny Klub Rzeczpospolitej Polskiej), odejście z WKRP senatora Czarneckiego, potomnym znanego jako Książę Piotr Mikołaj, założenie Księstwa jako eksperymentu gospodarczego i przekształcenie się go w pełni funkcjonalne i najbardziej rozwinięte państwo internetowe. Sarmacja zbudowana na SYRIUSZU rosła i piękniała w oczach, aż przyszedł kryzys gospodarczy. Jego główną przyczyną było zaprzestanie rozwijania SYRIUSZA i zdominowanie rynku przez korporacyjnych gigantów (pierwszym największym gigantem było SARCO). Dziś jest szansa trend odwrócić.
Udostępnij

Informacje o artykule

Artykuł oceniło 0 czytelników. Średnia nota: 0
Artykuł czytano 324 razy.

Komentarze

2006-01-04 17:43 - autor: Szymon "Silent Man" Nowicki
Mam szczęście, że tego nie pamiętam...

2006-01-04 23:19 - autor: Michał kaw. "Karol Młot" Radecki
Może by tak firmę założyć... hmm

Dodaj swój komentarz:


Chcę wiedzieć o nowych komentarzach

Opcje archiwum

Napisali o nas

© Księstwo Sarmacji
Wszystkie prawa zastrzeżone.
Sarmacja na Facebooku Sarmacja na Twitterze Sarmacja na YouTube
Czas generowania strony: 0.029 sekundy