Dziś jest 22 lutego 2020 r.
6483. dzień niepodległości Księstwa Sarmacji
3410. dzień panowania JKM Piotra II Grzegorza
3110. dzień kadencji Sejmu (XXXIII kadencja)


Różne > "Marchia Trzyczaszkowska"

Korona oraz Brama Sarmacka nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy, opinii i stanowisk opublikowanych przez redaktorów agencji prasowych. Opublikuj artykuł w Parku.

10 stycznia 2004 r., 12:11 — RCA

Wielkimi krokami zbliża się dzień oficjalnego uruchomienia prowincji

Marchia Trzyczaszkowska


Dostępna już jest strona internetowa Marchii - www.sarmacja.org/trzyczaszkowo/, która mimo, że jeszcze niegotowa do końca prezentuje już wysoką jakość zarówno treści jak i wykonania. Na stronie znaleźć można wszystkie niezbędne informacje o prowincji.
Udostępnij

Informacje o artykule

Artykuł oceniło 0 czytelników. Średnia nota: 0
Artykuł czytano 327 razy.

Komentarze

2004-01-10 13:19 - autor: Damian Konieczny
Działania Kanclerza są nieetyczne (Wiem że to truizm, proszę o wybaczenie). Kanclerz nie jest redaktorem Bramy. W Bramie nie piszemy o postępach w pracy nad prowincją hrabiego Troya, towarzysza Nowickiego czy byłego posła Jegomościa. Osobiście przygotowuje raport pod tytułem "Prowincje', co prawda od dłuższego czasu i niemrawo, ale nie usprawiedliwia to działań markiza. Brama nie jest, tak mi się przynajmniej wydaje, miejscem na promocję inicjatyw Pana RCA. Pan RCA nie ma prawa, do wykorzystywania swojego stanowiska, w promocji budowanej przez siebie, mniej lub bardziej udolnie, prowincji. Pan RCA może wykupić reklamę w jednej z prywatnych gazet.

2004-01-10 13:39 - autor: Robert Janusz C*****ski
Tak sie składa, że redaktorem bramy jestem - szkoda , co? Natomiast notkę o Trzyczaszkowie umieściłem ze względu na rażąco wybiórcze traktowanie informacji przez pozostałych redaktorów. Pisze Pan, że nie są promowane inne prowincje... co zatem powie Pan o notce o Krainie Stawów? Rad byłbym wielce cokolwiek na ten temat usłyszeć. Co do mojego nieetycznego, w oczach Pana zachowania, zawsze może Pan z rady odejść. Ja także mogę Panu w tym pomóc. Czy są jeszcze jakieś wątpliwości? Chętnie je wyjaśnie.

2004-01-10 14:11 - autor: Salwador Salwadori
ROTFL
Wyjątkowo obiektywna notatka - strona "prezentuje już wysoką jakość zarówno treści jak i wykonania". W bramie nie powinny być przenoszone zachowania rodem z Woronicza 17, gdzie inny Robert wykorzystuje publiczne medium (a takim jest Brama) do własnych celów.
Poza tym nie przypominam sobie żeby np. Gellonia była promowana w tym miejscu. Podobnie było z innymi prowincjami (za wyjątkiem Krainy Stawów).
W każdym bądź razie nawet jeśli ta notatka zaistniała to nie powinna być redagowana przez osobę będącą bezpośrednio stroną zainteresowaną jej powstaniem. A od reklamy jest prasa prywatna.

2004-01-10 14:13 - autor: Salwador Salwadori
RCA => "Tak sie składa, że redaktorem bramy jestem - szkoda , co?" - faktycznie szkoda

2004-01-10 14:19 - autor: Dominik Janusz Lis
Że co??? Przecież to nie jest reklama, gdyż nikogo ani się nie zachęca do odwiedzin strony, ani tym bardziej niczego nie wychwala pod niebiosa. Artykuł ten jest tylko suchym i pozbawionym emocji sprawozdaniem z prac nad prowincją. Brama powinna przecież zawierać informacje z całego kraju a nie tylko ograniczać się do wypisywania komentarzy na temat tego, co się dzieje na liście, czy z jakim mniej lub bardziej poważnym pomysłem wyskoczył jakiś minister. Trochę umiaru, panowie.

2004-01-10 14:22 - autor: Damian Konieczny
Do rady mój Panie, to ja dopiero mam zamiar się dostać. nie mogę patrzeć, jak partia Kanclerza stara się wypaczyć to, co najbardziej cenię w Księstwie. Nie jest Pan redaktorem "Bramy", posiada Pan status administratora, z racji pełnionego stanowiska. Korzystając z dobrego humoru Kanclerza i zwerbalizowanej w powyższym komentarzu deklaracji wyjaśnienia wszelkich wątpliwości, pozwolę sobie zadać pytanie. Czy markiz ma zamiar ubiegać się o następną kadencję?

2004-01-10 14:28 - autor: Damian Konieczny
Sz. P. Lis: Obawiam się, że nie orientuje się Pan w sytuacji. Po pierwsze, Marchia Trzyczaszkowska nie jest częścią kraju. Formalnie nie istnieje. Jest właśnie pomysłem, inicjatywą obywatela. Pana Roberta C*****skiego, który korzystając z piastowanego stanowiska, reklamuje swój projekt. Licząc zapewne na zainteresowanie ze strony mieszkańców. To element akcji promocyjnej, nieudolnie prowadzonej od pewnego czasu. Jest to nie fair w stosunku do innych twórców prowincji.

2004-01-10 14:33 - autor: Dominik Janusz Lis
Owszem, formalnie JESZCZE nie istnieje, ale będzie już 15 stycznia. Naprawdę jest to nie fair w stosunku do innych twórców prowincji?? Których? Gdzie oni są i gdzie się upominają, tudzież uskarżają, że w Bramie nikt nie chce pisać o ich inicjatywach? Pytam się, gdzie oni są? Kanclerz napisał o nowym pomyśle i bardzo dobrze, a jeżeli pan nie może tego zrozumieć, to szczerze współczuję.

2004-01-10 14:48 - autor: Damian Konieczny
Przede wszystkim, proszę się nie unosić. Na nerwy dobry jest seks, ewentualnie melasa. Na pewno nie wirtualne państwa. Wracając do tematu, innymi twórcami prowincji są hrabia Troy (Troja), towarzysz Nowicki (Nowicja), był poseł Jegomość (Syjon), terrorysta Wiensko (Gellonia) itd. Nie interesuje mnie czy jest im przykro, jako redaktor Bramy, staram się dbać o, jeżeli nie sprawiedliwe, to przynajmniej obiektywne traktowanie ich wszystkich. Tekst Kanclerza, nie jest obiektywny. Spełnia wszystkie kryteria, aby traktować go jako reklamę. Jestem nie tylko piękny, ale i mądry, dlatego sprawdziłem pańską prowincjonalną przynależność. To wyjaśnia stanowisko Szanownego Pana, które oczywiście rozumiem i szanuję. Powiedzmy.

2004-01-10 15:16 - autor: Robert Janusz C*****ski
Prosze mi zatem odpowiedziec co leżało u podstaw informacji o Krainie Stawów? Bo jakos nie moge pojac. Poza ty - gdzie widzi Pan tu reklame? O ile sie nie myle nie jest ani zacheta, ani nachalne wolanie. Jest to informacja. Temu sluzy Brama. Jesli twierdzi Pan ze nie jestem redaktorem bramy - nieniejszym na redaktora Bramu powoluje Pana Roberta Janusza C*****skiego. Zabroni mi Pan? Brama znajduje sie pod kontrola Ministerstwa Informacji. Ministerstwo pod Rzadem. Rzad pod moja. Ot problem. Panie Konieczny. To ze sie pan do Rady wybiera - milo. Juz od dwoch tygodni powtarzam ze sie Pan dostanie i ze wogole Pan zdecyduje sie wystartowac. Gratuluje. Powrot z niebytu bywa wielki. Raz jeszcze sugeruje zainteresowac sie powiazaniami jakie w Sarmacji wystepuja. Krytyka bywa dobra - do czasu.

2004-01-10 15:18 - autor: Robert Janusz C*****ski
Pan Salwadori - jako wysoko postawiony czlonek prowincji Gellonia chyba sie nieco zagalopowal. Dlaczego owe komentarze nie wystapily w czasie pojawienia sie niusa o Krainie Stawow? Panowie mnie zadziwiacie swoja bezczelnoscia.

2004-01-10 15:23 - autor: Robert Janusz C*****ski
Mirth: Czy markiz ma zamiar ubiegać się o następną kadencję? => nie wiem, nie myślałem jeszcze o tym.

2004-01-10 15:52 - autor: Salwador Salwadori
Drogi Kanclerzu! Ja po prostu występuje przeciwko praktykom wykorzystywania publiczego medium do promowania inicjatywy związanej z osobą autora informacji. Nie jestem specjalistą od etyki dziennikarskiej (może o zdanie należałoby spytać P. Kościńskiego?) ale takie praktyki wydają mi się naganne i proszę nie dziwić się moim skojarzeniom z realnymi mediami publicznymi. Oczywiście w moich dotychczasowych wywodach całkowicie dotąd pomijałem fakt że wg mnie nieodpuszczalne jest żeby możliwość publikowania w Bramie posiadał wysoko postawiony członek Rządu.

2004-01-10 15:58 - autor: Damian Konieczny
ROTFL. Mam dzisiaj wspaniały nastrój. Konwersacyjka z Kanclerzem jest dla mnie prawdziwą przyjemnością. Nie będę niczego markizowi zabraniał. Uczciwość nie pozwala mi ubiegać się o uwolnienie Bramy spod opieki rządu, poświęcam zbyt mało czasu tej instytucji. Uważam jednak, że sytuacja jest głęboko patologiczna. Hrabia Troy, który sumienniej wykonuje obowiązki redaktora, może nie być ukontentowany z pracy dla Szanownego Pana. Nas obu zatrudniał Jego Wysokość Książe. Co do powrotu z niebytu. Wciąż zadziwia mnie pańskie spojrzenie na otaczającą rzeczywistość. Konkretnie, zadziwiają mnie dwa aspekty tegoż. Primo, ogromna potrzeba akceptacji jaką Kanclerz się odznacza, połączona z niewiarygodnym kompleksem zasług. Markiz samego Księcia chciałby na tym polu prześcignąć. Co więcej, nie może Kanclerz znieść, że wielu prominentnych Sarmatów ma wszystkie pańskie zasługi w głębokim poważaniu, w najlepszym wypadku. Secundo, mierzenie innych własną miarą, przekonanie że wszyscy dybią na pozycję Kanclerza. Mi nie są potrzebne ani zaszczyty, ani stanowiska, ani wirtualna władza. Moja aktualna aktywność w Księstwie, jest dla mnie w pełni satysfakcjonująca. Gdyby nie idiotyczne pomysły Panów z Rady Książęcej, nigdy nie kandydowałbym. Koncentrując się na tym co naprawdę ważne, a dla mnie interesujące – promocji Księstwa, rozwoju sarmackiej kultury, no i oczywiście kpieniu z Kanclerza C*****skiego. Najbardziej rozbawił mnie ten fragment o powiązaniach. Skomentuje go niewymownym milczeniem. Z braku czasu, idę wyprowadzić kobietę na spacer.

2004-01-10 16:05 - autor: Robert Janusz C*****ski
Panie Salwadori. W panska wypowiedz wkradla sie niescislosc... co to jest etyka dzinnikarska?

2004-01-10 16:13 - autor: Robert Janusz C*****ski
Pan Konieczny widze ze odzyskal wreszcie swoj dawny polot. Rad wielce z tego jestem. Co do reszty. Ksiaze Was zatrudnil... ja moge Was zwolnic. Nic prostrzego. Potem Ksiaze zwolni mnie, bo jakze to tak. Mam to ... Co do mojej pozycji - wisi mi czy dybia czynie dybia. Wiem jedno - Ksiaze nie ma kandydata na Kanclerza i to nie jest moj problem. Jesli zdecyduje sie nie startowac na nastepna kadencje to bedzie wesolo. Najpierw wesole beda poszukiwania frajera na Kanclerza, potem wesoło będzie ogladac jego gimnastyki by to wszystko ogranac. Nie mam zadnych kompleksoc, znam swoja wartosc, wiem co zrobilem, wiem czego nie uczynili nigdy inni. Przescignac Ksiecia? Wiele bym mogl to powiedziec, ale Ksiaze zmylby mi glowe za bycie nielojalnym - lubie to mycia glowy, samemu mi sie nie chce. Co mogę znieść top moja sprawa. Mam w powazaniu glebokim co prominentni Sarmaci o mnie mysla. Ja robie swoja prace - i w moim przekonaniu, a jak pokaza wyniki sondy, nie tylko w moim, robie to dobrze. Pan Konieczny bierze wszystko tak personalnie - ale to zle. Nie wolno. A fe. Personalne atakiw naszym małym Księstwie mogą się tragicznie dla owgo Księstwa skończyć. Wszyscy będa personalnie po sobie jechac... i znow nieszczesny Ksiaze bedzie musial wszystko robic sam. Jelenie bowiem beda sie wycinac. A tak. Jak jelenie sie nie wycinaja to pracuja. Zatem odpuscmy sobie personalne wycieczki bo szlachcie to nie przystoi. Pomijam juz zupelnie kwestie, iz stoje na przegranej pozycji. Wszak jawne-niejawne poparcie dla KPS i Pana idzie z samej gory. Gdziezby mi malemu zuczkowi dyskutowac z Panem. Robiac to jestem nielojalny...

2004-01-10 17:25 - autor: Salwador Salwadori
Co to jest etyka dziennikarska? Coś co m.in. nakazuje zachowanie obiektywizmu gdy człowiek decyduje się na publiczne przekazanie pewnej informacji innym ludziom. A stwierdzenie że strony stoją na wysokim poziomie w sytuacji gdy chodzi o strony administrowane przez siebie jest wysoce nieobiektywne.

2004-01-10 19:29 - autor: Krzysztof Kowalczykowski
No proszę, nie ma mnie parę godzin, a tu takie perełki. Informacja o przedsięwzięciu markiza C*****skiego nie została umieszczona, bo w chwili jej publikacji na liście strona przypominała wydmuszkę - strona główna i niedziałające linki. Markiz C*****ski został o tym poinformowany.

2004-01-10 20:10 - autor: Robert Janusz C*****ski
Za to Stawy dzialaja swietnie i reprezetuja to co prowincja powinna soba reprezentowac. Wyborczosc Panow redaktorow robi sie meczaca...

2004-01-10 20:41 - autor: Krzysztof Kowalczykowski
Nie wiem czemu się przyssałeś do Stawów. Strona wtedy nie miała niedziałających linków i była spójna.Oczywiście, że piszę wyborczo, a nawet wybiórczo. Taka moja rola by odsiewać ziarno od plew.Skoro mało Ci spamowania listy, to możesz zatrudnić sobie jakąś tubę, która będzie wychwalać Twoje przedsięwzięcia.

2004-01-10 21:16 - autor: Agata Maria Kowalczyk
Przepraszam, że się wtrącam w tą niezwykle ciekawą dyskusję, ale czy w KS nie ma ważniejszych problemów niż roztrzyganie czy powyższa informacja o Marchii Trzyczaszkowskiej jest reklamą czy nie? Z tego co do tej pory przecztałam wynika, że Kraina Strawów także rzekomo się zareklamowała i nikt nie miał z tego powodu pretensji. Owe pretensjie Panów wydają mi się raczej wyrazem zazdrości i antypatii do RCA.

2004-01-10 21:53 - autor: Książę Piotr Mikołaj
Ale to pocieszające, prawda?

Bo istotnie, ważniejszych problemów raczej nie ma...

2004-01-10 23:28 - autor: Robert Janusz C*****ski
Przyssalem sie bo wampiry juz tak maja. Spamowania listy? Kto spamuje listę? i czym? Zadziwia mnie postępująca bezczelność szanownych redaktorow. Widac ze panskie oko konia tuczy.

2004-01-10 23:59 - autor: Krzysztof Kowalczykowski
Spamowałeś. Wysłałeś więcej niż 1 list o identycznej treści. Może nie?

2004-01-11 00:26 - autor: Robert Janusz C*****ski
Nie sadze...

2004-01-11 00:27 - autor: Krzysztof Kowalczykowski
I całe szczęście, bo co to byłby za sąd...

2004-01-11 00:41 - autor: Przemysław F.
Gdyby w ogole byl... Proponuje sprawdzic, ile w KS czeka sie na rozprawe... :)

2004-01-11 11:08 - autor: Robert Janusz C*****ski
Czeka bardzo duzo. Mam nadzieje, ze to tylko wina konca roku, a koniec roku jak wiadomo jest dla wielu instytucji koszmarny. Ciesze sie takze, ze kilka spraw ostatnio ubylo. Kilka samo sie rozwiazalo. Reszta - poczekamy.

2004-01-11 13:12 - autor: Wieńczysław Wiensko
Miło mi, że Pan Damian uważa mnie z terrorystę, mimo, że nie zasłużyłem sobie, aż na takie wyróżnienie. BTW. szkoda, że nie mieliśmy okazji przekonać się o "mądrości" wymienionego. Używanie "madrych" słów nie jest dowodem na wskazaną madrość. Podobnie wygląda sprawa z domniemaną "Boskością" i pieknością(widział ktokolwiek objawy tych przywar?
(pytam z ciekawości, nie złośliwości)
BTW1. Pozdrawiam pupilka.

2005-04-01 20:45 - autor: patryk "snoobik" bones
narodziny trzyczaszkowa!!! hura!!!

Dodaj swój komentarz:


Chcę wiedzieć o nowych komentarzach

Opcje archiwum

Napisali o nas

© Księstwo Sarmacji
Wszystkie prawa zastrzeżone.
Sarmacja na Facebooku Sarmacja na Twitterze Sarmacja na YouTube
Czas generowania strony: 0.048 sekundy