Dziś jest 4 czerwca 2020 r.
6586. dzień niepodległości Księstwa Sarmacji
3513. dzień panowania JKM Piotra II Grzegorza
3213. dzień kadencji Sejmu (XXXIII kadencja)


Różne > "To oni poprowadzą Gellonię!"

Korona oraz Brama Sarmacka nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy, opinii i stanowisk opublikowanych przez redaktorów agencji prasowych. Opublikuj artykuł w Parku.

16 czerwca 2005 r., 23:12 — Wiktor Szpunar

Kilka dni temu ogłoszono wyników wyborów na stanowiska w Rządzie Hrabstwa Gellonii. Wybory trwały od wtorkowego poranku aż do północy, bynajmniej nie ostatniej, niedzieli dwunastego czerwca.

Znany ze swej punktualności Gelloński Komisarz Wyborczy, a mianowicie Pan Tomasz baron Chojnacki równo o północy ogłosił w jakim składzie działać będzie gelloński Rząd.

Odnotowano 16 głosów, a co ciekawe, w poprzednim głosowaniu na temat przyjęcia ustaw głosowało o sześć osób więcej.

Oto wyniki:

Marszałkiem Sejmiku Prowincji został diuk Piotr Kościński, który w biegu o to zacne stanowisko nie miał ani jednego konkurenta. Za wybraniem go na wyżej wymienioną funkcję głosowało szesnaście osób; nikt nie oponował.

Nieco bardziej emocjonująca była sprawa dotycząca wyboru nowego Premiera. Choć Kryspin kawaler Bober również nie miał konkurencji najwyraźniej nie zdobył, aż tak wielkiego poparcia, jak słynny Marszałek Sejmiku, zdobywając dziesięć głosów na tak i sześć głosów sprzeciwu. Przewaga głosów za wybraniem kawalera na stanowisko Premiera okazała się wystarczającą, a on sam swoją pracą będzie miał okazję przekonać pozostałą szóstkę głosujących do swej barwnej persony.

Bez większych problemów Ministrem Skarbu i Gospodarki został Mateusz kawaler Suszek, za którym opowiedziało się dwunastu wyborców. Przeciwko było czterech.

Największa natomiast, a zarazem jedyna walka o stanowisko, miała miejsce w głosowaniu na urząd Sekretarza Stanu Prowincji. Z jednej strony stanął Pan Paweł Staszek, z drugiej Michał kawaler Czarnecki. Gellończycy zaufali temu pierwszemu, który stosunkiem głosów dziewięć do sześciu pokonał kawalera Czarneckiego i może zaczynać pracę na tym odpowiedzialnym stanowisku.

Po ogłoszeniu wyników wybrany Rząd szybko wziął się do pracy. Niecierpliwie czekamy na efekty!
Udostępnij

Informacje o artykule

Artykuł oceniło 0 czytelników. Średnia nota: 0
Artykuł czytano 316 razy.

Komentarze

2005-06-16 23:14 - autor: Wiktor hr. "Avistak" Szpunar
Jednoczesnie przepraszam, ze tak dlugo trwalo, zanim wybory zostaly opisane. W Bramie pracuje od wczoraj, a wczesniej nikt sie za to nie zabral :/ Jestem na gellonskiej LD, wiec o najblizszych wydarzeniach bede juz informowal na biezaco.

2005-06-16 23:16 - autor: Zbyszko kaw. "ziutek" Browarczyk
Avi, ponawiam swoją prośbę o wyluzowanie :D Nic dziwnego w tym, że usunałeś te maile, bo nie pracowałes wtedy jeszcze w BS i musiałeś po prostu poczekać aż ci je podeślą.

2005-06-16 23:18 - autor: Wiktor hr. "Avistak" Szpunar
Alez ja jestem wyluzowany ;-) Tylko potrafie zrozumiec tych, ktorzy czekaja na interesujace ich artykuly i za nic nie moga sie doczekac ;)

2005-06-16 23:19 - autor: Zbyszko kaw. "ziutek" Browarczyk
Tych co czekają zapraszamy również do Wieści Teutońskich! Codziennie aktualne newsy! Wkrótce nowe atrakcje!
http://ziutek.fastom.pl/wiesci

2005-06-16 23:27 - autor: Piotr diuk Kościński
Avi, dziękuję!!! Myślę, że potraktuję ten tekst i inne Twoje teksty "Bramowe" jako brakującą pracę na studiach w Gellońskim Instytucie Naukowym... tak dla zachęty!!!

2005-06-16 23:37 - autor: Zbyszko kaw. "ziutek" Browarczyk
A możeby tak Szanowny Diuku - jeśli mogę w ogóle coś zasugerować - dać Aviemu nagrodę Pióro Fenixa?

2005-06-17 07:55 - autor: Wiktor hr. "Avistak" Szpunar
Panowie, dopiero zaczynam prace w Bramie :-) Ale jest mi niezmiernie milo za te pochwaly!

Dodaj swój komentarz:


Chcę wiedzieć o nowych komentarzach

Opcje archiwum

Napisali o nas

© Księstwo Sarmacji
Wszystkie prawa zastrzeżone.
Sarmacja na Facebooku Sarmacja na Twitterze Sarmacja na YouTube
Czas generowania strony: 0.053 sekundy