Dziś jest 18 lutego 2020 r.
6480. dzień niepodległości Księstwa Sarmacji
3407. dzień panowania JKM Piotra II Grzegorza
3107. dzień kadencji Sejmu (XXXIII kadencja)


Różne > "Przyjaźń i Współpraca!"

Korona oraz Brama Sarmacka nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy, opinii i stanowisk opublikowanych przez redaktorów agencji prasowych. Opublikuj artykuł w Parku.

16 czerwca 2005 r., 19:46 — Wiktor Szpunar

Do grona osób nagrodzonych przez Księcia Sarmacji Orderem Przyjaźni i Współpracy dołączył 13 czerwca Michał Sobczak, Prezydent Mandragonatu Wandystanu.

Artykuł 6; punkt pierwszy Dekretu Księcia Sarmacji nr 197 mówi, że "Ustanowiony w roku 2002 Order Przyjaźni i Współpracy nadawany jest głowom, szefom rządów, ministrom spraw zagranicznych oraz dyplomatom państw obcych za wybitne zasługi położone dla rozwoju współpracy międzynarodowej."

A Prezydent i Dekameron Wszechjutrzni, Pan Sobczak z pewnością spełnia te wymagania. Jak sam Książę Piotr Mikołaj się wyraził "W uznaniu Pańskiego wkładu w proces rozwoju dobrosąsiedzkich relacji między Sarmacją a Wandystanem pragnę niniejszym, w imieniu Księstwa Sarmacji, nadać Panu sarmacki Order Przyjaźni i Współpracy, nadawany przedstawicielom zaprzyjaźnionych krajów za wybitne zasługi położone dla rozwoju współpracy międzynarodowej."

Pan Prezydent Sobczak jest piątym władcą nagrodzonym tym jakże prestiżowym wyróżnieniem.

Wcześniej wyróżniono:
JKM Armina Frederika, Króla Scholandii;
JKM Artosa, Króla Aklandii;
Christofa, Prezydenta Republiki Baridas i
Arcyksięcia Piotra Kościńskiego, Regenta Królestwa Cyberii.

Odznaczonemu życzymy szczęścia i powodzenia conajmniej tak ogromnego, jak do tej pory!
Udostępnij

Informacje o artykule

Artykuł oceniło 0 czytelników. Średnia nota: 0
Artykuł czytano 322 razy.

Komentarze

2005-06-16 19:53 - autor: Książę Piotr Mikołaj
Dodam, iż sam order (bez błękitnej wstęgi, na której jest wieszany) można zobaczyć pod adresem http://www.sarmacja.org/ordery/opiw.gif. Projekt Hetmana Wielkiego, korekta kolorów moja.

2005-06-16 20:00 - autor: Wiktor hr. "Avistak" Szpunar
Przepraszam za niedoinformowanie czytelników. Na przyszłość dokładniej szukał będę źródeł. I jeszcze raz gratulacje dla Pana Sobczaka!

2005-06-16 22:54 - autor: Zbyszko kaw. "ziutek" Browarczyk
Avi, spokojnie. I tak wiesz, że wszyscy są i tak zaskoczeni, że tyle piszesz i wielce z tego powodu zadowoleni :)

2005-06-17 12:22 - autor: John bnt "Jastrzębiec" Casteway
Gratuluję Serdecznie b.Prezydentowi Wandystanu Michałowi Sobczakowi otrzymania tej nagrody.Pamiętam,że bardzo się ucieszyłem z faktu jego wyboru na to stanowisko,żywiąc wówczas głębokie przekonanie o trafności wyboru obywateli tego dynamicznie rozwijającego się państwa.Pragnę nadmienić,że ta myśl do dziś pozostaje mi miła.Wybór na Prezydenta M.Sobczaka w tamtym "burzliwym" okresie był najlepszym z możliwych.Wyważone i rozsądne spojrzenie na stosunki Sarmacko-Wandejskie w chwili secesji pozwoliły w mojej ocenie na pragmatyczną i korzystną dla obu stron współpracę polityczno-gospodarczą.Jeszcze raz serdecznie gratuluję !!!

Dodaj swój komentarz:


Chcę wiedzieć o nowych komentarzach

Opcje archiwum

Napisali o nas

© Księstwo Sarmacji
Wszystkie prawa zastrzeżone.
Sarmacja na Facebooku Sarmacja na Twitterze Sarmacja na YouTube
Czas generowania strony: 0.049 sekundy