Dziś jest 25 maja 2020 r.
6576. dzień niepodległości Księstwa Sarmacji
3503. dzień panowania JKM Piotra II Grzegorza
3203. dzień kadencji Sejmu (XXXIII kadencja)


Różne > "Infrastruktura ponad podziałami..."

Korona oraz Brama Sarmacka nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy, opinii i stanowisk opublikowanych przez redaktorów agencji prasowych. Opublikuj artykuł w Parku.

15 czerwca 2005 r., 18:45 — Wiktor Szpunar

W dniu dzisiejszym, niespełna dwie godziny po dwunastej Diuk Piotr Kościński złożył oficjalny wniosek do Jego Książęcej Mości w sprawie przyszłego działania Ministerstwa Infrastruktury. Zdaniem Pana Senatora infrastruktura odgrywa kluczową rolę dla Księstwa Sarmacji i w związku z tym powinna stać ponad wszelakimi walkami personalnymi i politycznymi. Według Diuka obecna forma Ministerstwa tegoż nie zapewnia, toteż resort ten miałby zostać wyłączony ze składu Rządu i podporządkowany bezpośrednio Księciu pod nazwą Sekretariatu do spraw Systemów Informatycznych Księstwa Sarmacji.

Bardzo szybko na owy wniosek odpowiedział członek Narodowej Partii Sarmacji Zbyszko Browarczyk. Zarzucił on Przewodniczącemu Sarmackiego Ruchu Monarchistycznego (tj. wnioskodawcy) napędzanie sporu między rządzącą NPS, a będącym w opozycji SRM-K.

Krótką wymianę poglądów uciął po kolejnych dwóch godzinach Książę Piotr Mikołaj, który w odpowiedzi na wniosek Szanownego Senatora dokładnie omówił dekret o zmianach w rządzie z dnia 12 czerwca. Pisał, między innymi, że "wyodrębnienie z Rządu urzędu Ministra Infrastruktury stanowiłoby naruszenie niepisanego, acz ważnego założenia obecnego przy przywracaniu urzędu kierownika Rządu, a mianowicie - iż Minister -Kanclerz będzie posiadał kompetencje również w sferze określania kierunków rozwoju systemów KS, dla których najpełniejszej realizacji wskazana jest pewna forma zwierzchnictwa nad MI.", zaznaczając jednak, "(...) iż jakiekolwiek zmiany na stanowisku Ministra Infrastruktury nie będą możliwe dopóty, dopóki ewentualna zmiana ministra stanowić będzie poważne utrudnienie dla właściwego funkcjonowania systemów informatycznych Księstwa Sarmacji lub zagrożenie dla sarmackiego bezpieczeństwa narodowego.".

W związku ze słowami Księcia, Diuk Piotr Kościński przywrócił pełne prawa członkowskie SRM-K hrabiemu Mateuszowi Gawendzie (Ministrowi Infrastruktury Księstwa Sarmacji), podkreślając przy tym, że "w żaden sposób nie oznacza to poparcia dla desygnowanego Ministra-Kanclerza hr. Roberta C*****skiego."

Na liście dyskusyjnej Księstwa Sarmacji w dalszym ciągu trwają rozmowy w tej sprawie, jeśli chcecie poczytać co o sytuacji sądzą Sarmaci, polecam skierowanie się do archiwum LDKS - http://groups.yahoo.com/group/sarmacja/, bądź zapisanie się na samą listę poprzez wysłanie pustego maila na adres sarmacja-subscribe@yahoogroups.com (w odpowiedzi otrzymacie informację co dalej powinniście uczynić).
Udostępnij

Informacje o artykule

Artykuł oceniło 0 czytelników. Średnia nota: 0
Artykuł czytano 283 razy.

Komentarze

2005-06-15 19:04 - autor: Robert Janusz bar. C*****ski
Wyłączenie MI spod jurysdykcji Rządu i Kanclerza spowodowałoby umocnienie "status quo" - czyli MI byłby nadal niedotykalny, a co za tym idzie postulowane zmiany w Syriuszu pozostałyby w...postulatach. Z całym szacunkiem dla JKM - ale JKM nie jest dobry w zarzadzaniu Rzadem, czego mielismy przyklad w ostatnich miesiacach. Ksiaze nie umie, badz nie chce, egzekwowac stojacych przed ministrami obowiazkow. Miedzy innymi po to zostal przywrocowny Urzad Kanclerza - spoleczenstwo wyraznie powiedzialo czego chce. Ksiaze to wskazal. Mysle, ze przy pomocy Ksiecia kierowanie Rzadem bedzie skuteczne, ale nie moze byc tak, ze sie wylacza z niego ministerstwo w niewiadomo jakim celu.

Dodaj swój komentarz:


Chcę wiedzieć o nowych komentarzach

Opcje archiwum

Napisali o nas

© Księstwo Sarmacji
Wszystkie prawa zastrzeżone.
Sarmacja na Facebooku Sarmacja na Twitterze Sarmacja na YouTube
Czas generowania strony: 0.05 sekundy