Dziś jest 21 września 2020 r.
6695. dzień niepodległości Księstwa Sarmacji
3622. dzień panowania JKM Piotra II Grzegorza
3322. dzień kadencji Sejmu (XXXIII kadencja)


Różne > "Pierwszy miesiąc pracy Rządu"

Korona oraz Brama Sarmacka nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy, opinii i stanowisk opublikowanych przez redaktorów agencji prasowych. Opublikuj artykuł w Parku.

12 czerwca 2011 r., 19:53 — Brama Sarmacka

Moi Drodzy.

 

Od powołania mojej osoby przez JKM na Kanclerza minął już niemalże miesiąc, więc najwyższa pora by spisać swego rodzaju sprawozdanie z prac Rządu przez ten czas. Zwłaszcza, że spora część prac jest niewidoczna gołym okiem dla większości Sarmatów.

Pozostanę chyba przy swoim stylu pisania tych sprawozdań z podziałem na poszczególne Ministerstwa, jednak zacznę od paru słów ogólnych.

 

Jak wszyscy mogli zobaczyć skład mojego Gabinetu już w przeciągu pierwszego miesiąca musiał się zmienić. Bar. Byczeq złożył swoją dymisję w dniu świętowania Rocznicy powstania Księstwa Sarmacji. Pragnę po raz kolejny serdecznie mu podziękować za całą pracę jaką wykonał piastując urząd Ministra to w dużej mierze dzięki niemu obchody Rocznicy oraz inicjatywy przygotowane na nią wyglądały tak, jak powinny.

Na całe szczęście szybko udało mi się zastąpić barona kolejną odpowiednią na to stanowisko osobą-hr. von Thorn-Broniek. Prócz tego pierwotny skład rządu uzupełnił Michał Alexander kaw. Kami-Chojnacki-Euskadi-Kowalewski jako Sekretarz Stanu w MSWiA odpowiedzialny za aktualizację BIPu.

 

Ale przejdźmy do szczegółów:

 

Ministerstwo Dziedzictwa Narodowego- Minister von Lichtenstein- Hergemon swą pracę w obecnej kadencji zaczęła od trudnego zadania przygotowania konkursów na obchody IX Rocznicy powstania Księstwa Sarmacji. Zadanie to było tym trudniejsze, że czas naglił i wszystko było robione w zawrotnym tempie. Prócz konkursów przygotowany został również spis zabytków sarmackich ze wszystkich prowincji, który ukazany został podczas uroczystej Gali za pośrednictwem serwisu rocznicowego.

Po zakończeniu Gali Minister mogła zająć się pracą w normalnym a nie przyspieszonym trybie. Obecnie wspiera ona powstawanie Baridajskiej Agencji Aeronaustyki i Astronautyki oraz szykuje nową gazetę, która będzie funkcjonować w Księstwie Sarmacji. Z pewnością też jeszcze nie raz zobaczymy liczne konkursy mające krzewić rozwój kultury w Księstwie. Pani Minister jest też odpowiedzialna za obserwowanie powstających inicjatyw oraz obejmowanie ich patronatem.

No i najważniejsze dla mnie- Natalia wspaniale zastępowała mnie podczas mojego urlopu oraz informowała na bieżąco o najważniejszych wydarzeniach w Sarmacji, za co raz jeszcze serdecznie jej dziękuję.

 

Ministerstwo Spraw Obywatelskich- Minister von Lichtenstein od razu musiała zająć się zaległymi wnioskami o bezzwrotne zapomogi dla nowych mieszkańców. W tej chwili wszystkie wnioski są rozpatrywane od razu, więc czas oczekiwania nie przekracza paru dni.

Minister dostała również dostęp do oficjalnego maila: mso@sarmacja.org pod którym to można się z nią kontaktować. Na mail ten też przychodzą wiadomości ilekroć w Księstwie pojawi się nowy mieszkaniec, więc może on być od razu przywitany przez władze Księstwa.

Z Panią Minister oczywiście może kontaktować się każdy kto potrzebuje pomocy lub odpowiedzi na jakieś pytanie związane z Sarmacją. Z pewnością otrzyma on pomoc.

 

Ministerstwo Spraw Zagranicznych- Minister Kościński cały czas pracuje w Gmachu OPM ukazując aktywność Księstwa na arenie międzynarodowej. Diuk Kościński udziela się we wszystkich ważniejszych tematach poruszanych w OPM, ostatnio sam przedstawił propozycję Konwencji ws. Stosunków dyplomatycznych (która ma być niejako odpowiednikiem, uproszczonym i dostosowanym do potrzeb mikronacji, realnej konwencji wiedeńskiej).

Osoby obserwujące Gmach OPMu mogą zauważyć, że Księstwo nie przedstawiło własnej kandydatury na urząd Sekretarza Generalnego OPM. Tu w dużej mierze wina leży po mojej stronie, gdyż wpierw byłem nieobecny, a następnie po powrocie z urlopu nie dałem rady odpowiednio się tym zająć. Jednakże jedyna zgłoszona kandydatura dobrze rokuje na przyszłość, więc Księstwo nie straci na tym, że nie zgłosiło własnego kandydata.

 

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji- Minister von Thorn-Broniek zaraz po powołaniu zabrał się do pracy. Obecnie kończy już audyt stron Księstwa (zapoczątkowany przez bar. Byczqa), który został podzielony na 3 etapy. W etapie I sprawdzona została strona główna, wypisane zostały wszystkie błędy oraz braki na wyświetlanych stronach. W kolejnym etapie sprawdzone zostaną wszystkie strony miast i prowincji oraz linki, które się na nich znajdują. W fazie 3 zostanie przejrzany sam serwer, gdyż znajduje się na nim multum inicjatyw, do których nie prowadzą już żadne odnośniki, a które warte są pokazania i przypomnienia wszystkim.

Wraz z audytem stron odnowiony zostanie (na dniach) katalog stron Księstwa Sarmacji, gdzie wyświetlane będą wszystkie aktywne (a także te godne przypomnienia) strony internetowe związane z Księstwem.

Przygotowany zostanie również prowizoryczny ranking miejscowości, którego głównym celem będzie przestawienie naczelnikom czego na stronach miejscowości brakuje oraz jakie występują błędy.

Odbędzie się również spotkanie z władzami prowincji mające na celu wskazanie wszelkich niedociągnięć na stronach samorządów. Mamy nadzieję, że poprawi to sytuację stron internetowych Księstwa, a także wskaże władzom prowincji błędy i braki, które same mogły przeoczyć.

Wraz z audytem Minister szykuje mapę całej strony Księstwa, więc w jednym miejscu będą spisane wszelkie strony sarmackie- znacznie ułatwi to pracę nad ich modernizacją i poprawą.

 

Ministerstwo Nauki- Minister Hergemon już dłuższy czas temu zapoczątkował dyskusję mającą na celu określenie przyszłego wyglądu nauki sarmackiej niestety- absolutnie nikt się nim nie zainteresował. Mimo to Minister nadal pracuje nad przygotowaniem powstania Akademii Sarmackiej oraz kształtem naszej nauki. Niedługo możemy się spodziewać wyników prac koncepcyjnych ukazanych szerszemu gronu Sarmatów. Jednakże powiedzmy sobie szczerze- nadal potrzebne będą dyskusje i wymiany pomysłów co do tego jak chcemy by nasza nauka wyglądała, gdyż wciąż chyba sami tego nie wiemy.

 

Kanclerz- Coś o mojej pracy. Sam początek kadencji to liczne nadawanie uprawnień, dostawanie się do paneli administracyjnych na różnych stronach sarmackich, a także przekazywanie dostępu osobom odpowiedzialnym za dane miejsca (a trzeba przyznać, że nie zawsze było to łatwe zadanie).

Oczywiście z początku najważniejszym zadaniem było przygotowanie rocznicy, gdy Ministrowie zajmowali się poszczególnymi inicjatywami ja tworzyłem (z pomocą bar. Byczqa i Minister Lichtenstein-Hergemon) serwis rocznicowy. W tak zwanym międzyczasie należało poprawiać niektóre ze skryptów na stronach sarmackich. Poprawione zostały:

serwis organizacji,

serwis petycji,

agregacja na stronie głównej (to zrobione przez bar. Byczqa),

panel Bramy Sarmackiej,

wznowiono działalność SOBOSa oraz poprawiono skrypt wyświetlania aktualnych sond na stronie głównej Księstwa.

Przy okazji powyższych zmian zmieniałem również kodowanie na stronach z iso na utf. Mam nadzieję, że do końca kadencji dam radę wszędzie zmienić kodowanie na utf-8, jednak obecnie mamy w tym taki bajzel, że nie wiem czy jest to do zrobienia w tym czasie.

 

I to chyba tyle. Mówiąc szczerze już sam nie wiem czy o czymś nie zapomniałem, zwłaszcza, że większość z tych spraw nie jest widoczna gołym okiem. Oczywiście, jeśli pojawią się jakiekolwiek pytania odnośnie pracy Rządu to na nie odpowiem ja lub któryś z Ministrów.

 

Tak na koniec: ja póki co pracę Rządu oceniam dobrze i dziękuję wszystkim moim Współpracownikom za to co robią, czasami nawet mimo różnych przeciwności.

 

 

Pozdrawiam,
Mikołaj bnt Wiśnicki,
Kanclerz.

Udostępnij

Informacje o artykule

Artykuł oceniło 4 czytelników. Średnia nota: 3.75
Artykuł czytano 714 razy.

Komentarze

2011-06-12 20:46 - autor: Piotr II Grzegorz
A moja ocena to bdb a nie db jak u kanclerza. Świetny rząd.

2011-06-12 20:58 - autor: Rooshoffy bar. Byczeq
Jestem oburzony. Przez jakieś tam nudne sprawozdanie mój wiersz, będący przyczynkiem do spisania epopei narodowej nie jest już wyświetlany na głównej stronie. Hańba!

2011-06-12 21:24 - autor: Andrzej Swarzewski
Zgadzam się!

2011-06-12 21:26 - autor: szer. rez. Guedes bnt de Lima
Gratuluję!

2011-06-13 00:08 - autor: Kasia bar. Hergemon-Euskadi
Zgadzam się, prace rządu widać i to bardzo cieszy. Oby tak dalej. Jak widać wszystko idzie w jak najlepszym kierunku.
Pozdrawiam

Dodaj swój komentarz:


Chcę wiedzieć o nowych komentarzach

Opcje archiwum

Napisali o nas

© Księstwo Sarmacji
Wszystkie prawa zastrzeżone.
Sarmacja na Facebooku Sarmacja na Twitterze Sarmacja na YouTube
Czas generowania strony: 0.039 sekundy