Dziś jest 3 czerwca 2020 r.
6585. dzień niepodległości Księstwa Sarmacji
3512. dzień panowania JKM Piotra II Grzegorza
3212. dzień kadencji Sejmu (XXXIII kadencja)
Park Stołeczny

Sarmacjo jesteśmy z Wami!

Korona nie ponosi odpowiedzialności za treść materiałów opublikowanych w ramach Parku stołecznego. Opublikuj swój wpis lub film z YouTube.

02 maja 2011 r., 16:13 — szer. rez. Guedes bnt de Lima

Wasza Książęca Mość, gdyby nie ręka wyciągnięta przez Sarmację, Sclavinii już by dawno nie było, gdyż przyjmowaliście Nas jako niedoświadczony, mało znaczący i kompletnie nie przygotowany do funkcjonowania wirtualny kraj. Dzięki wysiłkom wielu Sarmatów oraz kreatywnym Sclavińczykom, jak chociażby Potocki, Iontz, Cetnarowicz czy Rozman osiągnęliśmy wspólnie poziom do którego Sclavinią dążyła, czyli poziom prawodawstwa sarmackiego. Takimi słowami dziękowałem Jego Książęcej Mości Michałowi Feliksowi w imieniu wszystkich Sclavińczyków 04 maja 2010 roku, kiedy to Rzeczpospolita Sclavinii i Trizondalu opuszczała Koronę Księstwa Sarmacji.

Jako autor artykułów, m.in. Królestwo zakłamanej wiedzy zdaje sobie sprawę, iż przyczyniłem się w znacznym stopniu do wyrobienia sobie nowej i sceptycznej opinii o Królestwie Sclavinii oraz Jej mieszkańcach. Jednak słowa Jego Ekscelencji Yaraeha Co się tyczy Sclavinii, to obecnie eksperymentują ze swoim ustrojem i mają podejście dość szowinistyczne do reszty świata., szczerze mnie zasmuciły i zmobilizowały do publikacji pewnego artykułu na łamach Bramy Sarmackiej.

Sclavińczycy zawsze byli Narodem przyjaźnie nastawionym do Księstwa Sarmacji oraz Sarmatów. Nie przejmowaliśmy się od samego początku współpracy z Księstwem nawet tak skrajnymi wypowiedziami jak słowa Zbyszka von Thorn ? Browarczyka Strony nawet mają, więc z czym do ludzi? Jeszcze chcą mieć warunki lepsze od Trizondalu? Bez jaj. Nie zważaliśmy na epitety związane z określaniem Rzeczpospolitej Sclavińskiej yoyonacją czy słowa Michała Radetzkyego Bo to raczej nie jest mikronacja. Ja z dużą dozą tolerancji przyjąłem artykuł do Micropedii, ale miałem duże wątpliwości. NIE INKORPORACJI!

Na łamach dziewięćdziesiątego numeru Przeglądu Politycznego ukazał się artykuł przedstawiający stosunek społeczeństwa sclavińskiego w stosunku do kryzysu aktywności Księstwa Sarmacji. Poza nielicznymi skrajnymi wypowiedziami ogół społeczeństwa jest przejęty sytuacją u Naszych przyjaciół. Wiele osób mimo problemów wewnętrznych Sarmacji cały czas zdaje sobie sprawę, że jesteście największą polską mikronacją i szkoda by spuściznę tylu pokoleń wirtualnych działaczy i polityków zmarnować akurat na krótko przed rocznicą 9-lecia istnienia. Głęboko wierzymy w złapanie wiatru w żagle oraz wybranie najlepszych z najlepszych w nadchodzących wyborach.

Mój powrót do Królestwa Sclavinii świadczy, iż ta dzisiejsza Sclavinia nie jest już szowinistyczna. Zażegnanie konfliktu, zmiana nastawienia społeczeństwa do wielu spraw, które nagłaśniałem w felietonach będąc na emigracji w granicach Księstwa Sarmacji. Wiele w Królestwie Sclavinii zmieniło się na dobre. Postanowiłem zrobić wszystko by uświadamiać moich młodszych kolegów czym w historii Sclavinii jest Sarmacja, a jest bezcenną wirtualną matką bez której moja wirtualna Ojczyzna upadłaby już kilka lat temu.

Cały czas zmieniamy się na lepsze i chcemy nawiązać do tradycji dawnej Rzeczpospolitej Sclavińskiej, która była idyllą dla polityków sarmackich pokroju późniejszego Księcia Daniela Łukasza. Chcemy by mimo tego, iż Królestwo Sclavinii już od dawna niepodległe było przyjacielem Sarmatów, dlatego na bieżąco prasa sclavińska zajmuje się wydarzeniami z terytorium Księstwa oraz trzymamy kciuki za pomyślne rozwiązanie wszystkich problemów.

Królestwo Sclavinii zmienia swój wizerunek na lepsze i ze szczerymi chęciami zaprasza do odwiedzin swoich Sarmackich braci. Rozwijające się media systematycznie opisują wydarzenia z Nowego Eldoratu, Doliny Tilei oraz Jastrzębca.

Przywróćmy świetność zarówno Księstwu Sarmacji jak i Królestwu Sclavinii, bo zasługujemy na to!

Guedes de Lima
Udostępnij

Informacje o artykule

Artykuł oceniło 0 czytelników. Średnia nota: 0
Artykuł czytano 549 razy.

Komentarze

2011-05-02 18:14 - autor: Rooshoffy bar. Byczeq
Z przyjemnością widziałbym Sclavinię z powrotem w Księstwie Sarmacji, jako silny kraj koronny, tak jak to zapamiętałem dwa lata temu. Ale myślę, że zarówno Księstwo Sarmacji jak i Sclavinia nie są jeszcze na ten krok gotowe. W każdym razie, kibicuję Sclavinii po cichu i życzę jej jak najlepiej.

2011-05-02 19:53 - autor: Guedes bnt de Lima
Cały czas wierzę w Sarmatów, że kiedyś udostępnią dla Sclavinii dawne forum Rzeczpospolitej Sclavińskiej, które zawiera bezcenną spuściznę historyczną dla Sclavińczyków. Wierzę w to głęboko i proszę, jeżeli ktoś jest w posiadaniu starego forum, a podobno Sarmacja ma go gdzieś na serwerach to zróbcie gest w Naszą stronę. :)

2011-05-02 21:46 - autor: Rooshoffy bar. Byczeq
Jeżeli zostanę posłem, to z chęcią zadbam, by je wam udostępniono :)

2011-05-23 20:25 - autor: Guedes bnt de Lima
Oby. Dla Nas to bezcenne źródło.

Dodaj swój komentarz:


Chcę wiedzieć o nowych komentarzach

Opcje archiwum

Napisali o nas

© Księstwo Sarmacji
Wszystkie prawa zastrzeżone.
Sarmacja na Facebooku Sarmacja na Twitterze Sarmacja na YouTube
Czas generowania strony: 0.109 sekundy