Dziś jest 21 września 2020 r.
6695. dzień niepodległości Księstwa Sarmacji
3622. dzień panowania JKM Piotra II Grzegorza
3322. dzień kadencji Sejmu (XXXIII kadencja)


Polityka > "Abdykacja - tym razem naprawdę"

Korona oraz Brama Sarmacka nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy, opinii i stanowisk opublikowanych przez redaktorów agencji prasowych. Opublikuj artykuł w Parku.

04 września 2010 r., 10:24 — Matwiej diuk Skarbnikow

W dniu wczorajszym przedłużająca się dyskusja o roli Księcia Michała Feliksa oraz o tym co może a czego nie powinien Regent dobiegła końca. Nasz władca zapowiedział rychłą abdykację której powodem jest brak czasu oraz "znudzenie i niechęć". Jego Książęca Wysokość zapowiedział, że w ciągu kilku dni wszyscy dowiemy się kim będzie czwarty Książę Sarmacji a uroczyste przekazania władzy odbędzie się w trakcie zjazdu - 25 września.

Nie bylibyśmy sobą gdyby przyjęta z ogólnym zadowoleniem decyzja nie rozpoczęłaby kolejnego wątku debaty - tym razem o formie wyłonienia następcy. Książę Michał Feliks zapowiedział zerwanie z krótką tradycją wolnej elekcji i samodzielne wskazanie nowego księcia. Forum na krótka zawrzało - ale chociaż dominowali zwolennicy elekcji oraz kompromisowego pomysłu diuka Kościńskiego (wybór przez Księcia spośród kandydatów wyłonionych przez zjazd szlachty i arystokracji) trudno jest przypuszczać by nasz Monarcha pokierował się głosem swoich niedawnych elektorów. Pomimo nienajszczęśliwszego przebiegu własnego panowania ciągle żywi przekonanie, że wie co dla Księstwa będzie najlepsze - w czym zdaje się przypominać swego niesławnego poprzednika Księcia Seniora Daniela Łukasza.

Jak przystało na nieprofesjonalną agencję prasową nie będziemy drążyć w poszukiwaniu informacji kto znalazł się na celowniku Księcia. Wolimy efekt porażenia piorunem w momencie oficjalnego ogłoszenia wyboru.

Udostępnij

Informacje o artykule

Artykuł oceniło 1 czytelników. Średnia nota: 3
Artykuł czytano 726 razy.

Komentarze

2010-09-04 10:42 - autor: Aaron hr. von Lichtenstein-Rozman
Zauważmy: przy "pierwszej abdykacji" JKM Michała Felixa zrobił się lekki ferment. Na forum i w prasie pojawiło się sporo wpisów, ludzie spotykali się na IRCu. Po drugiej abdykacji - prawie nic.

2010-09-04 11:30 - autor: Książę Michał Feliks
Pewnie, ze prawie nic. Bo uczucia znudzenia i niecheci zywi znacznie wiecej osob niz ja. Obserwujac ten kraj przez ostatnie miesiace nietrudno zauwazyc, ze wieksza czesc osob tkwi tu tylko sila rozpedu.

Bawi mnie tez ten nagly demokratyzm pleniacy sie wsrod pasowanych szlachcicow i arystokratow. Tyle mowia o monarchii, o Ksiestwie, ale jak co do czego przyjdzie to oczywiscie chca decydowac sami :)

A juz szczegolnie bawi mnie sformulowanie "tradycja wolnej elekcji". Dwie abdykacje, jedna z wyznaczeniem nastepcy, druga z ogloszeniem wolnej elekcji. Jeden do jednego. Gdzie tu jakakolwiek tradycja? Moze autor powinien w przyszlosci posilkowac sie slownikiem jezyka polskiego? Chociaz- nieprofesjonalna agencja prasowa slownika uzywac nie musi :)

2010-09-04 11:49 - autor: Bartosz hr. Mackiewicz
25% S"P"D, będące tu tylko siłą rozpędu, popiera decyzję ustępującego Księcia. Przy Tobie stoimy i stać będziemy.

2010-09-04 11:55 - autor: Aaron hr. von Lichtenstein-Rozman
"Pewnie, ze prawie nic. Bo uczucia znudzenia i niecheci zywi znacznie wiecej osob niz ja. Obserwujac ten kraj przez ostatnie miesiace nietrudno zauwazyc, ze wieksza czesc osob tkwi tu tylko sila rozpedu. "

Fakt.

"Bawi mnie tez ten nagly demokratyzm pleniacy sie wsrod pasowanych szlachcicow i arystokratow. Tyle mowia o monarchii, o Ksiestwie, ale jak co do czego przyjdzie to oczywiscie chca decydowac sami :) "

Ale nikt nie mówi o demokracji a o demokracji szlacheckiej. Po coś te tytuły w końcu JKM przyznaje...

"A juz szczegolnie bawi mnie sformulowanie "tradycja wolnej elekcji". Dwie abdykacje, jedna z wyznaczeniem nastepcy, druga z ogloszeniem wolnej elekcji. Jeden do jednego. Gdzie tu jakakolwiek tradycja? Moze autor powinien w przyszlosci posilkowac sie slownikiem jezyka polskiego? Chociaz- nieprofesjonalna agencja prasowa slownika uzywac nie musi :)"

Fakt że sformułowanie conajmniej dziwne...

2010-09-04 13:11 - autor: Książę Michał Feliks
Panie hrabio- tytuly przyznaje. Ale kwestia sukcesji to wyłączne uprawnienie Monarchy.

2010-09-04 13:14 - autor: Matwiej diuk Skarbnikow
Liczyłem na zdystansowane przyjęcie "krótka tradycja" - ale nie narzucam sposobu odbioru. Mogę się zapienić i powiedzieć, że tradycja się od czegoś musi zacząć i bronić tego sformułowania traktując je poważnie śmiertelnie.

2010-09-04 14:01 - autor: Leszek kaw. Żółtowski
"Panie hrabio- tytuly przyznaje. Ale kwestia sukcesji to wyłączne uprawnienie Monarchy."

Hmmm... Zaiste dziwne, że Książę wybrany w wolnej elekcji posługuje się takimi stwierdzeniami...

2010-09-04 15:19 - autor: Семён bar. Рэдзиков
Chodziło chyba o kwestię abdykacji. ;]

2010-09-04 16:18 - autor: Krzysztof St. M. diuk Konias
Mam załatwić śliwowicę na zjazd??

2010-09-04 17:48 - autor: Timios mar. Kiechajas
Pytanie :D

2010-09-04 19:13 - autor: Bartosz hr. Mackiewicz
No ba.

2010-09-05 10:01 - autor: Piotr Mikołaj
Wasza Książęca Mość,

„K: Sam wyznaczysz dziedzica tronu, czy też preferujesz
wolną elekcję?

W: Wolna elekcja znakomicie stymuluje aktywność. Myślę, że byłaby lepszym rozwiązaniem, ale pod warunkiem przeprowadzenia jej tajnie, w ordynacji STV, której jestem fanem. Zaraził mnie nią Książę Piotr Mikołaj”

(Gazeta Elekcyjna nr 2 z 7 stycznia 2010 r.)

2010-09-06 14:28 - autor: Tomasz Pac
Zawsze jest tak, że ktoś musi zacząć ;) Widać nie jest to ten czas.
Dobrze, że chociaż czas na abdykację :)

2010-09-06 15:27 - autor: Paweł Szermiński
chciałem skomentować, ale co? mam wrażenie, że wszystko już było :)

2010-09-06 20:21 - autor: Bratumił v-hr. Nowak-Azoramath
JKM Michał Feliks to typowy polski polityk. Mówi co innego, robi co innego.

2010-09-07 15:29 - autor: Calisto diuczessa Kami-Chojnacka
Znowu się narażę, ale co mi tak - POWIEM - Wolna Elekcja to zły wybór - uważam tak teraz, po tej pierwszej, chociaż i mnie wówczas się to rozwiązanie podobało. Dlaczego zmieniłam zdanie? Wolna elekcja wzmocniła podział społeczeństwa. Rozpoczęła proces, który powoli doprowadza Sarmację na skraj przepaści i coraz bardziej się boję, że już niedługo nie będzie można zawrócić.

Wolne elekcja pokazała też hipokryzję sporej częsci Sarmatów - wielkich Monarchistów, wielkich Patriotów, którzy strzelili focha bo się im książę nie spodobał. Smutno patrzeć na tę sytuację.

Pamiętam, że gdy zaczynałam swoją przygodę z mikronacjami, ktoś powiedział, żebym nie wybierała Państwa X (nie pamiętam już co to za państwo) bo tam się tylko kłócą - Dzisiejszym Państwem X jest Sarmacja.

2010-09-07 15:34 - autor: Timios mar. Kiechajas
Żebyśmy się kłócili, to by już było nieźle.

2010-09-07 17:02 - autor: Kedar mar. via Margończyk
@Kwazi z okazji abdykacji JKM Feliksa gotów jestem się napić Twego trunku więc go bierz :P

Dodaj swój komentarz:


Chcę wiedzieć o nowych komentarzach

Opcje archiwum

Napisali o nas

© Księstwo Sarmacji
Wszystkie prawa zastrzeżone.
Sarmacja na Facebooku Sarmacja na Twitterze Sarmacja na YouTube
Czas generowania strony: 0.039 sekundy