Park Stołeczny

RSiT - Sarmacja 2:3 (2:2)

Korona nie ponosi odpowiedzialności za treść materiałów opublikowanych w ramach Parku stołecznego. Opublikuj swój wpis lub film z YouTube.

09 sierpnia 2010 r., 23:10 — Timios mar. Kiechajas

Cwiercfinalowe spotkanie v-mundialu miedzy gospodarzami, a Ksiestwem Sarmacji mialo byc wielka gratka dla fanów futbolu. Nie tylko z powodu wysokiego poziomu czysto sportowego prezentowanego przez obie ekipy, ale takze [a moze przede wszystkim?] ze wzgledu na dwa smaczki - polityczny (niedawny rozwód Sclavinii i Trizondalu z Sarmacja) i sportowy ( to wlasnie RSiT wyeliminowalo Sarmatów z poprzednich mistrzostw w fazie cwiercfinalowej).

Druzyna gospodarzy przystepowala do tego spotkania bez oslabien, w skladzie reprezentacji Ksiestwa zabraklo lewego obroncy Tronda Riisn?sa kontuzjowanego w meczu z [a jakze!] Sultanatem Al Rajn. Zastapil go powracajacy po kontuzji Germain Sirot.

Pierwsza polowa spotkania byla bardzo wyrównana - oba zespoly mialy kilka dogodnych okazji do zdobycia bramki, ale albo strzaly byly niecelnie, albo znakomitymi paradami popisywali sie bramkarze. Na bramki i emocje przyszlo wiec czekac do drugiej polowy. Jak sie okazalo - warto bylo czekac. W 61 minucie zaspal w sarmackiej defensywie Leroy McClain, z latwoscia minal go Udo Braune i obronca musial ratowac sie trzymajac rywala za koszulke. Nie obylo sie bez protestów Sarmatów, sedzia nie mial jednak watpliwosci - rzut karny. Hans Henneman, najlepszy pomocnik RSiT strzelil mocno w lewy róg , ale na wygodnej dla bramkarza wysokosci i Rafael de Aquino zdolal sparowac pilke na rzut rozny. Wielu przeczuwalo, ze to moglo byc kluczowe zdarzenie w tym meczu. I rzeczywiscie - kilka minut pózniej Dennis Simion wpadl w pole karne przeciwnika i gdy obroncy doskoczyli do zblokowania strzalu, oddal pilke wbiegajacemu w 'szesnastke' Svenowi-Inge Ellingowi, a ten z pierwszej pilki huknal nie do obrony pod poprzeczke. Radosc w zespole z Ksiestwa nie trwala jednak dlugo, bo w 73 minucie precyzyjne dosrodkowanie wykorzystuje Arne Henrikson i glowa umieszcza pilke w okienku bramki de Aquino. Strata bramki podzialala jednak moblizujaco na Sarmatów, bo w krótkim czasie stworzyli sobie kilka sytuacji do strzelenia gola. Sztuka ta udala sie w 81 minucie Dennisowi Simionowi, który spostrzegl zle ustawionego Toncka Zemlijca i spróbowal szczescia, lobujac sprzed pola karnego - mimo rozpaczliwej interwencji golkipera RSiT pilka wpadla do siatki. I gdy wydawalo sie, ze kolejne bramki dla Sarmatów sa tylko kwestia czasu, Udo Braune swietnie odnalazl sie w polu karnym i z najblizszej odleglosci wpakowal futbolówke do bramki, wyrównujac wynik spotkania. Wiecej goli w regulaminowym czasie gry nie padlo. Na rozstrzygniecie trzeba bylo poczekac do dogrywki. Na tym etapie meczu bylo juz jednak widac po zawodnikach zmeczenie, nie ogladalismy zbyt wielu akcji podbramkowych. W 100 minucie Turley wypuscil Pisareva 'w uliczke', ten juz mial strzelac, gdy zostal powalony w polu karnym przez Guntera Cremera. Sedzia ponownie wskazal na wapno - do pilki podszedl doswiadczony Birger Ueland, z zimna krwia polozyl bramkarza i mielismy 3:2. Zawodnicy z RSiT nie mieli juz sil na wyrównanie, do pólfinalu awansowal zespól Sarmacji!

- To bylo rewelacyjne spotkanie, malo nie zszedlem na zawal serca. Nie chce moze szafowac okresleniem przedwczesnego finalu, ale to z pewnoscia byl mecz na miare walki o zloto. Oba zespoly pokazaly sie z bardzo dobrej strony, wiele okazji bramkowych, rzuty karne, piekne gole - czego chciec wiecej? - pytal reotrycznie na konferencji prasowej trener Kiechajas - Teraz swietujemy to wspaniale zwyciestwo, ale juz powoli myslimy o srodowym spotkaniu z Mikroslawia. Pólfinal to dla nich ogromny sukces, którego serdecznie gratulujemy. My jednak juz tu bylismy - chcemy wiecej. Przyjechalismy do Sclavinii i Trizondalu po zloto, a zeby je zdobyc nie mozemy miec skrupulów. Musimy zakonczyc piekny mikroslawianski sen - zdecydowanie zapowiedzial manager "Ksiazat".

W drugim meczu pólfinalowym Neopolis zmierzy sie z grupowym rywalem Sarmatów Sultanatem Al Rajn. Oba spotkania w srode o godzinie 20:30. Zapraszamy!