Dziś jest 2 czerwca 2020 r.
6584. dzień niepodległości Księstwa Sarmacji
3511. dzień panowania JKM Piotra II Grzegorza
3211. dzień kadencji Sejmu (XXXIII kadencja)


Różne > "Oświadczenie Kanclerza"

Korona oraz Brama Sarmacka nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy, opinii i stanowisk opublikowanych przez redaktorów agencji prasowych. Opublikuj artykuł w Parku.

05 kwietnia 2010 r., 22:26 — Rządowa Agencja Informacyjna

Ze względu na dzisiejszą falę krytyki oraz narośnięcie nieuzasadnionych podejrzeń co do dobrych intencji Rządu Jego Książęcej Mości, pragnę wyjaśnić oficjalnie kilka spraw.

Po pierwsze - zrezygnowanie z agregacji prasy na stronie głównej Księstwa Sarmacji było, co kilkakrotnie podkreślałem, działaniem o charakterze testowym. Z tego właśnie powodu zaniechałem podjęcia wcześniejszej debaty w szerszym gronie oraz postanowiłem zaprezentować popierane przeze mnie rozwiązanie w okresie świątecznym, kiedy liczba publikowanych artykułów prasowych spada. Daleko jest mi od wdrażania czegokolwiek na siłę - przykładowo, przeniesienie miejsca publicznego z listy dyskusyjnej na forum poprzedził przeprowadzony przez Sarmacki Ośrodek Badania Opinii Publicznej sondaż, którego wynik był pozytywny dla przeprowadzanych zmian.

Po drugie - wszelkie działania podejmowane przez Rząd Jego Książęcej Mości służyć mają i służą wyłącznie dobru obywateli i mieszkańców Księstwa Sarmacji. Pozbawionym sensu byłoby podejmowanie jakichkolwiek działań mających na celu uprzykrzanie komukolwiek życia. Co więcej, w interesie członków gabinetu jest, by Księstwo Sarmacji było przyjazne dla każdego mieszkańca. Głęboko na sercu, jako osobie pracującej w wielu realnych redakcjach, leży mi przestrzeganie i strzeżenie prawa do wolności słowa oraz swobody wyrażania własnych przekonań.

W związku z burzliwymi reakcjami mieszkańców na przeprowadzoną modyfikację, podjąłem decyzję o przywróceniu agregacji prasowej każdej agencji, która zgłosi się do gabinetu z takim żądaniem.

Kończąc oświadczenie, pragnę zwrócić uwagę na jeszcze jeden fakt. Zarówno ja, jak i czwórka pozostałych ministrów, poświęcamy realny czas i wysiłek na działania mające uprzyjemnić obywatelom mieszkanie w Księstwie Sarmacji. Nie uzyskujemy z tego tytułu żadnych satysfakcjonujących profitów, ani też nasza praca nie jest motywowana jakimiś ukrytymi przesłankami. Pomimo to, ilość niewdzięcznej krytyki - mam tu na myśli wyłącznie krytykę niemerytoryczną, na poziomie obelżywych wyzwisk, tak jak to miało miejsce dzisiaj - wylewanej bez chwili zastanowienia na gabinet jest, w kontekście mijających chrześcijańskich świąt, co najmniej przykra.

Dzisiejsze przedpołudnie, które mogłem przeznaczyć na świąteczny odpoczynek, przepracowałem nad stroną główną, ponieważ obejmując kanclerską tekę ślubowałem dbanie o interesy Księtwa Sarmacji.

Dzisiaj tej przysięgi szczerze żałuję.

(—) Mateusz Cezar,
Kanclerz Księstwa Sarmacji
Udostępnij

Informacje o artykule

Artykuł oceniło 0 czytelników. Średnia nota: 0
Artykuł czytano 302 razy.

Komentarze

2010-04-05 22:36 - autor: płk Piotr Mikołaj
Nie rozdzieraj szat... Na tym odcinku nie mogłeś spodziewać się innej reakcji. Rewolucyjne działania na jednej z niewielu płaszczyzn, które działają w miarę DOBRZE, nie mogły przynieść innych rezultatów.

2010-04-05 23:19 - autor: Emanuel Śmigło
Tutaj za samą chęć bycia Kanclerzem powinien należeć się order. :D

2010-04-06 02:34 - autor: gen. bryg. rez. Jack diuk O’Neill
Podejmowanie decyzji na podstawie nieprecyzyjnego pytania w SOBOS to lekka przesada. Pytanie nie było, czy jesteś za zje*aniem LDKS i jego faktyczną likwidacją.
Tak samo jestem przeciwny pójściu w ostrym kierunku w przypadku prasy.
Natomiast nie zmienia to poparcia rządu, który ma dobrego Kanclerza, który ma pomysły. Co nie znaczy, że poparcie to jest bezwzględne we wszystkim.

2010-04-06 02:41 - autor: gen. bryg. rez. Jack diuk O’Neill
BTW nadal słuszne jest uchylenie rozporzadzenia, bo obecne nie gwarantuje nikomu prawa do agregacji....

2010-04-06 15:47 - autor: Krzysiek v-hr. Czugała
A to na ten temat jakaś sonda była? Trzeba było referendum zrobić, bo sprawa to iście kluczowa była.

Dodaj swój komentarz:


Chcę wiedzieć o nowych komentarzach

Opcje archiwum

Napisali o nas

© Księstwo Sarmacji
Wszystkie prawa zastrzeżone.
Sarmacja na Facebooku Sarmacja na Twitterze Sarmacja na YouTube
Czas generowania strony: 0.037 sekundy