Dziś jest 31 marca 2020 r.
6521. dzień niepodległości Księstwa Sarmacji
3448. dzień panowania JKM Piotra II Grzegorza
3148. dzień kadencji Sejmu (XXXIII kadencja)


Różne > "Rząd Cezara"

Korona oraz Brama Sarmacka nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy, opinii i stanowisk opublikowanych przez redaktorów agencji prasowych. Opublikuj artykuł w Parku.

22 lutego 2010 r., 18:07 — Mateusz Cezar

Szanowni Państwo,

prawo.sarmacja.org/akt,4089.html

Doskonale zdaję sobie sprawę z faktu, że nie jestem najlepszym Kanclerzem jakiego mogło mieć Księstwo Sarmacji w tym trudnym okresie. Dobrze wiem, że nie posiadam tylu pozytywnych cech, jakie mieli moi poprzednicy. Nie łudzę się nawet, czy mój rząd może prześcignąć pod względem skuteczności poprzednie gabinety. Moim atutem jest natomiast duży entuzjazm, który pragnę przełożyć na pracę w Pałacu Książęcym. Pragnienie, by zrealizować z pozytywnym skutkiem to, do czego się zobowiązałem przed Jego Książęcą Mością, stanowi dla mnie duży zastrzyk motywacji, który niewątpliwie przyda się na najwyższych szczeblach władzy.

prawo.sarmacja.org/akt,4081.html

Kilka minut temu, na podstawie nowowydanego Dekretu Księcia Sarmacji o Rządzie Jego Książęcej Mości, podpisałem akt powołania członków gabinetu oraz przypisałem poszczególnym resortom odpowiednie zakresy kompetencji.

prawo.sarmacja.org/akt,4090.html

Pan SZYMON bar. NOWICKI jako Podkanclerzy Księstwa Sarmacji oraz Minister Spraw Zagranicznych zajmie się koordynowaniem i monitorowaniem pracy ministrów oraz realizacją polityki zagranicznej. Jego świeże, kanclerskie doświadczenie przydatne będzie również w okresach mojej nieobecności których - miejmy nadzieję - będzie jak najmniej.
Pani AGNIESZKA JASTRZĘBSKA jako Minister Kultury i Sztuki chronić będzie dziedzictwo narodowe oraz realizować politykę oświatową, naukową, kulturalną i sportową. Jej dusza artystki oraz urok osobisty są gwarantem prężnego rozwoju kulturalnego Księstwa Sarmacji.
Pan ZBYSZKO hrabia von THORN-BRONIEK obejmując tekę Ministra Finansów i Gospodarki zajmie się, przede wszystkim, koordynowaniem tak istotnego dla nas przywrócenia zagrabionych podczas przepadu majątków. Ponadto, obsługiwać będzie rachunek Korony.
Pan RHADMOR RAVENDORFF-MARCJAN-CHOJNACKI zasiądzie w fotelu Ministra Spraw Wewnętrznych. Powierzyłem mu prowadzenie polityki promocyjnej oraz informacyjnej, a także opiekę nad nowymi mieszkańcami. Pomoże w tym jego doświadczenie, jakie nabył pełniąc funkcję Ministra Imigracji i Naturalizacji Imperialnej Republiki Shireroth, której zrzekł się by móc całkowicie poświęcić się pracy na rzecz Księstwa Sarmacji.

Pomimo wyrażenia przez pewnego obywatela zainteresowania objęciem teki Ministra Infrastruktury, zdecydowałem się nie powoływać takiego resortu. Realizacją projektów informatycznych zajmie się grupa zaufanych programistów, na podstawie składanych przez rząd zamówień. Podyktowane jest to chęcią wypróbowania nowego sposobu realizowania zleceń informatycznych, który uskutecznić ma sprawność rozbudowywania infrastruktury.
W najbliższych godzinach wygłoszę przez Izbą Poselską oraz Narodem expose, w którym zawrę plany Rządu na obecną kadencję. Tymczasem, dziękuję Jego Książęcej Mości za okazane zaufanie. Obywateli natomiast proszę o wyrozumiałość i konstruktywną krytykę pozwalającą gabinetowi jak najlepiej funkcjonować w tym ciężkim dla Księstwa Sarmacji okresie.

(--) Mateusz Cezar,
Kanclerz Księstwa Sarmacji.
Udostępnij

Informacje o artykule

Artykuł oceniło 0 czytelników. Średnia nota: 0
Artykuł czytano 338 razy.

Komentarze

2010-02-22 19:28 - autor: gen. bryg. rez. Jack diuk O?Neill
Jeśli chodzi o brak ministerstwa infrastruktury...to jest to jakiś pomysł...zobaczymy jak się to sprawdzi.

2010-02-22 20:26 - autor: Michael mar. von Lichtenstein
Miło dowiedzieć się o zmianach w rządzie z Dziennika Praw, zwłaszcza w kontekście pełnionej ówcześnie funkcji :)
Choć żenująca jest taka wtopa już na samym początku urzędowania :)

2010-02-22 20:36 - autor: Marcin Komosiński
Ave Cezar!

2010-02-22 21:47 - autor: Krzysztof St. M. diuk Konias
A mogę wiedzieć, kto jest takim altruistą, że dobrowolnie interesował się objeciem teki MI ? Przydałaby mi się pomoc takiego śmiałka.

2010-02-22 23:59 - autor: Krzysztof Janusz diuk Kowalczykowski
Diuku Konias, slyszalem ze to diuk Konias. Ale moze i dobrze ze go nie wzieli? Nie wydaje mi sie zeby komendant Auschwitz-Birkenau byl proszony o objecie teki Ministra d/s Dostaw Gazu.

2010-02-23 01:25 - autor: Krzysztof St. M. diuk Konias
To jest bardzo stosowne porównanie. Tyle, że ja się nie prosiłem na MI. Ja mogę co najwyżej komuś zrobić łaskę, że zostanę MI.

2010-02-23 06:40 - autor: Mateusz Cezar
Zaczyna się. Krzysztofie, znowu musimy się cofnąć się w dojrzałości o dwadzieścia lat i rozpocząć walkę na cytaty z prywatnych rozmów?

2010-02-23 08:02 - autor: por. rez. Kedar mar. via Margończyk
Walka na cytaty z prywatnych rozmów to taka specjalność antyprzepadystów. jesteście w tym i w insynuowaniu nieprawdy mistrzami gratuluję :P

2010-02-23 08:15 - autor: Krzysztof St. M. diuk Konias
Mateuszu, diuku Krzysztofie! Jak chcecie to się cofajcie.

2010-02-23 13:47 - autor: Mateusz Cezar
Nie możesz się wypierać tego co mówiłeś. To nie była rozmowa telefoniczna, tylko rozmowa przez komunikator, który rejestruje każdą konwersację w archiwum...

2010-02-23 14:55 - autor: Krzysztof St. M. diuk Konias
Ja wiem doskonale co mówiłem, też mam archiwum GG.

2010-02-23 17:11 - autor: Mateusz Cezar
Także mam rozumieć, że nie wyraziłeś zainteresowania objęciem teki Ministra Infrastruktury, tak?

Dodaj swój komentarz:


Chcę wiedzieć o nowych komentarzach

Opcje archiwum

Napisali o nas

© Księstwo Sarmacji
Wszystkie prawa zastrzeżone.
Sarmacja na Facebooku Sarmacja na Twitterze Sarmacja na YouTube
Czas generowania strony: 0.044 sekundy