Dziś jest 29 lutego 2020 r.
6490. dzień niepodległości Księstwa Sarmacji
3417. dzień panowania JKM Piotra II Grzegorza
3117. dzień kadencji Sejmu (XXXIII kadencja)


Różne > "Prokurator fałszuje wyniki. Wybory przełożone"

Korona oraz Brama Sarmacka nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy, opinii i stanowisk opublikowanych przez redaktorów agencji prasowych. Opublikuj artykuł w Parku.

02 lutego 2010 r., 19:19 — Leszczyński & Cezar

Dzisiaj o godzinie 17:56 Książę Michał Feliks poinformował o wykryciu udanej próby wpłynięcia na wyniki trwających wyborów do Izby Poselskiej, której sprawcą okazał się Jakub hr. Bakonyi, Prokurator Generalny. Wybory zostały przerwane i przełożone na jutro, a do Senatu ma trafić wniosek o odwołanie Bakonyiego ze stanowiska.

- Wczoraj w późnych godzinach nocnych Książęca Komisja Wyborcza stwierdziła sfałszowanie wyników wyborów do Izby Poselskiej - poinformował Książę - W toku dochodzenia ustalono z wysokim stopniem prawdopodobieństwa, iż jedna z osób posiadających dostęp do IPN, tj. Jakub hr. Bakonyi, dokonał nieuprawnionej zmiany w bazie danych pomiędzy godziną 21.32 a 22.50 1 lutego 2010 r. Prokurator sfałszował wyniki poprzez modyfikację trzech głosów pierwszej preferencji oddanych na Szymona bar. Nowickiego tak, by wskazywały na innego kandydata Sarmackiego Ruchu Unitarnego - Henryka K. mar. Leszczyńskiego.

Dowodami w sprawie są logi dostępu HTTP do serwera Księstwa Sarmacji. - W danym przedziale czasowym osoba o adresie IP zgodnym z adresem IP księcia Bakonyiego widniejącym w logach Księstwa Sarmacji wchodziła na nieznany szerokiej publiczności adres służący KKW do bieżącego monitorowania wyników - tłumaczył Książę. Materiał dowodowy został opublikowany na LDKS przez członka KKW, senatora JKW Piotra Mikołaja.

Co więcej, hr. Bakonyi przyznał się do próby podejrzenia wyników wyborów wraz z JKW Danielem Łukaszem. Mogła to zresztą zrobić każda osoba posiadająca dostęp do serwera i dysponująca odpowiednim adresem. Jeszcze podczas spotkania z przedstawicielami KKW nie przyznawał się do sfałszowania wyników, jednak w rozmowie z Bramą było inaczej. Hrabia Bakonyi stwierdził, że sam nie rozumie, dlaczego dopuścił się tego czynu. Podkreślił, że nie działał z politycznego nadania, a akcja nie była zaplanowana, o czym świadczy chociażby fakt, iż nie używał serwera proxy czy jakichkolwiek innych zabezpieczeń uniemożliwiających jego identyfikację.

Do afery nie doszłoby, gdyby JKM Michał Feliks zawczasu dopełnił niezbędnych formalności. Okazuje się bowiem, że właścicielem serwera (a więc de facto całej Sarmacji) wciąż jest JKW Daniel Łukasz. Co prawda KKW zmieniła przed wyborami odpowiednie hasła, jednak były monarcha bezproblemowo przywrócił je mailem. Gdy członkowie komisji wyborczej zmienili adres mailowy, na który przychodziły przypomnienia, Daniel Łukasz korzystając z faktu, iż wciąż jest właścicielem serwera, za pomocą administratorów AVX (firmy zarządzającej serwerem) odzyskał hasła, dzięki czemu mógł mieć wgląd do plików z wynikami.

Udostępnij

Informacje o artykule

Artykuł oceniło 1 czytelników. Średnia nota: 5
Artykuł czytano 375 razy.

Komentarze

2010-02-02 19:38 - autor: płk Piotr Mikołaj
Primo. Znajomość adresu skryptu do generowania zrzutów bazy oddanych głosów nie ma nic do rzeczy. Skrypt podglądu był autoryzowany poprzez użycie identyfikatora i hasła osoby widniejącej w konfiguracji jako członek KKW.

Secundo. Niedopełnienie formalności przez JKM Michała Feliksa nie ma absolutnie nic do rzeczy. Mnie osobiście należy się Medal Nadwyżki za skuteczne przekonanie innych członków komisji do braku konieczności zmiany hasła głównego na czas wyborów. Zapomniałem o menedżerze plików w panelu.

Tertio. Należy nadmienić, że wykrycie zmiany w bazie danych jest zasługą diuka Kowalczykowskiego, który zwrócił jako jedyny uwagę na różnice między poszczególnymi zrzutami.

Quatro. Jeszcze jedna rzecz, być może, wymaga sprostowania lub uzupełnienia, ale gromadzę dane.

2010-02-02 19:48 - autor: Roan Łuryx
Widać sarmackie "kliki" i efekty ich działania. Mam nadzieję, że winni zostaną ukarani.

2010-02-02 20:40 - autor: Michał Kiełbasa-Krakowski
:D

2010-02-02 20:45 - autor: Mateusz Cezar
Aha - artykuł powstał we współpracy z redaktorem Leszczyńskim (żeby zapełnić pełen obiektywizm i przedstawić wszystkie, posiadane przez obu dziennikarzy informacje) toteż siłą rzeczy wynikły pewne kompromisy warsztatowe: osobiście nie zgadzam się z pierwszym zdaniem ostatniego akapitu, gdyż moim zdaniem to JKW Daniel Łukasz winien przekazać serwery i domeny niezwłocznie po koronacji.

Niemniej, mam nadzieję że ten pierwszy w historii Bramy Sarmackiej artykuł napisany i zdreagowany przez dwóch dziennikarzy przypadł Państwu do gustu. :-)

2010-02-02 21:02 - autor: Mister mar. Tulip
Bosh, shock!

2010-02-02 21:11 - autor: Michał Michaelus
Oby jak najszybciej zajął się nim prokurator!

2010-02-02 22:06 - autor: Kedar mar. via Margończyk
@Nadredaktorze to nie JKW Daniel nie przekazał serwera to JKM Feliks nie raczył wysłać swoich danych by można było przepisać serwer formalnie. Zresztą nawet dzisiaj mimo tych wydarzeń Książę dalej tego nie uczynił. I co teraz ? Formalnym właścicielem jest Daniel i odpowiada prawnie za wszystko co się wydarzy na naszym serwerze w świetle prawa polskiego. Z tego co wiem to Daniel wysłał w dniu koronacji prośbę o dane osobowe Księcia Feliksa ale nic do dziś nie otrzymał. Minęły dwa tygodnie i Książę to po prostu lekceważy.
Prawnym właścicielem domeny jest Daniel i serwera również mimo, że jest już przypisany logicznie do innej osoby. Czas dopełnić formalności!

2010-02-02 22:46 - autor: ppłk Henryk K. mar. Leszczyński
Wedle wiedzy posiadanej przeze mnie jest tak, jak mówi mar. Kedar. Wszystko jeszcze weryfikuję, niebawem kolejne, teraz w 100% sprawdzone, potwierdzone i zweryfikowane (nie, żeby te nie były, ale niektóre nie są potwierdzone ze wszystkich stron, dziś byłem zapreclony różnymi innymi - realnymi - obowiązkami i nie miałem czasu ze wszystkimi wszystkiego weryfikować) fakty.

2010-02-02 23:23 - autor: Mister mar. Tulip
Co absolutnie i w żadnym razie nie usprawiedliwa działań osób zamieszanych.

2010-02-02 23:38 - autor: Marcin Komosiński
That's great...

2010-02-03 00:44 - autor: Aaron hr. von Lichtenstein-Rozman
Debilizm na całego.

Żądam unieważnienia i powtórzenia wyborów.

2010-02-03 00:51 - autor: Wojciech Hergemon
Aha, to, że MF nie wysłał danych usprawiedliwia zachowywanie się przez te niewątpliwie wybitne jednostki niczym gówniarze z podwórka? (żeby nie powiedzieć - jak ostatnie dupki)

2010-02-03 01:20 - autor: Kedar mar. via Margończyk
@Kaxiu a gdzieś Ty widział, że tym zachowaniem Księcia usprawiedliwiam występek hr. Bakonyego?
Jakub zrobił źle i o tym wie. Poniósł już konsekwencje swego czynu a jeszcze go czeka sprawa karna.
Natomiast Ciebie ta sytuacja nie upoważnia byś obrażał nawet winnych i wyzywał ich od "gównarzy", "dupków" i innych.

2010-02-03 01:43 - autor: Wojciech Hergemon
Za to jhr. Bakusia cos upoważniało do publicznego nazywania mnie "światem przesteoczym", wymyślaniem moich zeznań itd?
Byś sie już kedziu lepiej nie odzywał, choć rozumiem że przykro ci z powodu tego, że teraz się zajmie tobą ktoś kompetetny.

2010-02-03 01:51 - autor: Kedar mar. via Margończyk
kaxiu (specjalnie z małej tak po Twojemu) cóż to za insynuacje powtarzasz, że niby mnie Bakonyi krył czy boję się nowego Prokuratora. Ty też chcesz kreować rzeczywistość a la Cezar ?

2010-02-03 01:59 - autor: ppłk Henryk K. mar. Leszczyński
Uderz w stół? Nic nie usprawiedliwiamy, tylko ujawniamy kolejny, poboczny acz smaczny, wątek w sprawie.

2010-02-03 02:03 - autor: Wojciech Hergemon
Jeśli chodzi o kreowanie to i tak pewnym osobom nie da sie dorównać. Danielowi Łukaszowi Zbawicielowi w kwestii kreowania prawa, Tobie w kwestii kreowania majątków i jhr. Bakonyi w kwestii kreowania wyników wyborów.

Tyle że to nie jest wasza trójosobowa piaskownica. Jak się burzy innym babki z piasku to można dostac łopatką w pysk.

2010-02-03 02:14 - autor: Wojciech Hergemon
A co do obrażania winnych. Niech jhr Bakonyi, jeżeli czuje się urażony określeniem go jako tchórz, dupek i gówniarz, pozwie mnie po raz kolejny, w końcu to taki kozak, że sam stoi ponad prawem, a innych masowo wysyła na zesłanie.

2010-02-03 10:17 - autor: Kedar mar. via Margończyk
Obrażanie kogoś to taki starosarmacki zwyczaj. Jak po raz pierwszy przyszedłem do Sarmacji również z Tobą się zderzyłem i również usłyszałem epitety. Jeśli taka Twoja słabość to trudno ale wierz mi można się tego wyzbyć. Czas dorosnąć mości Arcyksiążę i przestać obsypywać się piaseczkiem, który tak lubisz.

2010-02-03 11:05 - autor: Mikołaj mar. Arped-Muzyk-Liberi
No proszę, Kaxiu poznał się na Jaśnie Wielmożnym Markizie już od samego początku.

2010-02-03 12:55 - autor: Wojciech Hergemon
Racja Kedar - czas dorosnąć. Powiedz to twoim kolegom, którzy w przeciwienstwie do ciebie mają już pewne miejsce w cieplutkiej celi.

2010-02-03 13:28 - autor: Kedar mar. via Margończyk
Mówisz w liczbie mnogiej. Co do Bakonyego to czy będzie siedział w celi jest sprawą Sądu a nie Twojego gadania. Inni to kto ?

2010-02-03 16:53 - autor: Jack diuk O?Neill
hr. Bakonyi nie stoi ponad prawem, o czym wszyscy się przekonaliśmy. I akurat w tym jednym zgadzam się z mar. Kedarem część konsekwencji już poniósł, część jeszcze poniesie.

2010-02-03 17:02 - autor: Wojciech Hergemon
Od wczoraj nie stoi już. Natomiast za czasów Daniela Zbawiciela prawo wielokrotnie łamał, ale księciu się to podobało. Oczywiście będe tak miły, że jak tylko znajde ciut czasu to zestaw dowodów wyśle, coby sąd widział że to nie pierwszy wybryk.

Dodaj swój komentarz:


Chcę wiedzieć o nowych komentarzach

Opcje archiwum

Napisali o nas

© Księstwo Sarmacji
Wszystkie prawa zastrzeżone.
Sarmacja na Facebooku Sarmacja na Twitterze Sarmacja na YouTube
Czas generowania strony: 0.058 sekundy