Dziś jest 29 marca 2020 r.
6519. dzień niepodległości Księstwa Sarmacji
3446. dzień panowania JKM Piotra II Grzegorza
3146. dzień kadencji Sejmu (XXXIII kadencja)


Różne > "Władza centralna cofa przepad"

Korona oraz Brama Sarmacka nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy, opinii i stanowisk opublikowanych przez redaktorów agencji prasowych. Opublikuj artykuł w Parku.

30 stycznia 2010 r., 22:59 — Mateusz Cezar

Senator Piotr Mikołaj, w ramach tzw. wysłuchania publicznego, przedstawił dziś na Liście Dyskusyjnej Księstwa Sarmacji projekt rozporządzania gwarantującego zwroty i odszkodowania za przeprowadzony w grudniu ubiegłego roku przepad majątków.

Autorzy zaprezentowanego projektu wzięli pod uwagę ewentualną niemożność odzyskania przedprzepadowych baz danych Księstwa Sarmacji - w związku z tym, przyznawanie odszkodowań będzie się odbywało na wniosek właścicieli, po uprawdopodobnieniu (Nie udowodnieniu - jak podkreśla sen. PMK) przez nich faktu wcześniejszego posiadania majątku. Pomóc w tym mają między innymi potwierdzenia przelewów, zapisywane przez przeglądarkę pliki tymczasowe, czy też screeny.

Co ciekawsze, powoływana przez projekt komisja majątkowa nie zwróci właścicielom nieruchomości oraz towarów. Wypłacane ze skarbca Księstwa Sarmacji odszkodowania będą miały charakter wyłącznie pieniężny - według ustalonej wcześniej tabeli odszkodowań za poszczególne rodzaje utraconych dóbr.

Satysfakcjonującą jest myśl, że władze centralne szanują własność prywatną swoich obywateli i nie poddają się w naprawianiu wyrządzonych szkód. Warto jednak zastanowić się nad tym, o ile mniej czasu i pracy pochłonęłaby cała operacja, gdyby tylko mar. Kedar raczył przekazać Księciu Sarmacji przedprzepadowe bazy danych Księstwa, które - jak wszyscy dobrze wiemy - w dalszym ciągu posiada.
Udostępnij

Informacje o artykule

Artykuł oceniło 2 czytelników. Średnia nota: 3.5
Artykuł czytano 352 razy.

Komentarze

2010-01-30 23:24 - autor: płk Piotr Mikołaj
Kopie zapisywane w wyszukiwarkach, nie przeglądarkach.

2010-01-31 00:20 - autor: Yaraeh Aluś bar. Kami-Chojnacki-Euskadi la Taureau
Doc. Kedar świadomie utrudnia odwrócenie przepadu, depcząc wszelkie normy współżycia społecznego.

2010-01-31 02:55 - autor: szer. rez. Aaron hr. von Lichtenstein-Rozman
A Twoja wiedza o tym płynie z...?

2010-01-31 09:36 - autor: kpr. Bratumił v-hr. Nowak-Azoramath
...KUPY! ^^

2010-01-31 11:17 - autor: Mateusz Cezar
Aaronie, przecież to wiedza powszechna. Gdyby było inaczej, archiwalne bazy danych już dawno trafiłyby do Księcia. Prawda jest taka, że Kedar zrobił wszystko, by odzyskanie majątków było niemożliwe. W imię jakiejś tam idei, której teraz nikt nie rozumie, ale kiedyś będzie postrzegana jako wielkie dzieło. Ja to nazywam oszołomstwem.

2010-01-31 14:33 - autor: szer. rez. Aaron hr. von Lichtenstein-Rozman
A ja nazywam ten artykuł i twoj komentarz kłamstwem.

1)władza centralna nie cofa przepadu bo sie go cofnąć nie da.
2)nie masz zadnej wiedzy na temat tego kto miał a kto nie miał baz danych i nie wiem na jakiej podstawie twierdzisz że miał je Kedar, a nawet że takie bazy zostały wogóle zgrane przed skasowanie,.

"On jest złodziej, wszyscy wiedzą"
dowód?
"No przecież to wiedza powszechna"

Gratuluje praworządności :)

2010-01-31 15:09 - autor: Mateusz Cezar
1. Cofa i zostało to udowodnione w artykule;
2. Fakt, że bazy danych posiadał Kedar, został potwierdzony słowami jego współpracownika (choć może to za mocne słowo, którym mogłem tę osobę obrazić a wierzę w jej dobre intencje) - Krzysztofa Koniasa.

Naprawdę wierzysz, Aaronie, że jest jeszcze ktokolwiek kto wątpiłby w istnienie baz danych Księstwa na dysku mar. Kedara?

2010-01-31 15:42 - autor: szer. rez. Aaron hr. von Lichtenstein-Rozman
Ja wątpie.

I nie cofa, bo cofnąc się nie da. Moze to semantyka, ale dość istotna. Cofnąc mozna do stanu poprzedniego, projekt SRU absolutnie nie w tym kierunku dąży.

2010-01-31 15:44 - autor: Mateusz Cezar
Jeśli naprawdę wątpisz, to zazdroszczę naiwności. Naprawdę jej zazdroszczę.

2010-01-31 16:53 - autor: ppłk Henryk K. mar. Leszczyński
Nie tyle cofa, co rekompensuje.

2010-01-31 17:13 - autor: por. rez. Kedar mar. via Margończyk
Pan Redaktor jak zawsze fantazjuje na temat kopii baz danych niby będących w moim posiadaniu. Pan Redaktor nie ma żadnych dowodów czy takowe posiadam. Co do słów Kwaziego to może on wie lepiej co ja robiłem :D

2010-01-31 17:30 - autor: Mateusz Cezar
Czyli nie posiada Pan, markizie Kedar, przedprzepadowych baz danych Księstwa Sarmacji? :-))))

2010-01-31 18:35 - autor: Yaraeh Aluś bar. Kami-Chojnacki-Euskadi la Taureau
Zastanówmy się. Dokonano przepadu. Doc. Kedar, zamiast zawiesić wykonanie dekretu o przepadzie, aż do rozstrzygnięcia elekcji - co byłoby rozwiązaniem salomonowym, postanowił jednak doprowadzić do rzeczonego przepadu. Każdy ma swój zespół Munchhausena przeniesiony. Nie oceniam i nie osądzam. Doc. Kedar w ramach przepadu, na pewno nie zapisał kopii baz danych, w żadnym miejscu. Sądzę że na jego miejscu wszyscy postąpiliby tak samo. Nigdy nie śmiałem poddawać pod wątpliwość cudzych słów, zawsze biorąc je za dobrą monetę. "Bujać, to my, ale nie nas, panowie szlachta..."

2010-01-31 22:30 - autor: por. rez. Kedar mar. via Margończyk
Redaktorze lub raczej Nadredaktorze to Redaktor wie czy nie wie ? Twoje pytanie świadczy wprost, że nie wiesz i po prostu konfabulujesz jak zawsze :P

2010-01-31 22:36 - autor: Mateusz Cezar
Twoja odpowiedź świadczy o tym, że migasz się od odpowiedzi. Oczywiście, że wiem, jednak moje słowa nie wystarczają. Słowa Kwaziego również. Może najwyższy czas byś wreszcie przyznał publicznie to, co jest oczywiste? ;-)

2010-01-31 22:47 - autor: gen. bryg. rez. Jack diuk O?Neill
A mnie te kopie zapasowe pierniczą, obejdziemy się bez nich...

2010-01-31 22:55 - autor: por. rez. Kedar mar. via Margończyk
Nadredaktorze nic nie wiesz! Twoje poczucie fantastyki przepadowej mnie bawi :P

2010-01-31 23:00 - autor: Yaraeh Aluś bar. Kami-Chojnacki-Euskadi la Taureau
To było tak inspirujące, że aż sam siebie zgłoszę jako kandydata do nagrody im. doc. Kedara. Zespół Kedara - chory żywi przekonanie, że jego czyny są słuszne, są popierane przez wszystkich i służą wyższemu celowi, mimo iż najczęściej są one jawnie absurdalne. Chory najczęściej spotyka się z brakiem akceptacji i zrozumienia, sądząc iż jest to element jego misji dziejowej. Jeszcze tylko wymyślę błyskotliwe leczenie i udam się po doktorat honoris causa.

2010-02-01 06:59 - autor: Mateusz Cezar
Dodać jeszcze wzmiankę o węszeniu spisków na własne życie i mamy schizofrenię paranoidalną ;-)

Kedarze - uważam dyskusję za zakończoną. Twoja reakcja, myślę, jest najlepzą ilustracją do artykułu powyższego i każdego wcześniejszego zakładającego, że posiadasz bazy danych.

Fakt, że migasz się przed odpowiedzią bardzo mnie cieszy - świadczy o tym, że została Ci resztka honoru i nie chcesz skłamać w żywe oczy. Z drugiej jednak strony nie rozumiem co stoi na przeszkodzie przyznać się, że jesteś w posiadaniu majątków po czym wyjaśnić w jakim celu je przechowujesz, skoro i tak nie zamierzasz przekazać ich Księciu.

2010-02-01 22:14 - autor: Kedar mar. via Margończyk
Dyskusja skończona Nadredaktorze :P

Dodaj swój komentarz:


Chcę wiedzieć o nowych komentarzach

Opcje archiwum

Napisali o nas

© Księstwo Sarmacji
Wszystkie prawa zastrzeżone.
Sarmacja na Facebooku Sarmacja na Twitterze Sarmacja na YouTube
Czas generowania strony: 0.041 sekundy