Dziś jest 29 lutego 2020 r.
6490. dzień niepodległości Księstwa Sarmacji
3417. dzień panowania JKM Piotra II Grzegorza
3117. dzień kadencji Sejmu (XXXIII kadencja)


Różne > "Elekcja24: Koronacja już w środę"

Korona oraz Brama Sarmacka nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy, opinii i stanowisk opublikowanych przez redaktorów agencji prasowych. Opublikuj artykuł w Parku.

18 stycznia 2010 r., 21:26 — Henryk Leszczyński

Koronacja Księcia Michała Feliksa odbędzie się w środę, najprawdopodobniej o godz. 19.oo. Poinformował o tym przedwczoraj markiz Kedar, interrex. Ustalony termin nie spotkał się jednak z przyjaznym przyjęciem znacznej części Sarmatów. - Do terminu środowego odnoszę się ciepło i pozytywnie. Jak wszyscy wiedzą, nie jestem miłośnikiem pompy i oficjałki – komentuje Książę Elekt.

Środowy termin krytykował Michał Łaski: - Przed sesją, na końcu semestru, w środku tygodnia - miodzio – ironizował były diuk. - Zwykły zgniły kompromis terminowy – ripostował mar. Kedar argumentując, że w niedzielę odbywała się koronacja w Dreamlandzie (o niej jeszcze napiszemy), a kolejny weekend jest już zbyt odległy. - Wszyscy czekali, co zaproponuje obóz Elekta, ale nic nie usłyszeliśmy. Więc zdecydowałem – ciągnął Interrex. Wśród obecnych zapanowała konsternacja. - Z pewnością by się dowiedział, gdyby zapytał – stwierdził JKW Michał Feliks i publicznie podał odpowiadające mu terminy. Dlaczego Książę Elekt i Interrex nie mogli dojść do porozumienia w tak skądinąd - błahej sprawie?

- W sprawie koronacji rozmowy zaczęły się dopiero po wzmiankowanej wymianie postów. Ale też i wcześniej nie musiały – podkreśla w rozmowie z ‘Bramą’ JKW Michał Feliks wyrażając nadzieję, że to „drobne nieporozumienie szybko zostanie owiane mgiełką zapomnienia”. - Termin koronacji zależy tylko i wyłącznie od Księcia Elekta – tłumaczy mar. Kedar, dlaczego sam nie zwrócił się w tej sprawie do przyszłego monarchy. - W kwestii terminu początkowo komunikacji nie było, później zaś pojawił się odpowiedzialny za organizację uroczystości pełnomocnik – mówi Michał Feliks. Jak się dowiedzieliśmy, będzie nim JKW Piotr Mikołaj.

- Obecnie korespondujemy z Interrexem w sprawach innych niż koronacja, a związanych z naszą ewentualną współpracą w przyszłości – dodał przyszły monarcha. Jakie to sprawy? - Co do mojej korespondencji z Elektem, w sprawach nie dotyczących oficjalnych decyzji nic Bramie nie przekażę, bo to nie mój zwyczaj – podkreśla mar. Kedar. - Nie mam zresztą co zdradzać bo w sumie rozmów żadnych nie ma – dodał Interrex mówiąc, że na ten temat był „jeden mail, raczej przy okazji spraw koronacji”. Markiz Kedar zapowiedział również, iż dziś ogłosi, jakie jest jego prywatne stanowisko w kwestii wyników elekcji.

Udostępnij

Informacje o artykule

Artykuł oceniło 0 czytelników. Średnia nota: 0
Artykuł czytano 320 razy.

Komentarze

Brak komentarzy.

Dodaj swój komentarz:


Chcę wiedzieć o nowych komentarzach

Opcje archiwum

Napisali o nas

© Księstwo Sarmacji
Wszystkie prawa zastrzeżone.
Sarmacja na Facebooku Sarmacja na Twitterze Sarmacja na YouTube
Czas generowania strony: 0.038 sekundy