Dziś jest 27 lutego 2020 r.
6488. dzień niepodległości Księstwa Sarmacji
3415. dzień panowania JKM Piotra II Grzegorza
3115. dzień kadencji Sejmu (XXXIII kadencja)


Różne > "Elekcja24: Habemus principem!"

Korona oraz Brama Sarmacka nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy, opinii i stanowisk opublikowanych przez redaktorów agencji prasowych. Opublikuj artykuł w Parku.

18 stycznia 2010 r., 21:23 — Henryk Leszczyński

Nowym Księciem Sarmacji został Michaś diuk Winnicki. Zwycięzca zebrał 52% głosów wobec 45% poparcia jego głównego kontrkandydata: diuka Matwieja Skarbnikowa. Ostateczne rozstrzygnięcie zapadło tuż przed zamknięciem pola elekcyjnego. Diuk Winnicki przybrał imię Michała Feliksa.

Niemal do końca głosowania obaj kandydaci szli łeb w łeb. Z początkiem 13 stycznia, ostatniego dnia wyborów, wiele mówiło się o drugiej turze. Jednak później szala zaczęła przechylać się na korzyść diuka Winnickiego. O 22:30 swój głos na późniejszego zwycięzcę zmienił diuk Piotr Kościński (uprzednio głosował na Pawła v-hr. Szermińskiego, który zebrał 3% głosów). W ostatnich minutach głosowania Winnickiego poparli JKW Piotr Mikołaj i diuk Łukasz Nowicki, który zmienił swój głos na niekorzyść diuka Skarbnikowa. - Uważam go za najgorszego kandydata i brzydzę się nim – komentował swą decyzję Nowicki. – Doszedłem jednak do wniosku, by zagłosować na kandydata i ze złośliwą satysfakcją obserwować jak wali się cały ten zwiewny domek z kart – zakończył jeden z Ojców Założycieli. Te trzy głosy de facto przesądziły, że nowym Księciem został właśnie Michał Feliks.

- Wygrać trzeba z honorem albo w ogóle – stwierdził diuk Skarbnikow głosując na v-hr. Szermińskiego i nawiązując do diuka Winnickiego, który oddał głos na siebie już w pierwszej godzinie głosowania.

- Bez względu na to, kto rządzi- to wciąż ta sama Sarmacja. Nie wygrałem po to, żeby wymieść stare elity i zainstalować nowe. Wygrałem po to, żeby stare elity uzupełnić – mówił po ogłoszeniu wyników diuk Winnicki. Potknięcie zwycięzcy, który wyraził nadzieję, że wybory „zakończą się smutnymi konsekwencjami” skomentował Damian Konieczny, jeden ze 'sztabowców’ Michała Feliksa: - Przejęzyczenie Księcia Michała Feliksa wpisuje się w piękny nurt językowych lapsusów generowanych przez wielkich przywódców. Doskonale rokuje na przyszłość! – i dodał: - To także początek ciężkiej pracy na rzecz Sarmacji. Nie tylko dla Księcia, ale także dla diuka Kowalczykowskiego, diuka Krupińskiego i dla mnie. Wracamy. I zrobimy wszystko co w naszej mocy, żeby Księstwo rosło w siłę, a nam wszystkim żyło się dostatniej.

- Porażka boli bardziej, niż się spodziewałem – komentował wyniki diuk Skarbnikow. - Nie planuję drastycznych kroków, zostaję i złożę wszystkie przysięgi konieczne do dalszej służby Ojczyźnie. Nie ma co ukrywać, że ta porażka jest dla mnie wysoce demotywująca. Jest też negatywną cenzurką dla moich cech charakteru, moich poglądów, programu i działań. Widząc entuzjazm narodu dla nowego-starego układu rządzącego mogę ze spokojem wrócić do Gellonii i Terytorium Koronnego i nie przejmować się sprawami stolicy. Swój respirator podepnę do innego trupa.

Udostępnij

Informacje o artykule

Artykuł oceniło 0 czytelników. Średnia nota: 0
Artykuł czytano 383 razy.

Komentarze

2010-01-18 21:53 - autor: Bartosz hr. Mackiewicz
To Feliks, czy Filip? :P

2010-01-18 22:11 - autor: Piotr Mikołaj
Ja tam się na łacinie nie znam, ale z lektury słownika wychodzi mi, że powinno być "Habemus principem".

2010-01-18 22:20 - autor: Henryk K. mar. Leszczyński
@Ojek: wyskoczyłem widzę jak filip z konopi. Nie wiem co mię nawiedziło, 'tylko' w dwóch przypadkach się machnąłem. To chyba wina koła z inglisza i projektów. JKW przepraszam.
@PMK: Nie chciało mi się sprawdzać;p Twój punkt.

2010-01-19 00:36 - autor: Bartosz hr. Mackiewicz
J(eszcze)N(ie)JKM, nie JKW ;)

Koła fajną rzeczą nie są. Szczególnie dzień po dniu.

Dodaj swój komentarz:


Chcę wiedzieć o nowych komentarzach

Opcje archiwum

Napisali o nas

© Księstwo Sarmacji
Wszystkie prawa zastrzeżone.
Sarmacja na Facebooku Sarmacja na Twitterze Sarmacja na YouTube
Czas generowania strony: 0.042 sekundy