Dziś jest 29 marca 2020 r.
6519. dzień niepodległości Księstwa Sarmacji
3446. dzień panowania JKM Piotra II Grzegorza
3146. dzień kadencji Sejmu (XXXIII kadencja)


Różne > "Elekcja24: 35% frekwencji"

Korona oraz Brama Sarmacka nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy, opinii i stanowisk opublikowanych przez redaktorów agencji prasowych. Opublikuj artykuł w Parku.

11 stycznia 2010 r., 17:43 — Mateusz Cezar

Wolna elekcja ruszyła pełną parą. Do tej pory głos oddało niemal dwudziestu elektorów, zaś kandydaci Wander i Skarbnikow idą przyłbica w przyłbicę. W tyle zostaje Szermiński który, póki co, nie zebrał ani jednego głosu poparcia.

Uczestników i obserwatorów imprezy napewno zaskoczyło poparcie Kanclerza bar. Nowickiego udzielone diukowi Wanderowi. Jest to sytuacja interesująca tym bardziej, że przeciwny kandydat - diuk Skarbnikow - pełni funkcje Podkanclerzego oraz Ministra Infrastruktury w rządzie bar. Nowickiego. Bardzo szanuję pracę diuka Skarbnikowa jako ministra, jednak uważam, że na tronie Księcia Sarmacji sprawdzi się zdecydowanie najlepiej diuk Wander - tłumaczył redakcji Bramy Sarmackiej szef rządu.

Z oddaniem głosu wstrzymał się książę-senior Piotr Mikołaj, który chce mieć pewność, że jego wybór nie wpłynie na wynik wolnej elekcji. W związku z tymi chorymi wyborami miały miejsce zdarzenia, które są paskudne nawet jak na standardy demokratyczne - zimno komentował książę - Kiedyś był tron we krwi, teraz mamy koronę w szambie. Nigdy więcej.

Relacjonowanie na żywo z pola wolnej elekcji rozpoczął Krzysztof diuk Kowalczykowski, który zadeklarował swój powrót do Księstwa Sarmacji na stałe, gdy tylko na tronie zasiądzie diuk Wander. Prowadzoną przez Diuka listę głosów, wraz z adekwatnym podkładem muzycznym, oglądać można na żywo pod adresem cesarstwo.org/elekcja.php.


Udostępnij

Informacje o artykule

Artykuł oceniło 0 czytelników. Średnia nota: 0
Artykuł czytano 359 razy.

Komentarze

Brak komentarzy.

Dodaj swój komentarz:


Chcę wiedzieć o nowych komentarzach

Opcje archiwum

Napisali o nas

© Księstwo Sarmacji
Wszystkie prawa zastrzeżone.
Sarmacja na Facebooku Sarmacja na Twitterze Sarmacja na YouTube
Czas generowania strony: 0.041 sekundy