Dziś jest 29 marca 2020 r.
6519. dzień niepodległości Księstwa Sarmacji
3446. dzień panowania JKM Piotra II Grzegorza
3146. dzień kadencji Sejmu (XXXIII kadencja)


Różne > "Elekcja24: niebawem głosowanie!"

Korona oraz Brama Sarmacka nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy, opinii i stanowisk opublikowanych przez redaktorów agencji prasowych. Opublikuj artykuł w Parku.

10 stycznia 2010 r., 21:10 — Mateusz Cezar

Niniejszy artykuł może zawierać treści przeznaczone dla osób pełnoletnich.

Jeśli nie ukończyłeś osiemnastego roku życia lub też z jakiegoś niezrozumiałego dla redakcji powodu nie życzysz sobie widzieć cycków (WTF?), natychmiast opuść tę stronę.

Już niebawem rozpocznie się głosowanie na pierwszej w historii Księstwa Sarmacji wolnej elekcji. Dokładnie pięćdziesiąt szlachciców i arystokratów przez trzy dni wybierać będzie Sarmatę, który zasiądzie na tronie Księstwa Sarmacji.

Elekcji nie cechuje zasada równości - elektorzy posiadają różną liczbę głosów, w zależności od noszonego tytułu. I tak, książętom-seniorom przysługuje siedem głosów, diukom trzy i pół, markizowi trzy, hrabiemu dwa i pół, wicehrabiemu dwa, baronowi jeden i pół, zaś baronetowi i kawalerowi jeden. Głosy oddawane będą jawnie - dowiemy się kto na kogo głosował. Brama Sarmaka opublikuje szczegółowy protokół z głosowania. Wiedza ta napewno przyda się nowowybranemu następcy tronu. Oj, przyda się.

Kandydatów mamy trójkę. Z każdym z nich redakcja Bramy Sarmackiej przeprowadziła wywiad, który ma pomóc elektorom przy dokonywaniu wyboru nowego monarchy. Do objęcia tronu Księstwa Sarmacji kandydują: Matwiej diuk Skarbnikow (klik!), Lord Darth diuk Wander (klik!) oraz Paweł wicehrabia Szermiński (klik!).

W ramach przerwy między zapoznawaniem się ze stanowiskami kandydatów, specjalnie dla elektorów - to w ich rękach leży nasz los - prezentujemy cycki!Na koniec, gdyby któryś szlachcic lub arystokrata przed podjęciem ostatecznej decyzji chciałby skierować pytanie do któregokolwiek z kandydatów, proponujemy zadawać je w komentarzach do niniejszego artykułu. To ostatnia szansa!
Udostępnij

Informacje o artykule

Artykuł oceniło 3 czytelników. Średnia nota: 3.66667
Artykuł czytano 361 razy.

Komentarze

2010-01-10 21:30 - autor: Marcin Komosiński
Większych nie było? ;p

2010-01-10 21:31 - autor: Mateusz Cezar
K-wa, zawsze coś źle!

2010-01-10 21:39 - autor: Krzysiek v-hr. Czugała
Pytanie do wszystkich ubiegających się o tron: Czy uważacie Panowie zamieszone w artykule cycki za atrakcyjne?
Wbrew pozorom pytanie jest kluczowe dla rozwoju sztuki i artyzmu, bo pozwoli nam, elektorom, ocenić gust i smak kandydatów, którzy zapewne mają różny sposób patrzenia na te kwestie. W końcu nie każdy ceni przepych rodem z baroku albo minimalizm. Jak się zapatrują Panowie na sztukę?

2010-01-10 21:54 - autor: gen. Korony Łukasz diuk Nowicki
Do Michasia Winnickiego - czy po tym jak kopnąłeś kolegów z Wandystanu, zdradziłeś ich, jak sami mówią, udając się do Sarmacji, zamierzasz to samo zrobić u nas? To pytanie retoryczne, teraz właściwe - kiedy?
Mateusz - fajne cycki.

2010-01-10 22:32 - autor: Damian Konieczny
Łukaszu, odpowiem w imieniu Michasia jako samozwańczy szef Nieobywatelskiego Komitetu Poparcia Księcia Michała Feliksa. Odpowiedź na pytanie retoryczne: jak się czujesz jako zdrajca Klubu Rzeczpospolitej Polskiej? Odpowiedź na pytanie właściwe: nigdy.

Pozdrawiam. Ciepło. Zdradziecko. Radziecko.

2010-01-10 23:05 - autor: Cysosz kaw. Zenek
Książę też była kobietą?

2010-01-10 23:54 - autor: mandragor Alojzy Pupka
My, koledzy z Wandystanu, żal do tow. Winnickiego mamy, i to nieskrywany. Niewykluczone, że go nawet rozstrzelamy :) Ale zdradą jego odejścia nazwać nie można -- już od dawna nie miał wobec MW żadnych zobowiązań i w państwie nie działał. Moim zdaniem zły, ale jego wybór.

2010-01-11 15:00 - autor: Timios mar. Kiechajas
Cezar się już nawet obnaża publicznie, żeby zachęcić lud do czytania BS ;d

2010-01-11 15:09 - autor: Henryk K. mar. Leszczyński
Czemu jest nagłe przejście do liczby pojedynczej przy prezentacji liczby głosów?
A cycki? Odcinam się.

2010-01-11 18:23 - autor: Krzysiek v-hr. Czugała
Niech Markiz nie odcina cycków!

2010-01-11 20:59 - autor: Mateusz hr. von Lichtenstein-Iontz
To skandal. Gdzie cenzura?

Dodaj swój komentarz:


Chcę wiedzieć o nowych komentarzach

Opcje archiwum

Napisali o nas

© Księstwo Sarmacji
Wszystkie prawa zastrzeżone.
Sarmacja na Facebooku Sarmacja na Twitterze Sarmacja na YouTube
Czas generowania strony: 0.039 sekundy