Dziś jest 8 kwietnia 2020 r.
6529. dzień niepodległości Księstwa Sarmacji
3456. dzień panowania JKM Piotra II Grzegorza
3156. dzień kadencji Sejmu (XXXIII kadencja)


Różne > "Elekcja24: Szermiński"

Korona oraz Brama Sarmacka nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy, opinii i stanowisk opublikowanych przez redaktorów agencji prasowych. Opublikuj artykuł w Parku.

08 stycznia 2010 r., 16:07 — Mateusz Cezar

Mateusz Cezar: Wygląda na to, że traktujesz swoją kandydaturę jako żart.

Paweł v-hr. Szermiński: To, że traktuję, jako "żart", nie oznacza, że nie podołam ewentualnym wyzwaniom związanym z noszeniem nielekkiej przecież "korony" Księstwa Sarmacji. Powaga zabija i przystoi tylko w oficjalnych komunikatach.
Masz rację, w moim wieku nie można inaczej traktować v-życia. Traktowałem wirtualozę bardziej poważnie będąc v-noworodkiem, można powiedzieć, a nawet napisać, że wydoroślałem(dorosłem?), czego niestety (przyznaję to z bólem) nie można powiedzieć o części Sarmatów, w Wandystanie jakby trochę lepiej w tej materii - co nie oznacza, że chcę w KS takich zwyczajów. Wandystan słynie z tanich hoteli, wyżerki za półdarmo, oraz dziewek, więc można udać się tam na wycieczkę, urlop...

MC: Dlaczego więc warto na Ciebie zagłosować?

PS: Napisałem gdzieś, że warto? Można, na polu elekcyjnym pojawi się taka opcja. Można, jeśli chcemy utrzymać Sarmację w naszych sarmackich, rękach, sarmacką tradycję i klimat. Można, jeśli nie chcemy aby "markę" zwaną Sarmacją zamienić marką Wandy, żenady, Przebżechowicza, kondoma, anarchii itp.

MC: Nawiązałeś do diuka Wandera. Dla równowagi - widzisz jakieś wady w kandydaturze diuka Skarbnikowa?

PS: Nie znam człowieka bez wad. Co do meritum pytania - diuk Skarbnikow ma wszelkie, zalety, oraz warsztat do objęcia sukcesji. Nie wiem jak sprawdzi się na tronie, nie mam takiego doświadczenia, namiastkę jedynie - na "tronie" Gellonii. Mam trochę ambiwalentne odczucia, jednak oceniam diuka bardzo pozytywnie.

MC: Jaka jest Twoja najbardziej kompromitująca porażka w życiu wirtualnym?

PS: Moja powaga i odpowiedzialność w roku 2009, oraz to, że puściły mi nerwy, na chwilę pojawiła ułańska fantazja. Generalnie krzywda się nikomu nie stała, a niejeden Sarmata wspomina tamte czasy z łezką w oku i uważa jako czasy świetności.

MC: Rola Księcia w Księstwie.

PS: Pisząc krótko - ogromna, być może zbyt duża. W moim mniemaniu Książe powinien pełnić rolę rozjemcy, oraz reprezentacyjną. Interweniować w wypadkach ostatecznej konieczności. W takiej roli też widzę samego siebie - uprzedzając pytanie - takiego tatuśka, który pomoże, ale może też dać klapsa niesfornemu maleństwu. Moim zamysłem i marzeniem jest aby Księstwo Sarmacji było rządzone i zarządzane przez sarmackie społeczeństwo.

MC: Masz na myśli słynny model brytyjski?

PS: W przybliżeniu, jednak z większymi uprawnieniami Księcia. Jak wspomniałem wcześniej - mocna pozycja, duże uprawnienia, wykorzystywane tylko w razie konieczności, taki strażnik dbający o rację stanu, pokój i dobrobyt. Mecenas. Sama funkcja reprezentacyjna jest bez sensu równie dobrze możemy postawić pomnik w Grodzisku.

MC: Przywrócisz Sarmatom ich majątki?

PS: To już nastąpiło, W Grodzisku, Gellonii, okazuje się, że wbrew powszechnej opinii, ośrodki regionalne żyją, oraz zdrowo reagują na sytuację "bezkrólewia" w KS.
Chciałbym przywrócić wszystkim Sarmatom nie tylko majątki, ale również godność i poczucie tego, że to co robią nie ulega przepadkowi, nie zginie, zostanie dla potomnych i co najważniejsze - JEST PRZEZ INNYCH DOCENIANE, każdy tego oczekuje. Poczucie, że budujemy wspólnie "markę" zwaną Sarmacją i identyfikacja z nią również nie jest bez znaczenia. Krzyk rozpaczy jaki się podniósł w momencie ginięcia naszych zabytków jest tego doskonałym odzwierciedleniem.
Tyle tematem wstępu. TAK, będę chciał Sarmatom oddać, majątek, lub uczynić rekompensatę, o ile na taką wyrażą swoją zgodę, w referendum, głosowaniu - jakkolwiek.

MC: Twoje zdanie nt. ostatnich decyzji księcia Daniela?

PS: Jestem uważnym obserwatorem, więc spoglądając na to co się dzieje na naszym podwórku . Uważam i popieram w całej rozciągłości, napiszę więcej, popierałem powrót RCA w naszej rozmowie telefonicznej.

MC: RCA? Został uznany za zdrajcę.

PS: Uznany i skazany - nie mam innego zdania, jednakże mam mięciutkie serduszko, oraz również jestem pragmatykiem. RCA swoje odcierpiał, a jego potencjał (wszelaki) oceniam bardzo wysoko. Uważam, że należy dać mu szanse(nawet jeśli będzie ostatnią), ku chwale KS.

MC: Na jakie profity, gdy zasiądziesz na tronie, może liczyć środowisko dziennikarskie?

PS: Będę wspierał/popierał wszelką działalność prasową, oraz kulturalną. W ten sposób zwiększamy dziedzictwo i poprawiamy wizerunek ZK. Uważam, że ludzi wzbogacających naszą świadomość narodową i kulturową powinno nosić się na rękach (niektóre nawet dosłownie).

Udostępnij

Informacje o artykule

Artykuł oceniło 0 czytelników. Średnia nota: 0
Artykuł czytano 406 razy.

Komentarze

2010-01-08 20:28 - autor: Henryk K. mar. Leszczyński
Kto szanowną redakcję uczył interpunkcji?

2010-01-08 21:11 - autor: Bartosz hr. Mackiewicz
Ostatnie zdjęcie rox! :D

2010-01-09 13:10 - autor: Paweł v-hr. Szermiński
We wstępie wywiadu wspomniałem, że wierzę w dobry smak redaktora, nie zawiodłem się :)

Dodaj swój komentarz:


Chcę wiedzieć o nowych komentarzach

Opcje archiwum

Napisali o nas

© Księstwo Sarmacji
Wszystkie prawa zastrzeżone.
Sarmacja na Facebooku Sarmacja na Twitterze Sarmacja na YouTube
Czas generowania strony: 0.05 sekundy