Dziś jest 29 marca 2020 r.
6519. dzień niepodległości Księstwa Sarmacji
3446. dzień panowania JKM Piotra II Grzegorza
3146. dzień kadencji Sejmu (XXXIII kadencja)


Różne > "SOBOS: Kedar najgorszym regentem"

Korona oraz Brama Sarmacka nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy, opinii i stanowisk opublikowanych przez redaktorów agencji prasowych. Opublikuj artykuł w Parku.

08 stycznia 2010 r., 14:52 — Mateusz Cezar

Sarmacki Ośrodek Badania Opinii Społecznej przedstawił dziś wyniki sondażu przeprowadzonego na zamówienie Bramy Sarmackiej. Ankietowani wyrażali w nim opinię nt. działalności regenta mar. Kedara via Margończyka.

W sondażu, w którym udział wzięło pięćdziesięciu siedmiu mieszkańców, zdecydowana większość ankietowanych (64,91%) ocenia mar. Kedara negatywnie, z czego aż dwadzieścia sześć osób (45,61%) uważa, że mar. Kedar via Margończyk jest bez wątpienia najgorszym regentem w historii Księstwa Sarmacji i oby szybko przepad. Jako nieprzemyślaną i niedojrzałą ocenia działalność regenta jedenastu ankietowanych (19,3%), zaś dziewięciu (15,79%) jest zdania, że wypełnia swe obowiązki dobrze, lecz mógłby bardziej liczyć się z opinią innych. Spośród uczestników sondażu tylko jedenastu (19,3%) uznało działalność interrexa za wzorową.

Wyniki przeprowadzonego przez SOBOS sondażu ujawniają niewątpliwie negatywny stosunek opinii publicznej do mar. Kedara via Margończyka oraz prowadzonej przez niego polityki. Na miejscu regenta przynajmniej próbowałbym sprawiać wrażenie, że respektuję zdanie dyskutantów i przeciwników. Obecne postępowanie budzi niepokój i, siłą rzeczy, wrogość. A to Interrexowi po prostu nie służy - tłumaczy zaprzyjaźniony z redakcją Bramy Sarmackiej specjalista od kreowania wizerunku.
Udostępnij

Informacje o artykule

Artykuł oceniło 1 czytelników. Średnia nota: 2
Artykuł czytano 345 razy.

Komentarze

2010-01-08 16:23 - autor: Aaron hr. von Lichtenstein-Rozman
Zaraz, zaraz. Wyniki sobie, a komentarz sobie. 65% do 35% to nie sa wyniki AŻ tak negatywne jak Redaktor sugeruje. Co piąty sarmata uznał działalność Regenta za wzorową. chcę tu uniknąć opowiadania się po jednej ze stron, ale trochę uczciwości by się w tym komentarzu przydało.

2010-01-08 16:52 - autor: Mateusz Cezar
Zależy jakie przyjąć założenia. Zdanie opinii publicznej nigdy nie jest jednoznaczne - jak widać, część ankietowanych ocenia negatywnie, część pozytywnie. Trudno przypisywać całej opinii publicznej zdanie tylko części (niezależnie czy ta część to 60% czy 30%) ankietowanych.

Jakieś jednak stanowisko trzeba przypisać i przyjąłem, że jeśli ponad połowa ankietowanych wyraża dany pogląd, to należy go uznać za pogląd opinii publicznej. Fakt, że druga część może mieć zdanie całkowicie przeciwne uważam za oczywistość.

Nie wiem czy dobrze myślę, lecz w takich sytuacjach najlepiej wziąć pod uwagę demokratyczną większość. W tym przypadku jest to nie tylko większość zwykła, lecz również większość bezwględna.

2010-01-08 17:04 - autor: szer. rez. Aaron hr. von Lichtenstein-Rozman
@"Nie wiem czy dobrze myślę, lecz w takich sytuacjach najlepiej wziąć pod uwagę demokratyczną większość. ."

A ja myślę że należy wziąć pod uwagę pluralizm . Co znaczy "wziąć pod uwagę"? Przyłóż sobie tę miarę do innych sytuacji w których opinia publiczna jest podzielona.

2010-01-08 17:22 - autor: Jack O'Neill
Wynik faktycznie nie jest dla Kedara, aż tak tragiczny. Wierzyć należy że nie było w tym temacie pospolitego ruszenia/kampanii by nie było kompromitacji(choć oczywiście nikt tego nie zabrania). Dwa dni wcześniej o ile się nie mylę proporcje były coś koło 80-20.

2010-01-08 18:09 - autor: Mateusz Cezar
Weźmy taki przykład - 60% ankietowanych opowiada się za Kanclerzem bar. Nowickim. Czy nie mogę wtedy napisać, że opinia publiczna ufa szefowi rządu?

2010-01-08 19:42 - autor: Przemysław diuk Figiel
Od kiedy to niby Kedar jest regentem? :O

2010-01-08 20:23 - autor: Henryk K. mar. Leszczyński
Przy wszystkich pomyjach, jakie są wylewane na interrexa, 35% poparcia jest wynikiem zaskakującym.

2010-01-08 21:09 - autor: Bartosz hr. Mackiewicz
Po rozmowach z sarmatami, mnie ten wynik wcale, a wcale nie zaskakuje.

2010-01-10 20:04 - autor: Piotr diuk Kościński
Część Sarmatów nie interesuje prawo, nie interesuje Konstytucja. Dla nich ważna jest sama "zabawa w Sarmację". I nie rozumieją, jak ktoś może protestować przeciwko decyzjom władców. Że sprzeczne z prawem? A kogo obchodzi prawo? Ma być zabawnie, kupa funu, ma się coś dziać. A przecież się dzieje.
Ja akurat takiego widzenia v-państwa nie popieram, ale rozumiem, że mogą być tacy, dla których Regent-Interrex jest okej. Co prawda zabrał zabawki z piaskownicy, ale może da nowe,, lepsze?...

Dodaj swój komentarz:


Chcę wiedzieć o nowych komentarzach

Opcje archiwum

Napisali o nas

© Księstwo Sarmacji
Wszystkie prawa zastrzeżone.
Sarmacja na Facebooku Sarmacja na Twitterze Sarmacja na YouTube
Czas generowania strony: 0.043 sekundy