Dziś jest 29 marca 2020 r.
6519. dzień niepodległości Księstwa Sarmacji
3446. dzień panowania JKM Piotra II Grzegorza
3146. dzień kadencji Sejmu (XXXIII kadencja)


Różne > "Rewolucja zapłonęła 3 I 2010"

Korona oraz Brama Sarmacka nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy, opinii i stanowisk opublikowanych przez redaktorów agencji prasowych. Opublikuj artykuł w Parku.

04 stycznia 2010 r., 13:02 — Mateusz Cezar

Od wczorajszego wieczoru złożono już dwadzieścia podpisów pod napisanym przez Mateusza Cezara, krótkim acz patetycznym manifestem rewolucjonistycznym.

Sygnatariusze wyrażają poparcie dla Kanclerza Szymona bar. Nowickiego i potępiają decyzje eksksięcia Daniela oraz działania regenta mar. Kedara. Dokument jest odpowiedzią na wezwanie do rewolucji zawarte przez Kanclerza Nowickiego we wczorajszym orędziu na gruzach zburzonej przez mar. Kedara Filharmonii Narodowej. Ponadto, szef rządu potępił tam akt grabieży przez regenta prywatnych majątków.

Zagrabienie własności prywatnej potępiła także stolica Księstwa Sarmacji - Książęce Miasto Grodzisk. Prezydent Miasta podpisał rozporządzenie na mocy którego przywrócona zostanie mieszkańcom część majątków pieniężnych odebranych przez Interrexa. Miasto pokryje odszkodowania z własnego budżetu. W ślad za Grodziskiem poszło Królestwo Baridasu oraz Sclavinia i Trizondal. Powołanie komisji majątkowej rozważa także Hrabstwo Gellonii.

Sarmaci pragnący poprzeć Kanclerza Nowickiego oraz dorzucić drew do ognia rewolucji, mogą to uczynić podpisując się pod manifestem: http://www.petycja.sarmacja.org/150/.
Udostępnij

Informacje o artykule

Artykuł oceniło 0 czytelników. Średnia nota: 0
Artykuł czytano 373 razy.

Komentarze

Brak komentarzy.

Dodaj swój komentarz:


Chcę wiedzieć o nowych komentarzach

Opcje archiwum

Napisali o nas

© Księstwo Sarmacji
Wszystkie prawa zastrzeżone.
Sarmacja na Facebooku Sarmacja na Twitterze Sarmacja na YouTube
Czas generowania strony: 0.038 sekundy