Dziś jest 29 marca 2020 r.
6519. dzień niepodległości Księstwa Sarmacji
3446. dzień panowania JKM Piotra II Grzegorza
3146. dzień kadencji Sejmu (XXXIII kadencja)


Różne > "Koncert na gruzach"

Korona oraz Brama Sarmacka nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy, opinii i stanowisk opublikowanych przez redaktorów agencji prasowych. Opublikuj artykuł w Parku.

03 stycznia 2010 r., 19:20 — Mateusz Cezar

Nikt nie jest w stanie zagłuszyć muzyków zburzonej dziś z woli Interrexa Filharmonii Narodowej. Dyrektor Mateusz Kozłowski zainicjował dziś wyjątkowy koncert (http://grodzisk.sarmacja.org/filharmonia/) na ruinach gmachu tejże.

Koncert nawiązuje do zniszczenia przez regenta mar. Kedara zabytków architektonicznych oraz pomników historycznych. Zburzony został także zaprojektowany przez niemieckiego architekta, Jürgena Starka, gmach Filharmonii Narodowej znajdujący się w Książęcym Mieście Grodzisku. Sfinansowany ze środków prywatnych darczyńców budynek mieścił łącznie 55 000 osób.

Przed koncertem orędzie do Narodu wygłosił Kanclerz Księstwa Sarmacji, Szymon bar. Nowicki. Zawarł w nim zachętę dla samorządów do pójścia śladem stolicy i zwracania zagrabionych przez regenta majątków z budżetów jednostek samorządowych oraz obietnicę zwrotu przez rząd kosztów udzielenia odszkodowań. Kanclerz nazwał siebie Grodziszczaninem (Ich bin ein Grodziszczanin) i zachęcił Sarmatów do przejęcia powstańczego ognia rewolucji.
Udostępnij

Informacje o artykule

Artykuł oceniło 0 czytelników. Średnia nota: 0
Artykuł czytano 326 razy.

Komentarze

Brak komentarzy.

Dodaj swój komentarz:


Chcę wiedzieć o nowych komentarzach

Opcje archiwum

Napisali o nas

© Księstwo Sarmacji
Wszystkie prawa zastrzeżone.
Sarmacja na Facebooku Sarmacja na Twitterze Sarmacja na YouTube
Czas generowania strony: 0.062 sekundy