Dziś jest 3 kwietnia 2020 r.
6524. dzień niepodległości Księstwa Sarmacji
3451. dzień panowania JKM Piotra II Grzegorza
3151. dzień kadencji Sejmu (XXXIII kadencja)


Różne > "Orędzie Kanclerza: Ich bin ein Grodziszczanin"

Korona oraz Brama Sarmacka nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy, opinii i stanowisk opublikowanych przez redaktorów agencji prasowych. Opublikuj artykuł w Parku.

03 stycznia 2010 r., 18:35 — Mateusz Cezar

Obywatelki i obywatele,
Mieszkanki i mieszkańcy,
Księstwa Sarmacji!

Dwa tysiące lat temu największą dumą było powiedzieć: civis Romanus sum, co znaczyło "Jestem obywatelem rzymskim". Dzisiaj, w wirtualnym świecie wolności, największą dumą jest powiedzieć: Jestem Grodziszczanem!

Zabrali majątki. Zgwałcili parcele. Zburzyli zabytki. Ale my, Sarmaci, stoimy tu dziś na gruzach Książęcego Miasta Grodziska i łączymy się z każdym sarmackim miastem, które straciło swe pomniki architektury i historii. Popatrzy na przywołane już dzisiaj Starożytne Imperium Rzymskie, którego obywatele byli wolni - mogli interesować się polityką, nauką lub gwałceniem owiec. Weźmy z nich przykład. Bądźmy wolni, bo nikt nie zabierze nam naszych konstytucyjnych praw.

Ci, którzy nas ograbili myślą, że nadeszła chwila ciężkiej próby. Nie wiedzą jednak, że będzie to próba ciężka przede wszystkim dla nich, bowiem Naród Sarmacki jest silny, pamiętliwy i nigdy nie ugnie się pod tyranią Złego.

Każda jednostka samorządu która, biorąc przykład z Książęcego Miasta Grodziska przywróci swym mieszkańcom zagrabione przez despotów majątki, może spodziewać się pomocy finansowej udzielonej przez Rząd Księstwa Sarmacji. Każdy samorząd, który utracił swe zabytkowe budowle i pomniki w wyniku złamania przepisów konstytucyjnych przez najwyższe władze Księstwa Sarmacji - może liczyć na pomoc gabinetu w odbudowie architektury.

Sarmatki i Sarmaci! Wzywam Was do obywatelskiej postawy! Przejmijcie powstańczy ogień, ażeby zapłonęła pochodnia rewolucji!

(-) Szymon bar. Nowicki,
Kanclerz Księstwa Sarmacji
Udostępnij

Informacje o artykule

Artykuł oceniło 0 czytelników. Średnia nota: 0
Artykuł czytano 341 razy.

Komentarze

Brak komentarzy.

Dodaj swój komentarz:


Chcę wiedzieć o nowych komentarzach

Opcje archiwum

Napisali o nas

© Księstwo Sarmacji
Wszystkie prawa zastrzeżone.
Sarmacja na Facebooku Sarmacja na Twitterze Sarmacja na YouTube
Czas generowania strony: 0.039 sekundy