Dziś jest 29 marca 2020 r.
6519. dzień niepodległości Księstwa Sarmacji
3446. dzień panowania JKM Piotra II Grzegorza
3146. dzień kadencji Sejmu (XXXIII kadencja)


Różne > "Stolica przywróci majątki?"

Korona oraz Brama Sarmacka nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy, opinii i stanowisk opublikowanych przez redaktorów agencji prasowych. Opublikuj artykuł w Parku.

03 stycznia 2010 r., 17:32 — Mateusz Cezar

Przed kilkoma minutami Prezydent Książęcego Miasta Grodziska, Mateusz bnt Kozłowski, podpisał rozporządzenie powołujące Komisję Majątkową, która ma zająć się przydziałem mieszkańcom stolicy majątków pieniężnych, utraconych podczas przepadu.

Nie jesteśmy w stanie przywrócić naszym mieszkańcom całości utraconych majątków, lecz postaramy się zwrócić przynajmniej połowę pieniędzy - mówi Sekretarz ds. Promocji Książęcego Miasta Grodziska, Mateusz Cezar - Stolica nie jest w żaden sposób odpowiedzialna za przepady i prawdopodobne łamanie Konstytucji na szczeblu centralnym. Ponadto, nie w gestii Miasta leży zwracanie zagrabionych przez regenta majątków, niemniej razem z Prezydentem doszliśmy do wniosku, że musimy wspomóc naszych mieszkańców tak bardzo, jak tylko możemy. W skład Komisji Majątkowej wchodzi Prezydent Książęcego Miasta Grodziska (Mateusz bnt Kozłowski), pierwszy Wiceprezydent (Bratumił v-hr. Nowak-Azoramath) oraz Sekretarz ds. Promocji (Mateusz Cezar).

Na przywrócenie majątku liczyć mogą obywatele Księstwa Sarmacji zamieszkali w Książęcym Mieście Grodzisku 3 stycznia 2010 r. Do wniosków, które składać można pod adresem grodzisk@sarmacja.org dołączyć należy materiały mogące posłużyć za dowody na wysokość posiadanego przed resetem systemu gospodarczego majątku pieniężnego, takie jak bankowe komunikaty e-mail'owe, wyciągi z kont, czy inne. Prace Komisji Majątkowej trwać będą najprawdopodobniej do końca miesiąca.

Z ostatniej chwili: Według niepotwierdzonych oficjalnie informacji, Kanclerz Gellonii Piotr diuk Kościński przygotował już rozporządzenie powołujące komisję majątkową tamże. W dziejącej się na naszych oczach zimnej rewolucji wzięli już udział m.in. książę-senior Piotr Mikołaj oraz Kanclerz Szymon Nowicki. Teraz dołączają do niej poszczególne samorządy. Czyżby na naszych oczach zapisywane zostały najpiękniejsze karty historii Księstwa Sarmacji?
Udostępnij

Informacje o artykule

Artykuł oceniło 0 czytelników. Średnia nota: 0
Artykuł czytano 378 razy.

Komentarze

2010-01-03 17:44 - autor: Bratumił v-hr. Nowak-Azoramath
Wiceprezydentem jest Bratumił vicehrabia Nowak-Azoramath...

2010-01-03 17:46 - autor: Mateusz Cezar
Chciałem również dodać, iż urzędnicy Książęcego Miasta Grodziska mają nadzieję, że inne miejscowości oraz samorządy wezmą przykład ze Stolicy i również zaoferują swoim mieszkańcom zwrot majątków.

2010-01-03 18:45 - autor: Guedes bnt de Lima
Rzeczpospolita Sclavinii i Trizondalu idąc za szczytną ideą KM Grodzisk postąpi podobnie i zobowiąże się wypłacić utracone pieniądze swoim obywatelom.

2010-01-03 19:15 - autor: Krzysztof St. M. diuk Konias
A będziecie mieli z czego wypłacić??

2010-01-03 19:19 - autor: Mateusz bnt Kozłowski
Na dzień 19 września na koncie było 633297.26 lt. Jak jest teraz, to nie wiem.

2010-01-04 12:43 - autor: Guedes bnt de Lima
Nie sądzę, by dużo chętnych się zgłosiło. Budżety starczy na potrzeby RSiT. ;)

Dodaj swój komentarz:


Chcę wiedzieć o nowych komentarzach

Opcje archiwum

Napisali o nas

© Księstwo Sarmacji
Wszystkie prawa zastrzeżone.
Sarmacja na Facebooku Sarmacja na Twitterze Sarmacja na YouTube
Czas generowania strony: 0.052 sekundy