Dziś jest 13 listopada 2019 r.
6382. dzień niepodległości Księstwa Sarmacji
3309. dzień panowania JKM Piotra II Grzegorza
3009. dzień kadencji Sejmu (XXXIII kadencja)


Różne > "Rząd oficjalnie w opozycji?"

Korona oraz Brama Sarmacka nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy, opinii i stanowisk opublikowanych przez redaktorów agencji prasowych. Opublikuj artykuł w Parku.

31 grudnia 2009 r., 00:19 — Mateusz Cezar

Dzisiaj w godzinach wieczornych Kanclerz Szymon bar. Nowicki formalnie otrzymał wotum zaufania od Narodu Sarmackiego. Chwilę wcześniej, mar. Kedar via Margończyk odebrał szefowi rządu możliwość samodzielnego podpisywania rozporządzeń, co było najprawdopodobniej reakcją na decyzję Kanclerza o zabezpieczeniu majątków Sarmatów.

Mar. Kedar już kilka dni temu rozpoczął masowe odbieranie majątków Sarmatom. Fakt, że przepad realizowany jest bez uprzedniego skopiowania baz danych oznacza, iż utrata majątków może mieć wymiar nieodwracalny, zaś nowowybrany w elekcji następca tronu nie będzie miał technicznej możliwości cofnięcia decyzji poprzednika.

Sposób działania Interrexa wzbudził niepokój Kanclerza Szymona bar. Nowickiego, który podpisał dziś decyzję o zarchiwizowaniu baz danych. Została ona jednak wstrzymana przez regenta. Co więcej, mar. Kedar chwilę przed ogłoszeniem wyników referendum nad udzieleniem Kanclerzowi wotum zaufania, odebrał szefowi rządu możliwość samodzielnego wydawania aktów normatywnych bez kontrasygnaty regenta. Jestem absolutnie zaskoczony postawą mar. Kedara, który od samego początku odmawiał mi opublikowania rozporządzenia w Dzienniku Praw - komentuje Kanclerz Nowicki - Interrex faktycznie miał ostatnio gorsze dni. Myślałem, że może nikt nie zaprosił go na Sylwestra... okazuje się, że to coś zdecydowanie poważniejszego. Przyznam, że sytuacja martwi mnie co raz bardziej. Baron stanowczo dodaje: Rząd Księstwa Sarmacji całkowicie odcina się od polityki prowadzonej przez regenta.

Wygląda na to, że Sarmaci skończą 2009 r. w atmosferze napięcia i niepewności. Niemniej, redakcja Bramy Sarmackiej życzy Wam w Nowym Roku samych sukcesów, zapału rewolucjonistycznego, motywacji oraz dystansu do władzy centralnej.
Udostępnij

Informacje o artykule

Artykuł oceniło 0 czytelników. Średnia nota: 0
Artykuł czytano 412 razy.

Komentarze

2009-12-31 00:47 - autor: Avril bar. Levengothon
Nowy rok dopiero jutro więc może jeszcze regent się opamięta i zakończy ten rok z honorem !!

2009-12-31 01:46 - autor: Aaron hr. von Lichtenstein-Rozman
A ja jak zwykle będę pod prąd. Ja działania Kedara rozumiem. Nie wszystkie popieram, ale działa on w nadzwyczajnych warunkach (a te jak wiadomo...). To na nim spoczywa odpowiedzialność i historia go rozliczy, niemniej najłatwiej bić się w cudze piersi. wielu z nas poradziło by sobie duzo gorzej w tak napiętej sytuacji (niektórym już od dłuższego czasu puszczają nerwy)

2009-12-31 13:20 - autor: Mateusz hr. von Lichtenstein-Iontz
Chyba nikt nie wierzył, że regent w czasie bezkrólewia pozwoli na opozycyjną działalność własnego rządu...

2009-12-31 21:37 - autor: Myro Ivo bnt von Slipyj
Czekam na wezwania do "obywatelskiego nieposłuszeństwa" z ust barona Nowickiego! Dał nam przykład obywatel Kozanecki.

Dodaj swój komentarz:


Chcę wiedzieć o nowych komentarzach

Opcje archiwum

Napisali o nas

© Księstwo Sarmacji
Wszystkie prawa zastrzeżone.
Sarmacja na Facebooku Sarmacja na Twitterze Sarmacja na YouTube
Czas generowania strony: 0.042 sekundy