Dziś jest 29 marca 2020 r.
6519. dzień niepodległości Księstwa Sarmacji
3446. dzień panowania JKM Piotra II Grzegorza
3146. dzień kadencji Sejmu (XXXIII kadencja)


Różne > "Kanclerz podpisał decyzję o archiwizacji majątków"

Korona oraz Brama Sarmacka nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy, opinii i stanowisk opublikowanych przez redaktorów agencji prasowych. Opublikuj artykuł w Parku.

30 grudnia 2009 r., 16:34 — Mateusz Cezar

Przed kilkoma minutami redakcja Bramy Sarmackiej otrzymała zaskakujący komunikat z Kancelarii Kanclerza Księstwa Sarmacji. Stojący na czele rządu Szymon bar. Nowicki podpisał decyzję o natychmiastowej archiwizacji baz danych Księstwa Sarmacji oraz - gdy tylko elektorzy wybiorą nowego Księcia - przekazaniu baz następcy tronu.

Kanclerska decyzja intryguje tym bardziej, że jeszcze wczoraj szef rządu zaalarmował prokuraturę o włamaniu do systemów informatycznych dokonanym przez księcia-seniora Piotra Mikołaja, co uniemożliwiło uzyskanie kopii zapasowej danych przez tegóż. Jako szef rządu oraz urzędnik państwowy nie mogę przymykać oka na uzyskiwanie dostępu do poufnych i strzeżonych informacji osobom do tego nieupoważnionym - tłumaczył Bramie Sarmackiej w rozmowie telefonicznej Kanclerz Nowicki - jakkolwiek przyznać muszę, że będące motywem włamania obawy Piotra Mikołaja są uzasadnione i doskonale je rozumiem. W związku z tym podjąłem decyzję o archiwizacji baz danych oraz przekazaniu ich następcy tronu. Zabezpieczenie danych umożliwi nowemu władcy cofnięcie decyzji o przepadzie majątków Sarmatów.

Rozporządzenie zostało już przekazane Interrexowi do publikacji w Dzienniku Praw, bowiem szef rządu pozbawiony został doń wszelkiego dostępu. Nie jest jasne, czy bar. Nowicki konsultował decyzję z mar. Kedarem, czy też postawił Interrexa przed faktem dokonanym. Wiadomo jednak, że w tym drugim wypadku ruch Kanclerza ujawniałby niezależność obecnego rządu od woli Interrexa, który - jak niektórzy przypuszczają - mógł i może mieć w ręku nie tylko systemy informatyczne, ale i gabinet.
Udostępnij

Informacje o artykule

Artykuł oceniło 0 czytelników. Średnia nota: 0
Artykuł czytano 368 razy.

Komentarze

2009-12-30 17:08 - autor: Mateusz Cezar
W komentarzu pozwolę sobie porzucić obiektywizm. Vivat Kanclerz Opozycjonista! :-)))

2009-12-30 17:41 - autor: Krzysiek v-hr. Czugała
Nikt nie sprzeciwi się Księciu-Senioru.
Raduj się ludu miast i wsi, klaszczcie wraz z Kanclerzem, bo to piękna jest muzyka... zwiastun lepszych dni...

2009-12-30 20:57 - autor: Mateusz hr. von Lichtenstein-Iontz
Rząd w opozycji? Gorący lód?

2009-12-30 23:11 - autor: Krzysztof St. M. diuk Konias
Niestety - chyba już nie ma wiele do archiwizowania.

2009-12-30 23:32 - autor: Bartosz hr. Mackiewicz
Kanclerz podpisał, ale nie opublikował, bo nie miał możliwości, więc przekazał do publikacji interrexowi. Niestety, interrex zobaczył co się święci, więc w międzyczasie opublikował akt o kontrasygnacie książęcej, przez co nie mógł opublikować decyzji kanclerskiej.

Ot takie zwykłe nadużycie uprawnień.

2009-12-31 00:07 - autor: Avril bar. Levengothon
A to świństwo. Na szubienice z IITERREXEM !!

Dodaj swój komentarz:


Chcę wiedzieć o nowych komentarzach

Opcje archiwum

Napisali o nas

© Księstwo Sarmacji
Wszystkie prawa zastrzeżone.
Sarmacja na Facebooku Sarmacja na Twitterze Sarmacja na YouTube
Czas generowania strony: 0.038 sekundy