Dziś jest 4 czerwca 2020 r.
6586. dzień niepodległości Księstwa Sarmacji
3513. dzień panowania JKM Piotra II Grzegorza
3213. dzień kadencji Sejmu (XXXIII kadencja)
Park Stołeczny

Skrót Telegraficzny nr 10

Korona nie ponosi odpowiedzialności za treść materiałów opublikowanych w ramach Parku stołecznego. Opublikuj swój wpis lub film z YouTube.

30 grudnia 2009 r., 15:38 — szer. Marcin Komosiński

Pomimo wstrząsów ,,na górze'' moim zdaniem w ostatnich dniach sądząc po objętości tego serwisu nie działo się u nas aż tak bardzo wiele. Jako, że zbliża się nowy 2010 rok składam życzenia Wszystkiego Najlepszego w Nowym Roku.

Święto Jedności z Sarmacją (20.12)

Burmistrz Eldoratu ustanowił Dzień Jedności z Sarmacją. Na pamiątkę unii z Księstwem Sarmacji będzie się ono odbywało 16 lipca.

Wieści z IN

(22.12) Nowym marszałkiem Izby Narodów został Marcin Komosiński. Zdobył on 22 głosy. Tuż za nim Zenek Cysosz z 21 głosami.

(23.12) Prezydenckie weto nad ustawą o mentorze zostało uznane za wiążące głosami 71:29.

(26.12) W kolejnym głosowaniu w IN przeszły kolejne ustawy m.in. o referendum, ustawa o mentorze wraz z poprawkami, o możliwości odwołania prezydenta przez IN lub referendum, SIR (zarządzanie stronami RSiT). Przegłosowano również ustawę o rozwiązaniu Izby Narodów, poprawkę do ordynacji wyborczej, o kontaktach na linii IN-Rząd i funkcji wiceprezydenta. Odrzucono ustawę o władzach wykonawczych. Wszystkie ustawy przeglosowane przez IN zostaly podpisanę przez panią prezydent

(29.12) Przegłosowano uchwałę dot. nadania obywatelstw honorowych dla naszego kraju. Otrzymali je: Krzysztof von Latoo, Marek Janiszewski i Mateusz Morawiec.

Uporządkowanie kwestii prawnych (26.12)

Wydano prezydencki dekret dot. pokatalogowania ustaw. Anulowano wszystkie akty wydane przed unią marcową. Od teraz wszystkie akty wchodzące w życie na terenie RSiT mają być ponumerowane.

Gertald patronem IL

Patronem prowadzonego przez Guedesa de Limę Instytutu Literackiego został Stanisław Gertald. Użytkownicy uznali jego wiersz ,,Takie miasta'' za najciekawszy i niemal jednogłośnie wybrali go patronem.
Udostępnij

Informacje o artykule

Artykuł oceniło 0 czytelników. Średnia nota: 0
Artykuł czytano 276 razy.

Wynagrodź twórcę

Wpłaciło różnych osób: 0.
Wpłacono łącznie: lt.

- Twoje konto bankowe
- Hasło do konta

Komentarze

2009-12-30 16:09 - autor: Marcin Komosiński
Autorem tego tekstu jest Maciej Sienkiewicz.

2009-12-30 18:41 - autor: Marcel v-hr. Hans
A moim zdaniem u nas się dzieje i to wiele, autor zapomniał o wielu debatach. O Spisie Narodowościowym, o debatach nt. elekcji, o debatach politycznych, o burmistrzu Rottery....

Dodaj swój komentarz:


Chcę wiedzieć o nowych komentarzach

Opcje archiwum

Napisali o nas

© Księstwo Sarmacji
Wszystkie prawa zastrzeżone.
Sarmacja na Facebooku Sarmacja na Twitterze Sarmacja na YouTube
Czas generowania strony: 0.052 sekundy