Dziś jest 3 kwietnia 2020 r.
6524. dzień niepodległości Księstwa Sarmacji
3451. dzień panowania JKM Piotra II Grzegorza
3151. dzień kadencji Sejmu (XXXIII kadencja)


Różne > "Przepad uratowany!"

Korona oraz Brama Sarmacka nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy, opinii i stanowisk opublikowanych przez redaktorów agencji prasowych. Opublikuj artykuł w Parku.

30 grudnia 2009 r., 08:56 — Mateusz Cezar

Wczoraj około południa, sprawujący funkcję interrexa Kedar mar. via Margończyk poinformował na Liście Dyskusyjnej o przeprowadzonym dzień wcześniej ataku na bazy danych systemu Syriusz. Mar. Kedar mówił, że w wyniku zamachu doszło nawet do kilkuminutowej awarii państwowych stron internetowych, zaś sprawcą zamachu był jeden z najznamienitszych mieszkańców Księstwa Sarmacji. Na Sarmatów padł blady strach.

Terrorysta chciał z zimną krwią, korzystając z luk w systemach informatycznych Sarmacji, zabezpieczyć dane na przepad skazane. Niecne plany zostały jednak udaremnione przez czujnego Kanclerza Nowickiego, który prędko poinformował o fakcie prokuraturę. Powstrzymanie zamachowców jest imponującym sukcesem rządu oraz interrexa - mówił nam pragnący zachować anonimowość wysoki urzędnik państwowy - ewentualny backup danych zaprzepaściłby ostateczność przepadu, przez co nowy książę mógłby przywrócić majątki poddanym, a wtedy przepad by przepad.


Sprawcą okazał się nie kto inny, jak książę-senior Piotr Mikołaj, który publicznie przyznał się do aktu terroru. Jak tłumaczył na Liście Dyskusyjnej, chciał on jedynie zarchiwizować dane, na potrzeby przyszłego monarchy, który nie powinien być postawiony przed faktem dokonanym bezprzykładnego zamachu na majątek swoich poddanych. Co więcej, według relacji Piotra Mikołaja, awaria stron internetowych została spowodowana działaniami obronnymi po stronie administracji serwera, zaś w samych systemach w dalszym ciągu pozostaje luka, którą możnaby wykorzystać zarówno w celu archiwizacji danych, jak i ich skasowania.

Ostatecznie, niestety nie udało się dokonać archiwizacji danych. Sytuacja jest o tyle poważniejsza, że władze planują wyczyścić bazy danych, skutkiem czego przepad będzie nieodwracalny, zaś nowy książę nie będzie mógł cofnąć decyzji swojego poprzednika. Wywiad z Piotrem Mikołajem przeczytać można w specjalnym numerze Dziennika Grodziskiego, wydanym z okazji zaangażowania się bohatera dnia w działalność opozycyjną.
Udostępnij

Informacje o artykule

Artykuł oceniło 1 czytelników. Średnia nota: 5
Artykuł czytano 440 razy.

Komentarze

2009-12-30 10:53 - autor: Kedar mar. via Margończyk
Rozumiem, że dla Redaktora określenie "awaria systemu" jest tożsame z "zawieszeniem systemu" ale pragnę poinformować, że o żadnej awarii nie pisałem.

2009-12-30 11:09 - autor: Mateusz Cezar
"Osobnik ten był o krok od realizacji z sukcesem tego ataku. Doszło w pewnym momencie nawet do zawieszenia działania stron Księstwa", Kedar, 11:51, 29-12-09. Zawieszenie stron internetowych to nic innego jak awaria. ;-)

2009-12-30 13:33 - autor: Bartosz hr. Mackiewicz
Avx nie backupuje baz danych? Tzn. czy nie będzie można przywrócić baz do stanu jaki mieliśmy przed przepadem, za jedyne 12 polskich nowych?

2009-12-30 16:53 - autor: Piotr diuk Kościński
Ja dam nawet 24 złote polskie nowe.

2009-12-30 20:49 - autor: Mateusz hr. von Lichtenstein-Iontz
Dlaczego mówi się tutaj o działalności opozycyjnej? Patrząc na liczbę zwolenników to właśnie przepadyzm jest pod prąd.

2009-12-30 21:07 - autor: Timios mar. Kiechajas
Idąc tym tropem to i "Solidarności" odmówisz bycia opozycją ;d

2009-12-30 21:16 - autor: Mateusz hr. von Lichtenstein-Iontz
No w sumie to masz rację. Tyle, że w naszym wypadku nawet rząd zdaje się być opozycyjny, co jest już schizofreniczne.

2009-12-30 22:11 - autor: Myro Ivo bnt von Slipyj
Ja bym od razu poddał obywatela Kozaneckiego katu.

2009-12-31 15:05 - autor: Jakub hr. Bakonyi
Z moich informacji wynika, że po 20 dniach nie da się odzyskać danych od naszego usługodawcy. ;)

Dodaj swój komentarz:


Chcę wiedzieć o nowych komentarzach

Opcje archiwum

Napisali o nas

© Księstwo Sarmacji
Wszystkie prawa zastrzeżone.
Sarmacja na Facebooku Sarmacja na Twitterze Sarmacja na YouTube
Czas generowania strony: 0.039 sekundy