Dziś jest 29 lutego 2020 r.
6490. dzień niepodległości Księstwa Sarmacji
3417. dzień panowania JKM Piotra II Grzegorza
3117. dzień kadencji Sejmu (XXXIII kadencja)


Różne > "Nowości z Listy Dyskusyjnej"

Korona oraz Brama Sarmacka nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy, opinii i stanowisk opublikowanych przez redaktorów agencji prasowych. Opublikuj artykuł w Parku.

12 grudnia 2009 r., 16:34 — Ivo Marijah Paranoja de Folvil-Arped

Sondy SOBOS
Jak informuje na LDKS Matwiej diuk Skarbnikow: "Zakończyła się minisonda poświęcona konfliktowi etnicznemu - a mianowicie niecnym i agresywnym prowokacjom mniejszości teutońskiej wobec rdzennie sarmackiej ludności Gellonii. Ponad 40% Sarmatów sympatyzuje z Gellonią a jedynie 35% z Teutonią."

Informacja ta powinna ucieszyć wciąż licznych malkontentów i szkodników wieszczących upadek Księstwa. Wszakże nie od dziś wiadomo, że gdzie konflikt etniczny, tam aktywność. Ponadto stare przysłowie mówi: "Gdzie Gellon ma większość tam kraczą pawiany". Redakcja Bramy nie potrafi co prawda podać prawidłowej wykładni tego przysłowia, ale nie jest to bynajmniej fakt spędzający nam sen z powiek.

Diuk Skarbnikow raczył również poinformować o nowej sądzie: "SOBOS próbuje uzyskać wiedze jak wielu Sarmatów jest gotowa współpracować bezpośrednio z rządem w jego pracy."

Sonda dostępna jest pod adresem:
http://sobos.sarmacja.org/minisonda/

Rewolucyjny KozaneckiZ listy wandejskiej dotarł zaś do nas ciekawy link rzucający światło na mniej znanych członków Rodziny Książęcej. Bohaterem który został nam przypomniany jest Manifest Dytyramb Kozanecki, więcej o nim można przeczytać TUTAJ

Wizyta Króla Natanii
Jak podaje Michael von Lichtenstein dwa dni temu odbyła się wizyta Króla Natanii, podczas której "poruszono liczne tematy dotyczące aktualnej sytuacji na arenie międzynarodowej oraz przyszłych celów wspólnej polityki obu państw." Książę von Lichtenstein raczył był użyć słowa "audiencja" co wywołało liczne kontrowersje lingwistyczno-protokolarne wśród subskrybujących Listę Dyskusyjną Księstwa Sarmacji.Tyle udało nam się wycisnąć z wyschniętej na wiór powierzchni sarmackich zdarzeń listodyskusyjnych co i tak poczytujemy sobie za olbrzymi sukces. Czekamy na dalsze przejawy Waszej aktywności, które w miarę możliwości postaramy się w Bramie skomentować, wyszydzić lub ewentualnie podać w formie suchej notki prasowej.
Udostępnij

Informacje o artykule

Artykuł oceniło 0 czytelników. Średnia nota: 0
Artykuł czytano 334 razy.

Komentarze

2009-12-12 16:41 - autor: Karolina hr. von Lichtenstein-Sobieszek
Czy tylko ja nie widzę po prawej stronie linków do artykułów w Bramie Sarmackiej?

2009-12-12 16:44 - autor: Henryk Leszczyński
ja tez nie

Dodaj swój komentarz:


Chcę wiedzieć o nowych komentarzach

Opcje archiwum

Napisali o nas

© Księstwo Sarmacji
Wszystkie prawa zastrzeżone.
Sarmacja na Facebooku Sarmacja na Twitterze Sarmacja na YouTube
Czas generowania strony: 0.045 sekundy