Dziś jest 30 maja 2020 r.
6581. dzień niepodległości Księstwa Sarmacji
3508. dzień panowania JKM Piotra II Grzegorza
3208. dzień kadencji Sejmu (XXXIII kadencja)
Park Stołeczny

Skrót Telegraficzny nr 5

Korona nie ponosi odpowiedzialności za treść materiałów opublikowanych w ramach Parku stołecznego. Opublikuj swój wpis lub film z YouTube.

01 listopada 2009 r., 20:58 — szer. Marcin Komosiński

Poprawki w ordynacji (28.10)

W związku z wejściem nowej konstytucji w życie Prezydent urzędujący przed zmianą Konstytucji został zobowiązany do przeprowadzenia w ciągu 10 dni od wejścia ustawy wyborów do IN. Został on zobowiązany również do powołania w ciągu 5 dni Wiceprezydenta. IN ma wprowadzić w ciągu 2 tygodni ustawy uzupełniające do ustawy zasadniczej.

Rada Gospodarcza

Marcel Hans ogłosił pomysł powołania ciała, które miałoby dyskutować o gospodarce RSiT. W Radzie Gospodarczej mieliby zasiadać też przedstawiciele Rotrii i Surmenii.

RSiT w Winampie

Cysosz Zenek w niebanalny sposób promuje RSiT. A mianowicie poprzez skórkę w Winampie. Do pobrania jest ona tu: http://chomikuj.pl/Sir48?fid=170189913

Ordynacja wyborcza (25.10)

Cysosz Zenek ogłosił ostateczną wersję obowiązującej w Rzeczypospolitej ordynację wyborów do Izby Narodów i wyborów prezydenckich. Pełen tekst został opublikowany na stronie http://docs.google.com/View?id=dgq6fnw2_21hp99r8dr
Została ona uchwalona z poprawkami po trzykrotnym przedłużeniu głosowania dwoma głosami za i dwoma głosami wstrzymującymi 28 października.

Sondaże

W najświeższym sondażu wyborczym spośród kandydatów do IN wygrywa Marcin Komosiński (38%). Po 25% mają Marcel Hans i Karolina Sobieszek. Krzysztof Poland na 13-procentowe poparcie. Michał Staropodlaski nie dostał żadnego głosu.

W sondażu prezydenckim wygrywa Jan Dmowski y Potocki trzema głosami (100%)

Podpisanie ustaw

Prezydent Jan Dmowski y Potocki podpisał uchwaloną ustawę o nowej ordynacji wyborczej. Ma on do podpisania jeszcze ustawę o odpowiedzialności urzędniczej (http://prawo.sarmacja.org/akt,3856.html), o mediach (http://prawo.sarmacja.org/akt,3857.html), oraz poprawkę w ustawie o podziale adminstracyjnym (http://prawo.sarmacja.org/akt,3859.html).

Konstytucja (28.10)

Regent ks. Jakub Bakonyi złożył podpis pod konstytucją Rzeczpospolitej Sclavinii i Trizondalu. Dokument ten jest do zobaczenia w Dzienniku Ustaw pod adresem http://prawo.sarmacja.org/akt,3860.html .
Udostępnij

Informacje o artykule

Artykuł oceniło 0 czytelników. Średnia nota: 0
Artykuł czytano 329 razy.

Komentarze

2009-11-01 23:39 - autor: Henryk K. mar. Leszczyński
Vivant ksiądz Bakonyi!

Dodaj swój komentarz:


Chcę wiedzieć o nowych komentarzach

Opcje archiwum

Napisali o nas

© Księstwo Sarmacji
Wszystkie prawa zastrzeżone.
Sarmacja na Facebooku Sarmacja na Twitterze Sarmacja na YouTube
Czas generowania strony: 0.045 sekundy