Dziś jest 18 lutego 2020 r.
6480. dzień niepodległości Księstwa Sarmacji
3407. dzień panowania JKM Piotra II Grzegorza
3107. dzień kadencji Sejmu (XXXIII kadencja)


Różne > "Reklama i realne finanse Sarmacji"

Korona oraz Brama Sarmacka nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy, opinii i stanowisk opublikowanych przez redaktorów agencji prasowych. Opublikuj artykuł w Parku.

10 czerwca 2009 r., 08:59 — Książę Daniel Łukasz

Na wstępie żałuję, że nie zdążyłem podać wcześniej do publicznej wiadomości informacji o zakończeniu (i trwaniu) negocjacji na temat pojawienia się na stronie głównej reklamy — co by nie było — komercyjnej. Na swoje wytłumaczenie (a tłumaczenie się ze swoich decyzji w kwestiach finansów realnych jest w naszych warunkach koniecznością, którą całkowicie popieram i zamierzam kontynuować) mam tyle tylko, że w ostatnim czasie pojawiły się u mnie przedchorobowe syndromy realiozy (co, zapewne, zostało przez większość czytających te słowa sumiennie odnotowane). Zaniepokojonym mogę jedynie podać do wiadomości, że z dniem dzisiejszym lekarze oznajmili mi, że jestem już na prostej drodze do całkowitego powrotu do zdrowia.

Zaczynając od początku. Z propozycją umieszczenia reklamy wspominanej ostatnio fundacji wyszedł 7 czerwca, w poniedziałek, Jego Książęca Wysokość Kanclerz. Do spotkania roboczego, w którym uczestniczył przedstawiciel reklamodawców, ja i Kanclerz, doszło przedwczoraj, około godziny 2120. Warunki są takie, jakie zaprezentował w swoim tekście JKW Jakub Bakonyi: cztery tygodnie reklamy, 200 złotych za tydzień, możliwość wycofania się z umowy po okresie przejściowym trwającym dwa tygodnie. Zaksięgowanie na koncie bankowym wpłaty przedstawiciela reklamodawcy zostanie odnotowany na Liście Dyskusyjnej Księstwa Sarmacji i blogu zbiórki.

Odpowiadając na pytanie Czcigodnego bar. Lipa-Chojnackiego: na chwilę obecną realne środki pieniężne posiadane przez Księstwo Sarmacji to 542,37 złotych. Na dniach do stanu konta będzie można dopisać kolejne 400 złotych, a — jeżeli reklamodawca zdecyduje się na dalszą reklamę — następne 400. Wynika z tego, że realne finanse Księstwa Sarmacji na początku lipca powinny wynosić 1342,37 zł. Wszystkie zmiany w stanie realnych finansów są niezmiennie odnotowywane na blogu zbiórki, o czym przypominałem przy okazji wydania ostatniego sprawozdania z wykorzystania realnych środków pieniężnych Sarmacji.

Reklamy były jednym z źródeł utrzymania Sarmacji od dłuższego czasu. Czytelnicy zwracający uwagę na sprawozdania zauważyli zapewne adnotacje o zyskach z reklam Google AdSense umieszczonych na stronach Sarmacji — ostatnia wypłata Wujka Google pozwoliła niemal w całości pokryć tegoroczne wydatki na utrzymanie naszego serwera. Odnosząc się do komentarza Jaśnie Oświeconego diuka Łaskiego („Dobra, ale zróbmy referendum czy wolimy składki, czy sprzedawać dodatkowe prawa do reklamy”) należy zauważyć, że reklamy były widoczne na sarmackiej stronie głównej od kilku lat, a dotąd nikt nie przeprowadzał w tej sprawie referendum ogólnokrajowego (bo reklamy Google po prostu nikomu nie przeszkadzały). Jeżeli mamy do wyboru albo organizowanie zbiórki (w czasie której każdy wpłacający musi ponieść jakieś wyrzeczenia — nawet, jeżeli polegają na przejściu się na pocztę), albo umieszczenie na miesiąc niewielkiego bloku i z tych zysków sfinansowanie wszelkich opłat związanych z funkcjonowaniem serwera, jestem przekonany, że bardziej wydajną opcją jest miesięczna reklama.

Tych, którzy obawiają się natłoku reklam na stronie głównej, pragnę uspokoić. Jesteśmy w dobrej sytuacji i nie należy spodziewać się ciągle nowych reklam. Im będzie ich w przyszłości mniej, tym lepiej.

Udostępnij

Informacje o artykule

Artykuł oceniło 0 czytelników. Średnia nota: 0
Artykuł czytano 525 razy.

Komentarze

2009-06-10 12:35 - autor: Bratumił bar. Nowak-Azoramath
Reklamy google mi nie przeszkadzały bo ich nie widziałem bo mam włączony ABP :P

Ta nowa reklama w ogóle mnie nie przeszkadza ba patrzeć ile forsy trafi na konto.

2009-06-10 14:04 - autor: Yaraeh Aluś bar. Kami-Chojnacki-Euskadi la Taureau
Nie zauważyłem żadnej nowej reklamy o.O

2009-06-10 14:09 - autor: Michał diuk Łaski
Gratuluje

2009-06-10 14:18 - autor: Michał diuk Łaski
Tak tylko wyjasnie ze nie wiem skad wydawalo mi sie ze ta reklama to na 2 lata

2009-06-10 14:37 - autor: Daniel Łukasz
Nie, no skąd... ;-) ;-)

2009-06-10 15:06 - autor: Timios mar. Kiechajas
no nie, 2 lata w jednej koszulce nie bede chodzil. Chyba ze dostane 24x800zł ;d

2009-06-10 15:07 - autor: Timios mar. Kiechajas
Czy tez karnet.

2009-06-10 17:11 - autor: Paviel v-hr. von Thorn-Browarczyk
To ja za jeden karnet mogę Timusiu chodzić w drugiej i zarobisz podwójnie.

2009-06-10 17:31 - autor: Henryk K. mar. von Thorn-Leszczyński
A ja za karnet mogę te koszulki prać od czasu do czasu, żeby nie waliły spoconym misiem.

2009-06-10 22:35 - autor: Marek bar. Lipa-Chojnacki
Tak, ja sie zgadzam skoro to przyniesie profity:D

2009-06-11 00:43 - autor: Michał Maria Groń-Kapiszon
Ja za 4 piwa mogę nosić na sobie banner.

Dodaj swój komentarz:


Chcę wiedzieć o nowych komentarzach

Opcje archiwum

Napisali o nas

© Księstwo Sarmacji
Wszystkie prawa zastrzeżone.
Sarmacja na Facebooku Sarmacja na Twitterze Sarmacja na YouTube
Czas generowania strony: 0.042 sekundy