Dziś jest 25 września 2020 r.
6699. dzień niepodległości Księstwa Sarmacji
3626. dzień panowania JKM Piotra II Grzegorza
3326. dzień kadencji Sejmu (XXXIII kadencja)


Różne > "OjekWatcH: Wyborowo-zjednoczeniowy"

Korona oraz Brama Sarmacka nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy, opinii i stanowisk opublikowanych przez redaktorów agencji prasowych. Opublikuj artykuł w Parku.

07 czerwca 2009 r., 20:31 — Bartosz von Thorn-Mackiewicz

23:31 Jedno jest pewne — Teutonia się połączyła i będzie się działo. Czy to pozytywnie wpłynie na życie Najjaśniejszego Księstwa — okaże się z czasem. My ze swojej strony dziękujemy wszystkim za czytanie, Jednoosobowej Grupie Śniętego Leszcza dziękujemy za przewspaniałą twórczość. Do następnego razu!
 
23:18 JKM Łukasz August potwierdza zakończenie oficjalnej części uroczystości. Było różnie — chwilami radośnie, chwilami żenująco. Pozostaje nam tylko przychylić się do słów diuka Koniasa: „mam na dzieję, ż o historii przejkdą te jasniejsze strony 7 czerwca 2009”.Z dzisiejszego wieczoru wynieśliśmy wiele. Gaśnicę, zakurzoną koronę i butelkę jakiegoś whisky. Nauczyliśmy się też dużo — o zbyt mocno gazowanym piwie Faustus, o smaku sękacza i kiełbasy suszonej [coś jak murzynek i francuska –red.].
 
23:13 Akt Hołdu Króla Teutonii można przeczytać tutaj. W Srebrnym Rogu powstał Instytut Botaniki i Zoologi [pisownia org. –red.]. Jego głównym celem będzie opisanie fauny i flory Królestwa Teutoni [pisownia org. –red.] Dobrze, że nic nie będzie klonował.
 
23:10 Książnica Awiańska, tak to pierwsza inicjatywa. Zwracamy uwagę na drobne błędy, ale mimo wszystko — doceniamy! Się chwali.
 
23:08 Goniec pisze o wynikach wyborów. Nie będziemy pokazywali palcami kto był pierwszy. JWKW Roan [tak, ten od jedynej matki –red.] będzie prezentował pierwszą inicjatywę dnia dzisiejszego.
 
23:06 No i po zjednoczeniu. Luźne dyskusje o przebiegu uroczystości. Po raz kolejny trzeźwy umysł, jako jedyny zachowuje Mateusz Karczewski, pytając o wyniki wyborów. Czekamy na oficjalne ogłoszenie.
 
23:01 Książe–Senior Piotr Mikołaj: „Szczęśliwie, przeciwnie do niektórych swoich podwładnych, JKM Łukasz August ma klasę. Dziękuję i najzupełniej szczerze życzę pomyślnych rządów”.
 
23:00 OjekWatcH (do wiad. JKM Łukasza - WatcH, nie Łocz) dostało Królewski Order Łukasza Augusta. W przeduroczystościowych negocjacjach była jeszcze mowa o medalu — medalem tym okazał się Medal Zjednoczeniowy, który dostali wszyscy obecni na uroczystości. Cóż. Zostaje nam jeszcze wynegocjowany lodzik.
 
22:57 JKM Łukasz August odznacza i nadaje. Nie będziemy przedrukowywać. Pewnie gdzieś się ukaże jako akt normatywny. Wtedy się gdzieś podlinkuje.
 
22:55 Ważne słowa JKM Łukasza Augusta „Chciałbym też mocno podkreślić powagę dzisiejszej chwili - hołd, który złożyłem JKM Danielowi Łukaszowi należy traktować jako rzetelną i prwadziwą rękojmię wierności wszystkich Teutoczyków”. Nie ukrywam, że Teutończycy przez pierwsze dni, a nawet tygodnie w Koronie Najjaśniejszego będą na mocno cenzurowanym. BS czuwa!
 
22:54 Jako pierwsi dostaliśmy cynk o wynikach wyborów: http://prawo.sarmacja.org/akt,3656.html Wybranym gratulujemy!
 
22:51 O. Król stwierdził, że będzie przemawiał krótko, bo „prowadzący relację z imprezy ma drobne pretensje za przedłużanie formalności” [nie wiem czemu tekst kopiowany z czata nie zrobił się na różowo, tak jak poprzednio –red.]. Głos rozsądku: „Przede wszystkim, jako że zwrócono mi na to uwagę - wszystkich, którzy mogli poczuć się urażeni specyficzną teutońską kulturą bycia i świętowania - przepraszam” [tu się zaróżowiło? wtf? –red.], Wszystko by było fajnie, gdyby nie to „zwrócono mi na to uwagę”. I tak nie jest źle.
 
22:49 Przemawia Król Łukasz Daniel August. Po dwóch godzinach uroczystości zjednoczeniowych domagamy się uroczystości związanych z ogłoszeniem wyników wyborów do Izby Poselskiej dwudziestejktórejśtam kadencji. Teutonia Teutonią, ale bicie gellona już nas nuży.
 
22:47 Z wydarzeń i przemyśleń — Pszeniczny Faustus jest trochę zbyt mocno gazowany. Niestety Okocim w okolicznych sklepach został wykupiony. Na czacie dyskusja [cyniczna –red.] o przysięgach wierności i hiperpoprawności ortograficznej. Aha. Przez dyskusję rozumiemy 4–5 zdań.
 
22:42 W imieniu miast prawicę Jego Królewskiej Mości całować miał  Jan via Teutończyk. Okazał się nieobecny. Zastąpić miał go Jarek Sadowski. Cytuję „wywiało go”. Następnym w kolejce zastępcą miał być Votus. Z tego co widzimy, nie pocałował. Prowadzący uroczystość JCM Jakob przeszedł do JWKW Roana Łuryxa. Się dzieje.
 
22:31 Po koronacji, teraz czas na całowanie w rękę. Nieśmiało chowamy się w kącie sali — tak na wszelki wypadek. Nieoficjalnie możemy powiedzieć, że pewien Książe czytywał nas nawet z komórki, gdy miał problemy techniczne. Czujemy się dumni.
 
22:26 Koronacja JKM Łukasza Augusta zakurzoną koroną. Przemawia JCM Jakob Wielki [w niektórych kręgach zwany Słitaśnym –red.]
 
22:24 Niby koronacja, a prowadzącego się wyrzuca. Teutońskie buractwo Chamstwo się pleni. Redakcja się zapytuje: czemu tak naprawdę uroczystości organizuje i prowadzi Teutonia, a nie Korona Najjaśniejszego Księstwa Sarmacji?
 
22:23 JKM Daniel Łukasz powraca na sale. Wiwaty, fale, szampan.
 
22:22 Lichtenstein, Liechtenstein — łotewer. My i tak jesteśmy oniemiali twórczością Śniętego!
 
22:16 Znów o biciu Gellona. Zieeef. Gdyby nie oczekiwanie na wyniki wyborów — rzucilibyśmy tą robotę. Nudy, Panie. Przemawia „ulubiony” ks. von Liechtenstein.
 
22:12 Goniec ma problemy z połączeniem swojego korespondenta. OjekWatcH z chęcią udostępni logi. Jak to mawia klasyk „ale nie za darmo”.
 
22:10 JKW Piotr Mikołaj jak zwykle — krótko i z klasą. Powiedział, że będzie pamiętał o słowach JWKW Roana, [tak, tych o wierności jedynej matce –red.] przy okazji składania przez niego przysięgi obywatelskiej. Przemawia NaszUlubionyMinister Szac. Na czacie witamy Zielarza, który i tak nas nie czyta.
 
22:09 O. Już. Przemawia Książe–Senior Piotr Mikołaj.
 
22:08 JCM Jakob poprosił JKW Piotra Mikołaja o zabranie głosu. Nie oddał mu jednak możliwości pisania bez moderacji. Sprytnie.
 
22:06 Mateusz Karczewski nadaje kilku osobą [pisownia oryginalna – red.] posiadłości na terenie Auterry. Mieć działkę w Lolardii. Szacun! Wcześniej było coś o wielkości Teutonii. My pytamy: „Czym!?”
 
22:03 Z przemówienia JWKW Łuryxa „Wracając jednak do sedna powiem tyle, pierdolita Panowie, pierdolita. :P”. Dalej coś o wierności jedynej matce — Teutonii. Jak to było z tym czerwcem?
 
22:00 Mazowiceki ma coś wspólnego z Madam Ichnik? Łoooł. „Fellatio” było genialną operą. Czekamy na kolejne części. Ponoć sequel ma nosić roboczy tytuł „BDSM A2M”. Wiernym czytaczom gratulujemy cierpliwości. My sami już ze sobą wytrzymujemy tylko przez to, że jeden z nas ma piwo, a ten pierwszy pisze na klawiaturze.
 
21:59 Książe Daniel Łukasz ma poważne problemy techniczne. Nieoficjalnie mówi się o niezadowoleniu postawą Kanclerza, dot. wykreślania słów ze słownika publicznego. A nam przypomniał się dowcip o Gellończyku i kuble ekskrementów. Przemawia JWKW Roan Łuryx.
 
21:57 O. Jednak ktoś nas czyta. 100lt wędruje do ciast. Kicechajasa. Odlicz to od honorarium za oddanie na Ciebie głosu.
 
21:55 W oczekiwaniu na Księcia Daniela Łukasza, przemawia Konrad August Mazowiecki. Kto pierwszy powie kim on jest, dostanie od nas 100lt. Podpowiedź: My też nie wiemy.
 
21:53 Dowcipu nie przedrukujemy. Choć był śmieszny, to długi. Nie chce nam się poprawnie formatować.
 
21:50 Czat nadal moderowany. My też wychodzimy. Do kuchni po browar. Wrócimy jak coś się będzie działo. Narazie to bałagan tylko jest. Dowcipami sypią JCM Jakob i Kaxiu.
 
21:48 Książe Daniel Łukasz tak się oburzył wykreślaniem teutonofobii, że aż wyszedł. JCM Jakob prosi go o zabranie głosu. To zabrał. I poszedł.
 
21:45 Kanclerz pisze o wykreśleniu z naszego słownika pojęcia „teutonofobii” i liczy, że NIKT nie będzie chciał »już lać Gellonów«”. To tak, jakby powiedzieć, że tow. Wanda był święty. Ktoś proponował teutoński czerwiec?
 
21:44 Tak teraz czytamy przemówienie Cizi Bokassy II. Pisał coś o dominacji teutońskich drużyn w Ekstraklasie. Co prawda SKS Srebrny Róg jest liderem środkowej dywizji, ale wczoraj dostali baty (5:0) od drużyny SKS Podleszcz. Jesteśmy dumni [tak, jestem trenerm SKS Podleszcz - aut.] mogąc dokopać teutonom w tak doniosłym czasie. Za Gellona!
 
21:42 Kolejne nudne przemówienie. Doceniamy diuka Koniasa, ponieważ widać było, że jego mowa nie była wcześniej napisana. Przemawiał z głowy i za to chałwa chwała mu. Poznaliśmy po literówkach.
 
21:40 Pozdrawiamy czytelników. Miło, że jesteśmy jedynym medium, dzięki któremu osoby z problemami technicznymi mogą uczestniczyć w obchodach. Tak bajdełej, to chyba już zjednoczenie stało się faktem.
 
21:38 W międzyczasie pojawił się [diuk] mandragor Khand (podczas wandosławieństwa, oraz Książe Daniel Łukasz, który wyraził zgodę na zmianę aktu zasadniczego Marchii Teutońskiej. Przemawia Kanclerz Bakonyi.
 
21:36 Po 34 minutach i 24 sekundach rozmowy telefonicznej, OjekWatcH wraca. Ciągle czuwaliśmy. W sumie to nie działo sie wiele. Cizia Bokassa II powandosławił zjednoczenie, przemawiał JCM Jakob (coś o biciu Gellona), potem tymczasowy (pełniący swą funkcję ponad rok) Namiestnik Marchii Teutońskiej - Kwazi. W chwili obecnej marszałek Senatu MT — Michael von Lichtenstein przeprowdził dwa głosowania — nad zmianą granic Teutonii i nad przyjęciem Tymczasowej Konstytycji KNT. Więcej i dokładniej będzie w Gońcu.
 
21:24 Odpowiadając JKM Łukaszowi: nie obijamy się, czuwamy. Z telefonem przy uchu.
 
21:01 OjekWatcH dostał różowy kolorek na czacie, a w realu telefon. Więc tzw. ZW.
 
21:00 Tak. Zaczęło się: JKW Łukasz August - wg mojego zegarka do 21 zostało conajmniej pół godziny”. Nie żebyśmy to przewidzieli
 
20:58 Dyskusja o prawie w PL i UK. Z tego miejsca pozdrawiamy tow. Czarnecką, która dokonała jedynej słusznej decyzji, porzucając studia prawnicze, na rzecz Politechniki. Tylko Mateusz Karczewski zauważa, że to dwie minuty zostały do rozpoczęcie. Teoretycznie dwie.
 
20:55 Studencki lans, jaki_to_ja_jestem_fajny_bo_mam_poprawki_we_wrześniu. A do 21:00 teoretycznie 5 minut. Praktycznie to koło 30.
 
20:50 Każda dyskusja w męskim gronie, towarzystwie Kaxia schodzi na picie. No. Wiecie o co chodzi.
 
20:44 Schodzą się legendy różnego kalibru. RaoooL, Jakob, Troy. Łohoho.
 
20:41 Szał na trybunach, a na pytanie czemu „wach” nie „watch” popdpowiadamy: „jeśli się pomylimy — poprawcie nas. mamy moc edycji!”. Przy okazji. Jakby w tym wpisie były znaki zapytania, wiedzcie, że coś z UTF-8 jednak nie gra na stronie KS.
 
20:37 DjKwazi rzuca linkami do radia, na czacie orgazm marazm, nic się nie dzieje. Co prawda miałem pisać teraz OjekPaczy na SLP, ale JKW Łukasz mnie przekonał. na OjekWacH. Nieoficjalnie powiem, że lodzikiem. Miejsce pracy się organizuje. Do 21:00 , czyli oficjalnych uroczystości, pozostały 22 minuty (doświadczenie podpowiada, że do 21:00 pozostało ok 45-50 minut)
 
20:34 Jakby ktoś chciał wkleić linka do relacji, to JKW PMK zrobił tak, że relację skrócił do adresu http://tiny.pl/3d75. My osobiście przeciwko 3x 75D nie mamy.
 
20:29 Elo elo, osiemnaście, dwadzieścia zero. To znowu my - jednoosobowa ekipa OjekWacH, stara formuła, nowy... co nowego, się zobaczy. Dziś wydarzenie historyczne Nowa Teutonia dym... łączy się z Marchią Teutońską. W tle ogłoszenie wyników wyborów do Izby Poselskiej dwudziestejktórejś kadencji. Zapraszamy na czat zjednoczeniowy, zapraszamy do słuchania radia TeutoniaONE i w ogóle. Linki krążą po listach i stronach od dawna. Lecimy!
Udostępnij

Informacje o artykule

Artykuł oceniło 1 czytelników. Średnia nota: 4
Artykuł czytano 842 razy.

Komentarze

2009-06-07 20:34 - autor: Henryk K. mar. von Thorn-Leszczyński
Szał na trybunach! Łaaaa!

2009-06-07 20:43 - autor: Karolina v-hr. von Lichtenstein-Sobieszek
Robimy falę!

2009-06-07 20:46 - autor: Henryk K. mar. von Thorn-Leszczyński
Robimy maj! Tfu, czerwiec!

2009-06-07 21:02 - autor: Dariusz mar. Makowski
Dzięki Ojek za Wacha bo niestety dziś nie dam (technicznie) rady wejść na czat mimo szczerej chęci.

2009-06-07 21:41 - autor: Timios mar. Kiechajas
łałałiłła!

2009-06-07 21:57 - autor: Timios mar. Kiechajas
Konrad Mazowiecki to jest od kosciola marchewki gosc, zdaje sie. ;d

2009-06-07 21:59 - autor: Henryk K. mar. von Thorn-Leszczyński
Mazowiecki? To ten od Krzyżaków! Albo od Michnika!

2009-06-07 21:59 - autor: Timios mar. Kiechajas
Czytam czytam, jestem wiernym czytaczem!

2009-06-07 22:04 - autor: Karolina v-hr. von Lichtenstein-Sobieszek
Konrad Mazowiecki jest władcą seniorem Trumwiratu Erboki ;P

2009-06-07 22:09 - autor: Henryk K. mar. von Thorn-Leszczyński
Gdy kwieciem udwandowiony czerwiec otworzył swe podwoje,
Zakrzyknął każden patriota gromkie 'ja pierdolę!',
Czymże maj byłby bez czerwca, czymże ten bez maja,
Zać każdy Burak wie że Teuton to jest faja!

2009-06-07 22:12 - autor: Timios mar. Kiechajas
Przemówienie PMK rlz ;d

2009-06-07 22:13 - autor: Karolina v-hr. von Lichtenstein-Sobieszek
Zgadzam się z moim przedpiszcą.

2009-06-07 22:15 - autor: Timios mar. Kiechajas
Przemówienie PMK rlz ;d

2009-06-07 22:18 - autor: Henryk K. mar. von Thorn-Leszczyński
Nie problemy, tylko omijałem blokadę nika.

Gdy wokół gęstniał tłum teutoński,
Zawezwały monarchę pilne obowiązki,
Wówczas wystąpił Senior raz w te tany,
Gromko zakrzykując: Łuryx! Pamiętamy!

2009-06-07 22:18 - autor: Karolina v-hr. von Lichtenstein-Sobieszek
Lichtenstein, nie Liechtenstein, Panie Redaktorze!

2009-06-07 22:22 - autor: Henryk K. mar. von Thorn-Leszczyński
Gdzie płaczące wierzby witki swe ku słońcu wystawiają,
Gdzie teutońskie dzieci smak wandejskiej wódki poznają,
Gdzie ksiądz Lichtenstein kazanie swe donośnie prawi,
Gdzie król teutoński kolejnym lodzikiem się dławi,
Gdzie Szac ze swej ojczyzny rejteruje żałośnie,
Tam dumnie i dorodnie burak gelloński rośnie.

2009-06-07 22:25 - autor: Timios mar. Kiechajas
Heniu, skąd ta wena ;d Niemniej, pięknie ;d

2009-06-07 22:29 - autor: Yaraeh Aluś bar. Kami-Chojnacki-Euskadi la Taureau
Szampan? Wolałbym szampon...

2009-06-07 22:31 - autor: Timios mar. Kiechajas
Swoją drogą, niezła farsa ;]

2009-06-07 22:32 - autor: Daniel Łukasz
Libertas omnia vincit.
Libertas omnia vincit.
Libertas omnia vincit.

2009-06-07 22:39 - autor: Yaraeh Aluś bar. Kami-Chojnacki-Euskadi la Taureau
Wg sondaży powyborczych, Libertas zdobył niecałe pół procent poparcia.

2009-06-07 22:56 - autor: Daniel Łukasz
Przedpiszcę proszę o kontakt, w miarę możliwości. ;-)

2009-06-07 22:58 - autor: Daniel Łukasz
Przedpiszcę proszę o kontakt, w miarę możliwości. ;-)

2009-06-07 23:08 - autor: Yaraeh Aluś bar. Kami-Chojnacki-Euskadi la Taureau
Napisałem na gg.
Jakby co, mojego mejla znasz :)

2009-06-07 23:19 - autor: Timios mar. Kiechajas
A mógłby trochę poklonowac literkę 'i'

2009-06-08 17:27 - autor: Łukasz August
Testowy komentarz.

Dodaj swój komentarz:


Chcę wiedzieć o nowych komentarzach

Opcje archiwum

Napisali o nas

© Księstwo Sarmacji
Wszystkie prawa zastrzeżone.
Sarmacja na Facebooku Sarmacja na Twitterze Sarmacja na YouTube
Czas generowania strony: 0.045 sekundy