Dziś jest 18 lutego 2020 r.
6480. dzień niepodległości Księstwa Sarmacji
3407. dzień panowania JKM Piotra II Grzegorza
3107. dzień kadencji Sejmu (XXXIII kadencja)


Różne > "Cenzurowanie, Jaśniepanie..."

Korona oraz Brama Sarmacka nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy, opinii i stanowisk opublikowanych przez redaktorów agencji prasowych. Opublikuj artykuł w Parku.

02 czerwca 2009 r., 19:49 — Anarchia Napalm bnt Perun

Dawno, dawno temu, w ramach zakładu z ówczesnym Naczelnym Cezarem, prowadziłem "Bramę Sarmacką". Zdarzyło się wówczas, że Książę Piotr Mikołaj skorzystał z nadredaktorskich uprawnień. Oznaczył jeden z tekstów Michasia Winnickiego etykietą, że wydarzenia mogą być nieprawdziwe.

Rzuciłem wówczas redaktorskim stołkiem, w proteście przeciwko nadgorliwości władzy, zbędnej cenzurze i nadużywaniu uprawnień. Przegrałem tym samym zakład z Cezarem. Gdybym wczoraj miał dostęp do sieci, zrobiłbym to samo. Ale zakład przegrałbym ze samym sobą, bo wierzyłem, że podobne sytuacje w obecnej Sarmacji nie mogą mieć miejsca.

Książę Daniel Łukasz, nie informując redaktora naczelnego, zabrał się za edytorskie poprawki godne redakcyjnego praktykanta. Poprawił tytuł wywiadu z Tow. Khandem. Niby tytuł nie mieścił się na pasku. Całkiem możliwe. Niby diuk Khand diukiem nie jest - taki był drugi argument. To już kwestia do interpretacji dla prawników. Według Khanda wciąż nim jest, bo obowiązuje stara Konstytucja, nie mnie teraz spór rozstrzygać.

Co boli naczelnego "Bramy"? Brak zaufania ze strony najwyższej władzy, która przyczyniła się do powołania mnie na stanowisko szefa pisma.

Co boli naczelnego "Bramy"? Niepoważne traktowanie redakcji i samowolne korekty, godne przyuczającego się do zawodu. Wystarczyło zadzwonić - "Anarchia, rozwala się pasek tytułowy, zróbcie coś z tym, bo Scholandczycy się śmieją".

Co jeszcze kłuje mocno? Przyzwyczajenie sarmackiej władzy, że media publiczne to jej własność. Nie trzeba się tłumaczyć, nie trzeba konsultować. Można ot tak, zasiąść do redakcyjnego panelu, tu przyciąć, tam zmienić. Bo zmiana tytułu we wspomnianym wywiadzie, zmieniła pierwotny zamysł autora.

Niedawno zastanawiałem się, po co Sarmacji publiczne medium. I teraz sam nie jestem pewien. Bo jeśli treści mają tylko głaskać po główce, pasować władzy, nie wywoływać publicznej dyskusji, nie przypominać o historii, nawet bolesnej, nie budzić krytycyzmu wśród mieszkańców, to może najwyższy czas zmienić redakcję. (pozdrowienia dla "Gońca" - też macie podobne problemy?).

A może Książę Daniel Łukasz nie może już ścierpieć Peruna na stołku więc podrzuca mu pod nogi kłody, czekając, aż ten zaklnie i rzuci wszystko w p*&Du?
Udostępnij

Informacje o artykule

Artykuł oceniło 3 czytelników. Średnia nota: 4.66667
Artykuł czytano 475 razy.

Komentarze

2009-06-02 20:47 - autor: Bartosz hr. von Thorn-Mackiewicz
Nie ścierpienie Peruna na jakimkolwiek stołku redakcyjnym byłoby ogromnym błędem. Czyimkolwiek. Się w końcu coś dzieje.

2009-06-02 20:49 - autor: Yaraeh Aluś bar. Kami-Chojnacki-Euskadi la Taureau
Nie wgłębiając się w tajniki konstytucjonalizmu, można z całą stanowczością stwierdzić, iż tow. Khand, diukiem nie jest. A dlaczego? A chociażby dlatego, że nie odnowił swojej przysięgi przed JKM Danielem Łukaszem.

2009-06-02 20:58 - autor: Daniel Łukasz
Replika się pisze.

2009-06-02 21:18 - autor: Henryk K. mar. von Thorn-Leszczyński
/me macha do autora

2009-06-02 21:34 - autor: książę Jakub Bakonyi
Tow. Anarchia, w Gońcu mamy zgoła inne problemy. :D

2009-06-03 20:54 - autor: Ewa Katarzyna Sarmacka
Khand: nie wgłębiajac się w tajniki regulaminu rozgrywek piłkarskich takich, jak na przykład zasady odgwizdywania spalonego, można z całą stanowczością stwiedzić, iż padła bramka. A dlaczego? A chociażby dlatego, że piłka jest w siatce..... (zupełnie ale to zupełnie niezależnie faktu, że ja nawet mieszkańcem nie jestem; i ten czy inny tytuł w KS jest mi zupełnie obojętny, a posłużył tow. red. z uwagi, że jemu zależy [ma prawo!] na tym, żeby uwypuklić to co łączy, zamiast tego co dzieli

2009-06-03 21:02 - autor: Bartosz hr. von Thorn-Mackiewicz
@Khand:
Przepraszam, ale widząc to porównanie nie mogłem się powstrzymać :)

Trochę offtopowo:
http://4lol.pl/sedzia-uznala-tego-gola/

2009-06-04 00:37 - autor: Zbyszko hr. von Thorn-Browarczyk
Cóż powiedzieć. Village mister, village.

2009-06-08 18:21 - autor: Alojzy Pupka
W Wandystanie źle, w Sarmacji źle... Tow. Anarchio, gdzie Wam wreszcie dobrze zrobią?

2009-06-08 20:18 - autor: Anarchia Napalm bar. dr net. Perun
Ano tęsknię za Sarmacją, w której spotkałem Wandystan...

Dodaj swój komentarz:


Chcę wiedzieć o nowych komentarzach

Opcje archiwum

Napisali o nas

© Księstwo Sarmacji
Wszystkie prawa zastrzeżone.
Sarmacja na Facebooku Sarmacja na Twitterze Sarmacja na YouTube
Czas generowania strony: 0.062 sekundy