2984. dzień kadencji Sejmu (XXXIII kadencja)

Różne > "OjekPaczy na SLP #1"

Korona oraz Brama Sarmacka nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy, opinii i stanowisk opublikowanych przez redaktorów agencji prasowych. Opublikuj artykuł w Parku.

30 maja 2009 r., 22:40 — Bartosz von Thorn-Mackiewicz

Sobotni wieczór, 20:30, na sarmackich arenach piłkarskich rozlegają się gwizdki — rozpoczyna się 11. kolejka Sarmackiej Ligi Piłkarskiej. O 2noobs Ekstraklasie pisać nie będziemy — tego nie robi się konkurencji. O 2noobs ekstraklasie 2 pisać też nie będziemy — masochistami nie jesteśmy. Dzisiejszego wieczoru nowy serwis Bramy Sarmackiej, OjekPaczy, oglądał dla Was 4 spotkania (nie najgorszej, nie najlepszej, a w sam raz) 2noobs Ekstraklasy 1. Specjalnie dla Was byliśmy aż w sześciu miejscach – w Trizopolis, Srebrnym Rogu, Czarnolesie, Grodzisku (pisząc relację z trybun, oraz prowadząc drużynę SKS Podleszcz z ławki trenerskiej) oraz w Margon, pijąc Okocim pszeniczne z graczami miejscowego KS Margon.

TKS Trizopolis  5 — 1 KP Nowy Kotwicz

Trener Szumel (operowanie nickami jest łatwiejsze i pewniejsze) w Klubie z Nowego Kotwicza ostatnio widziany był w zeszłym tygodniu. Biorąc pod uwagę to, oraz fakt, że drużyna KP według statystyków uważana jest za drużynę słabszą, wynik był łatwy do przewidzenia. Pierwsza połowa meczu zakończyła się miażdżącą przewagą graczy TKS — 7 szans na strzelenie bramki. Siverio [bramkarz graczy KP — red.] spisywał się znakomicie, wybronił 5 strzałów, puścił tylko 2, w tym jednego z rzutu karnego. Trochę gorzej było w drugiej połowie. Gracze z Trizopolis wykorzystali wszystkie 3 sytuacje, strzelając w sumie 5 bramek. Zachwycająca jest stuprocentowa skuteczność graczy z Nowego Kotwicza. 1 celny strzał, jedna bramka pocieszenia. Mimo wszystko — nie wróżymy im utrzymania w środkowej klasie rozgrywek. Trener TKS po raz kolejny wybrany został menagerem kolejki.

SKS Srebrny Róg 4 — 0 Morświn Nowy Kotwicz

Mecz kolejki. Pojedynek najsilniejszej drużyny w 2noobs Ekstraklasie 1, z drużyną prowadzoną przez uznawanego za jednego z najlepszych trenerów w SLP, Debiutanta roku wg Gońca — Gamaliela. Boisko weryfikuje jednak wszelkie przewidywania. Pierwsza połowa to popis graczy z Teutonii. Statystyki SKS mówią same za siebie: posiadanie piłki 61%, 7 celnych strzałów na bramkę. W bramce dwoił się i troił bramkarz gości, Doran Elazar, trzykrotnie jednak musiał uznać wyższość przeciwnika. W 15. minucie Warowski z dystansu, w 27. Bondi z wolnego, w 40. Bouba po świetnym podaniu von Schreeba. Po przerwie wiele się nie zmieniło. SKS nadal miał przewagę, choć mniejszą. Drużynie Morświnów udało się oddać 2 celne strzały na bramkę Polańskiego, żaden jednak nie wylądował w siatce. 4—0, SKS umacnia się na pozycji lidera, a Morświn spada do strefy spadkowej.

Dyskobolia Czarnolas 4 — 0 MKS Sailor Fer

Pojedynek na szczycie. Wicelider tabeli podejmował u siebie drużynę z trzeciego miejsca. Składy wyrównane, umiejętności trenerów podobne, przewaga formy i własnego boiska po stronie graczy z Czarnolasu. Według statystyk mecz wyrównany — posiadanie piłki 50–50, strzały celne 9–6, ale statystycznie człowiek z psem na spacerze ma 3 nogi. Już w 3. minucie Krivolov, napastnik gospodarzy pokazuje która z drużyn będzie rządziła na boisku. I miał rację. W 25. minucie Kolomiets podwyższa na 2:0, a  Dasaev strzela bramkę „do szatni”. Gracze MKS schodzą podłamani, co widać w drugiej odsłonie spotkania. Mimo, że rozgrywają piłkę między sobą nie potrafią stworzyć realnego zagrożenia pod bramką Sruamsiriego, który gra swój najlepszy mecz w karierze. W 53. minucie Chubarov strzela na 4:0 i jest właściwie po meczu. Dyskobolia pozostaje wiceliderem tabeli, tracąc do SKS tylko 3 punkty.

Małpki Grodzisk 2 — 1 SKS Podleszcz

Trener Małpek mówił przed meczem, że to mecz o honor. Faktycznie, nieczęsto widujemy go w klubie, a poprzednie spotkanie z graczami SKS przegrał aż 6:0. Tym razem w jego oczach widać było żądzę rewanżu. Podelszcze nie zamierzały jednak sprzedać tanio skóry. W 17. minucie Vigariu pokonał Żurawskiego po świetnym crossie Parikha. Taki wynik utrzymał się do przerwy. Przerwy, która była momentem przełomowym. Trenera Ziutka słychać było aż na płycie boiska. Gracze Małpek wyszli na drugą połowę widocznie zmotywowani (nieoficjalne źródła mówią, że trener obiecał swoim graczom premię w wysokości 0,5 mln econów). Faktycznie. Pomimo świetnego przygotowania graczy SKS, Małpki robiły co chciały. Już w 53. minucie Roznovat strzela bramkę kontaktową. Kolejne 26 minut, to popis ataku pozycyjnego w wykonaniu graczy z Grodziska. Rozgrywali piłkę blisko środka boiska, wyciągnęli Podleszczy spod bramki, po czym Romanowski zagrał genialną prostopadłą piłkę, której nie mógł zmarnować Alsegard. Mecz zakończył się wynikiem 2:1. Dość powiedzieć, że w drugiej połowie gracze SKS nie oddali żadnego celnego strzału na bramkę gości.

W tej kolejce pauzowali gracze KS Margon, którzy trenują przed meczem z TKS Trizopolis.

Nie, nigdy nie będziemy tak świetni jak PdD, ani jak korespondenci Gońca, ale się staramy. Więc prosimy, nie krzyczcie za bardzo i nie porównujcie poziomu gospodarczego Rep. Środkowoafrykańskiej z Liechtensteinem. Dozo za tydzień!