Dziś jest 6 czerwca 2020 r.
6588. dzień niepodległości Księstwa Sarmacji
3515. dzień panowania JKM Piotra II Grzegorza
3215. dzień kadencji Sejmu (XXXIII kadencja)


Różne > "Z pamiętnika Sarmaty po przejściach"

Korona oraz Brama Sarmacka nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy, opinii i stanowisk opublikowanych przez redaktorów agencji prasowych. Opublikuj artykuł w Parku.

26 maja 2009 r., 22:38 — Anarchia Napalm bnt Perun

Siedem lat. Niespecjalnie nastawiłem się na uroczystości. Właściwie w ogóle się do nich nie przygotowałem. Rocznica zamknięta w niemal magicznej liczbie przeszła mi koło nosa i zorientowałem się dopiero po obejrzeniu nowej wersji strony głównej.

Nie zauważyłem obchodów, może dlatego, że więcej czytałem ostatnio maili ze zjazdu szlachty niż korespondencji, która przypominałaby mi o wydarzeniu. A może nie ma czego świętować? Może po siedmiu latach tłustych zaczyna się wyniszczający okres, którego wcale nie przetrzymamy? Wiara w siódemki udziela mi się jednak tylko przy pisaniu i faktycznie w podobne brednie nie wierzę.

Redaktor "Bramy Sarmackiej", którą szczęśliwie zdjęto z głównego afisza i przeniesiono do stosownego boksu, mieszka w Sarmacji od 1234 dni. Jest co prawda Sarmatą po przejściach, jest pyskaczem, który więcej gada niż robi. Chociaż podobno gadanie aktywizuje, co być może właśnie zauważył Książę, podciagając mnie nieco na szlacheckiej top-liście. Ale w świetle mojego stażu i drobnego zasłużenia dla v-świata, bo może niekoniecznie dla samej Sarmacji, dziwią słowa jednego ze szlachciców, który na zjeździe mówi o mnie  pogardliwie "wanduś".

Wandejskości, nie w rozumieniu narodu, ale sposobu myślenia i przynależności do pewnej kultury, się nie wyprę, chociaż zostałem zwandeizowany po wielu miesiącach życia jako przykładny NZMowski Sarmata. I nieważne jak postrzega mnie w tej chwili Społeczność Wandystanu. Baronet Nowak zapewne nie do końca zna historię Sarmacji, skoro w okolicach siedmiolecia nie wie zupełnie o wkładzie Wandów w rozwój Księstwa, o wspólnocie kulturowej, która, może coraz bardziej rozdzielona, ale wciąż istnieje, o znanych Sarmatach, którzy Wandystan zbudowali i za czasów "Unii po wsze czasy" działali na rzecz Księstwa.

Ale rzecz nie o Wandach. Siedmiolecie przegapiłem zupełnie. I żałuję, że nie widziałem nigdzie zachęty do przeczytania w miarę obiektywnej, a może nawet zupełnie subiektywnej historii Księstwa. Że święto nie stało się okazją do przeprosin dla "usuniętych z funkcji", jak pięknie nazwał to prześwietny Kwazi, w odpowiedzi dla Diuka (w Sarmacji jestem więc sarmackiego tytułu użyję) Khanda.

Żeby zmyć z siebie etykietę nieroba-gaduły, obiecuję przynajmniej cotygodniowy felieton i dalsze poszukiwania redaktorów albo zupełnie nowej formuły dla "Bramy Sarmackiej". W najbliższych dniach otworzę również Centrum Badań Mikronacji, którego zalążek krótko funkcjonował w Wandystanie jako Instytut Pamięci postNarodowej. Tam też zamieszczę opublikowane przeze mnie w prasie drukowanej teksty poświęcone fenomenowi mikronacyjnemu.

Do Roboty Ludu Pracy! Ku chwale v-świata, który ostatnio jakby podupadł na zdrowiu. Wiwat Wszechsarmacja i unie po wsze czasy!

Udostępnij

Informacje o artykule

Artykuł oceniło 1 czytelników. Średnia nota: 4
Artykuł czytano 484 razy.

Komentarze

2009-05-28 00:28 - autor: Ivo Marijah Paranoja de Folvil-Arped
lodzika?

2009-05-28 01:20 - autor: Timios mar. Kiechajas
A 25lt masz?

2009-05-28 22:12 - autor: Ewa Katarzyna Sarmacka
KHAND pisze: Czyli na nowe - 2500 :)

2009-05-29 01:22 - autor: Timios mar. Kiechajas
Wybacz, nigdy się nie przyzwyczaję. :P

2009-05-29 11:27 - autor: Anarchia Napalm bar. dr net. Perun
Ja też nie. Może lepiej, licząc jeden stary libert za jednego engelsa, 25 engelsów? hi hi

2009-05-29 12:48 - autor: Timios mar. Kiechajas
Engelsów transferowych. :)

2009-05-29 14:26 - autor: Bratumił bar. Nowak-Azoramath
Fakt nie do końca znam historie KS. Wiem że kiedyś Wandystan był częścią KS. I zapewne nigdy nie poznam prawdziwej historii Unii Sarmacja-Wandystan, bo każdy mówi co innego. Jedni negatywne a inni pozytywnie mówią o Wandystanie.

2009-05-29 15:17 - autor: Bartosz hr. von Thorn-Mackiewicz
A jest tylko jedna racja. Moja racja. Bo moja racja jest mojsza niż Twojsza. I w ogóle jest najmojsza.

2009-05-29 19:13 - autor: Anarchia Napalm bar. dr net. Perun
Racja może być tylko wandna! :)

Dodaj swój komentarz:


Chcę wiedzieć o nowych komentarzach

Opcje archiwum

Napisali o nas

© Księstwo Sarmacji
Wszystkie prawa zastrzeżone.
Sarmacja na Facebooku Sarmacja na Twitterze Sarmacja na YouTube
Czas generowania strony: 0.049 sekundy