Dziś jest 25 maja 2020 r.
6576. dzień niepodległości Księstwa Sarmacji
3503. dzień panowania JKM Piotra II Grzegorza
3203. dzień kadencji Sejmu (XXXIII kadencja)


Różne > "Kryzysy, upadki i postmikronacja"

Korona oraz Brama Sarmacka nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy, opinii i stanowisk opublikowanych przez redaktorów agencji prasowych. Opublikuj artykuł w Parku.

17 maja 2009 r., 22:48 — Anarchia Napalm bnt Perun

Na blogu swojej nowej siły politycznej diuk Kościński pisze o konieczności zakończenia biadolenia. Niestety, tym samym wpisuje się w biadolący dyskurs i faktycznie nie przyczynia do jakiejkolwiek odbudowy.

Do napisania poniższego artykułu nie skłonił mnie diuk Kościński. Jego inicjatywa polityczna mi nie przeszkadza. Niewiele z niej wynika, ale to nie wina samego diuka. Z diagnozą częściowo się zgadzam. Sarmacja pada na pysk. Niewiele się dzieje. Nie pamiętam, kiedy ostatnio dotarł do mnie post z LDKS. Cisza i smutek. Może ludność pochowała się na prowincjach. Ale po co wówczas duże państwo, skoro wszyscy w województwach siedzą i nie mają potrzeby jakiejkolwiek współpracy?

Zastanawiam się również, po cholerę nam szlachta. Tak, chciałem być sarmackim marszałkiem. Ruszyłem w wyborczy bój, który z mojej winy był nieco pokręcony. Ale zaproponowany m.in. przeze mnie kompromis dawał jeszcze szlachcie szansę na zachowanie twarzy i wiodącej roli w państwie. Stało się jednak inaczej. W tej chwili szlachta to pokrzykiwania, że można było inaczej, że za późno. I zastanawiam się po co tytuły i ględzenie o wiodącej roli, skoro wszyscy pozaszywali się w swoich dworkach i zamiast działać, część domaga się większych przywilejów i nawet nadania ziemi.

Nie inaczej dzieje się z "Bramą Sarmacką". Kiedy obejmowałem redakcyjny fotel, zaplanowałem sobie rolę szefa, który nadzoruje pracę redakcji i pisuje co kilka dni subiektywny, ostry tekst. Niestety, nie ma redakcji, którą mógłbym dowodzić. Zgłosiło się kilku chętnych do pracy, jeden nawet dosłał tekst, ale po nadaniu uprawnień redaktorskich nastała głucha cisza.

Potrzebuję kilku dni na przemyślenie kwestii "Bramy". O ile Kanclerz nie zwolni mnie wcześniej. Czy publiczne medium jest potrzebne, skoro nikt nie chce pisać, nawet za sensowne wynagrodzenie? A może poza brakiem chęci aktywnego wyrażania poglądów, znaleźliśmy się również w sytuacji, kiedy nie potrzebujemy pieniędzy?

Jeśli nie potrzebna nam lista dyskusyjna, aktywna publiczna prasa i pieniądze, a szlachta chce głównie przywilejów i wielkich rodowych folwarków, by się tam ukryć, to właściwie po co nam Sarmacja? Może wystarczy luźny sojusz gospodarstw i wieczory przy "Siwusze"? Bo na nic więcej jakby nas ostatnio nie stać. I ja sam nie odbiegam od przeciętnej.

Udostępnij

Informacje o artykule

Artykuł oceniło 1 czytelników. Średnia nota: 5
Artykuł czytano 497 razy.

Komentarze

2009-05-18 00:22 - autor: Dariusz hr. Makowski
Towarzyszu Redaktorze nie zrażajcie się. Jesteście na ważnym odcinku propagandy naszego państwa i nie możecie się dać defetyzmowi.
Nie będę pisał skąd on płynie bo wiadomo, że wraże siły zza południowej granicy bardzo pragną położyć kres naszemu imperium monarchofaszystowskiemu.
Jesteście teraz Towarzyszu w dobie zanikajacego kefaszyzmu i postępującej degrengoladzie łaskawizmu i biadolenia za które i tak diuk musi przeprosić.

Pamietajcie gdy będzie już bardzo źle rozlegnie się głośne rżenie ihaaaa i KON wróci :P

2009-05-18 10:22 - autor: Ivo Marijah Paranoja de Folvil-Arped
Popracujcie se tymczasowo! Doktor Kedar poleca sarmacką MACPRACĘ!

2009-05-18 16:29 - autor: Jakub hr. Bakonyi
Bynajmniej, nie mam w zamiarze Pana RedNacza zwalniać. Mam nadzieję, że debata w tym miejscu się rozwinie.

2009-05-18 16:54 - autor: Henryk K. hr. von Thorn-Leszczyński
Jeśli chodzi o kwestię redakcji, to niestety musi się Pan przyzwyczaić do samotności. Ja też roztaczałem wizję kilkunastoosobowego składu w Gońcu, który ogarniałby zasięgiem cały mikroświat, wyłuskiwał każdą informację. Nie da się.
PMK wiele razy mi powtarzał, że w mikronacji prawo bytu mają redakcje jednoosobowe. Nie wierzyłem, uporczywie przyuczałem nowych, którzy po kilku artach, godzinach szkolenia potrafili się wypiąć.
Taki już ciężki los redaktorzyny.

2009-05-18 17:25 - autor: Karolina bar. von Lichtenstein-Sobieszek
Ja ostatnio po rozmowach z paroma Sarmatami wysnułam wniosek, iż łatwiej jest krytykować wszystko wokół siebie i uciekać z powodu obniżenia aktywności państwa, niż zakasać rękawy, aby to państwo aktywizować. Prawda znana, ale...
Chociaż kryzys aktywności ma swoje dobre strony - w takiej sytuacji można się przekonać, kto jest tylko 'krzykaczem', a kto naprawdę coś robi.
Odnośnie redakcji Bramy Sarmackiej - słowa hrabiego mogę potwierdzić własnym doświadczeniem. Nawet jeśli zgłosił się ktoś do pisania (a takich było niewielu), po paru dniach rezygnował, albo znikał bez słowa. Takie to dziennikarstwo w mikronacjach jest.

2009-05-18 23:02 - autor: Anarchia Napalm bnt dr net. Perun
Może zatem "Brama" w ręce Ludu? Zlikwidować "Park" a dać wszystkim w "Bramie" uprawnienia jak w "Parku". "Wandea Ludu" długo tak z powodzeniem działała, a i teraz jest formalnie atrakcyjna.

2009-05-20 09:33 - autor: por. rez. Dariusz hr. Makowski
To jest nie logiczne. Tak działa juz Park i jest dobrze. Brama Sarmacka ma wzloty i upadki ale funkcjonuje i kwestią jest tylko czy dany RedNacz wytrzyma psychicznie osamotnienie.

2009-05-20 13:11 - autor: Anarchia Napalm bnt dr net. Perun
Tylko, jak pisałem, nie kręci mnie pisanie depesz z wydarzeń, to świetnie robi GAP, ja nie mam nawet czasu na to. A BS nie powinna być raczej tylko tubą propagandową subiektywnych refleksji Peruna.

2009-05-20 13:13 - autor: Piotr diuk Kościński
Po pierwsze, protestuję. Mój artykuł nie był biadoleniem. Chyba, że za biadolenie uznamy każdą negatywą ocenę rzeczywistości. Jeśli tak, to i powyższy tekst jest biadoleniem!
A propozycje przedstawiłem. Tyle, że jakoś wszystko się rozmywa. Przypomnę: Zjazdowi Szlachty przewodniczy diuk Łaski. DIUKU ŁASKI!.... GŁOSUJMY! DECUDUJMY!!!! RÓBMY COŚ!!!!!!!!!!!! POZYTYWNEGO COŚ RÓBMY!!!!!!!!!!!!!

2009-05-20 18:27 - autor: Dariusz hr. Makowski
Nie znam się na prowadzeniu prasy ale może by zmienic jednak formułę wewnętrzną działania BS. Może by to lepiej działało gdyby RedNacz skierowywał zapytania do osób zajmujacych sie w danej chwili jakims zagadnieniem by opisały to co robia i jakie mają motywy. Może Rząd a właściwie jego ministrowie powinni publikować takie teksty z urzedu ?
Widzę role RedNacza bardziej dynamiczną niz dotychczas ale jego komentarze autorskie są jak najbardziej na miejscu.

2009-05-21 21:39 - autor: Andrzej bar. Dzikowski
A zlikwidujmy te media "publiczne" - zostawmy tylko archwium jako zbiór ważnych źródeł historycznych. Redaktor Perun może równie dobrze produkować się gdzie indziej, a państwowa kasa nie jest Mu chyba do szczęścia potrzebna. Brama była dobra na początek. Teraz, gdy mamy tak wiele agencji (niektóre są o wiele bardziej aktywne niż BS), straciła rację bytu.

2009-05-21 21:56 - autor: Daniel Łukasz
Wyliczając: Goniec Czarnoleski, Grodziska Agencja Prasowa (jedynie depesze), Herold (do interesu zdarza mi się, jako całkowicie prywatnej osobie, dołożyć). Ostanio do stawki dołączyły Wieści. Należy zauważyć, że regularnie publikują, nie licząc Bramy Sarmackiej, Goniec i GAP. Herold porusza tylko część tematów sarmackiego życia publicznego i ma obecnie jednego stałego redaktora.

Zaiste, "gdy mamy tak wiele agencji", należy zlikwidować tę nastarszą.

2009-05-21 21:58 - autor: Daniel Łukasz
Odnosząc się do komentarza Prześwietnego hr. Makowskiego: chociaż do relacjonowania bieżących wydarzeń z punktu widzenia osób prywatnych służy w zasadzie Park, idea jest ciekawa i można spróbować, czy propozycje ze strony Redaktora Naczelnego dałyby spodziewany efekt.

Dodaj swój komentarz:


Chcę wiedzieć o nowych komentarzach

Opcje archiwum

Napisali o nas

© Księstwo Sarmacji
Wszystkie prawa zastrzeżone.
Sarmacja na Facebooku Sarmacja na Twitterze Sarmacja na YouTube
Czas generowania strony: 0.071 sekundy