Dziś jest 4 czerwca 2020 r.
6586. dzień niepodległości Księstwa Sarmacji
3513. dzień panowania JKM Piotra II Grzegorza
3213. dzień kadencji Sejmu (XXXIII kadencja)


Różne > "Diuk, Honor, Teutońszczyzna"

Korona oraz Brama Sarmacka nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy, opinii i stanowisk opublikowanych przez redaktorów agencji prasowych. Opublikuj artykuł w Parku.

15 kwietnia 2009 r., 21:19 — Anarchia Napalm bnt Perun

Stare sarmackie przysłowie, przywołane ostatnio przez świeckiej pamięci Rabbiego podczas wewnętrznych jeszcze wtedy przepychanek wandejsko - sarmackich, brzmiało "ludziom nie należy pokazywać, jak się robi politykę i kiełbachę".

W staraniach Teutonii i Królestwa Nowej Teutonii już się zupełnie zgubiłem. W referendum większość chciała przyłączenia, ale większość była mniejszością i mniejszość która przegrała, chciała by większość, choć mniejszość jednak, nie mogła decydować o losach ogółu... A może było odwrotnie, w każdym razie nie wiem, jak się skończyło czy też skończy.

Przeraziła mnie natomiast kiełbacha, którą bezlitośnie pokazał diuk Łaski na LDKS. Walnął nią o stół ni z tego ni z owego. Może kiedy kończy się dyplomacja, warto pokazać, z jakiej to mielonki politykę się robi. Ale mnie to nie przekonuje. Bo to zwykła zagrywka silniejszego. Słabszy chce pokazać, że może być partnerem do targów, że umie grać na politycznych bębnach, a mocniejszy wykorzystuje samorównouprawnienie dyskutanta i próbuje pokazać go jako szantażystę.

Nie mówię, że popieram Teutończyków, chociaż bliżej mi do mniejszości, zwłaszcza traktowanych z góry. Nie mówię również, że diuk Łaski zupełnie nie ma racji. Ale znudziło mi się jęczenie w stylu: panie taki a taki, domagam się szacunku, honoru, kultury politycznej i inne sratatata.

Jak się zgodziliśmy na produkcję kiełbasy i uruchomiliśmy masarnię, nie bredźmy, że jednak lepszy wegetarianizm i wykopywanie korzonków. Parówki z soji może i podobne, ale kto smakował, wie, że przypomina to raczej g.....

Panowie szlachta, macie wielkanocne jaja i szabelki, to się nie zachowujcie jak wielkanocne króliczki. Bo trudno ogarnąć o co chodzi, jeśli się nie śledzi wewnętrznych spraw Teutonii. W zacietrzewieniu i zabawach z łopatkami w piaskownicy zapomnieliście, że wokół piaskownicy stoi Lud, który totalnie zdurniał.

Udostępnij

Informacje o artykule

Artykuł oceniło 0 czytelników. Średnia nota: 0
Artykuł czytano 481 razy.

Komentarze

2009-04-15 22:00 - autor: Michał diuk Łaski
Nie dziwie się.

2009-04-16 01:22 - autor: Krzysztof St. M. diuk Konias
Pytanie: na kim spoczywa ciężar wyjaśnień?

2009-04-16 07:19 - autor: Michael hr. von Lichtenstein
Artykuł ciekawy, ale przecież cała awantura jest o Trybunał Stanu, a nie o Teutonię :)

Dodaj swój komentarz:


Chcę wiedzieć o nowych komentarzach

Opcje archiwum

Napisali o nas

© Księstwo Sarmacji
Wszystkie prawa zastrzeżone.
Sarmacja na Facebooku Sarmacja na Twitterze Sarmacja na YouTube
Czas generowania strony: 0.056 sekundy