Dziś jest 31 marca 2020 r.
6521. dzień niepodległości Księstwa Sarmacji
3448. dzień panowania JKM Piotra II Grzegorza
3148. dzień kadencji Sejmu (XXXIII kadencja)


Różne > "Sprawozdanie z wykorzystania realnych środków finansowych"

Korona oraz Brama Sarmacka nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy, opinii i stanowisk opublikowanych przez redaktorów agencji prasowych. Opublikuj artykuł w Parku.

17 marca 2009 r., 17:35 — Książę Daniel Łukasz

Drogie Sarmatki i Drodzy Sarmaci,

Zgodnie z przyjętym zwyczajem, prezentuję Wam — jako Darczyńcom Sarmacji — raport finansowy realnych środków finansowych Księstwa od dnia otrzymania przeze mnie sarmackich funduszy od JKW Piotra Mikołaja, księcia—seniora (7 X 2008 r.), do dziś — 17 marca 2009 r.

Administrację nad sarmackimi finansami przejąłem 7 października. Dotychczas zgromadzone środki finansowe w wysokości 525,50 zł zostały powiększone o wpłaty (w kolejności chronologicznej):

  1. Sławetnego Pana Yaraeha bnt. Euskadiego (10 zł),
  2. Sławetnego Pana Bratumiła bnt. Nowaka (38,73 zł),
  3. Czcigodnej Pani Karoliny bar. von Lichtenstein–Sobieszek (30 zł).

4 lutego br. dostępne stały się środki uzyskane z reklam Google AdSense w wysokości 272,92 zł. Niedługo później koniecznym stało się opłacenie rachunku za serwer Księstwa Sarmacji, którego termin opłacenia ubiegał 5 marca 2009 r. Wydatek ten uszczuplił sarmackie finanse o kwotę 364,78 zł. Serwer opłacony został 6 lutego na rok — do 5 marca 2010 r.

Obecny stan sarmackich realnych środków finansowych wynosi: 512,37 zł.

Wszystkim Darczyńcom z całego serca dziękuję za dokonane wpłaty na rzecz Księstwa Sarmacji. To dzięki Wam Sarmacja może być pewna swojego rozwoju, któremu dopomógł również, poniekąd, wysoki kurs dolara w stosunku do złotego polskiego. Umożliwiło to pokrycie znacznej części wydatku opłacenia serwera Księstwa ze środków uzyskanych w obcej walucie po otrzymaniu zysków z reklam Google AdSense. Domena „sarmacja.org” opłacona została w roku 2007 na 3 lata, przez co nie ma konieczności szukania środków na nią w roku obecnym. Trzeba mieć jednak świadomość, że w przyszłym roku wydatki obejmą tak domenę, jak i serwer Księstwa Sarmacji.

Wszelkie wpłaty śledzić można na blogu zbiórki, funkcjonującym niezależnie od serwera Księstwa.

Udostępnij

Informacje o artykule

Artykuł oceniło 0 czytelników. Średnia nota: 0
Artykuł czytano 501 razy.

Komentarze

Brak komentarzy.

Dodaj swój komentarz:


Chcę wiedzieć o nowych komentarzach

Opcje archiwum

Napisali o nas

© Księstwo Sarmacji
Wszystkie prawa zastrzeżone.
Sarmacja na Facebooku Sarmacja na Twitterze Sarmacja na YouTube
Czas generowania strony: 0.043 sekundy