Dziś jest 6 czerwca 2020 r.
6588. dzień niepodległości Księstwa Sarmacji
3515. dzień panowania JKM Piotra II Grzegorza
3215. dzień kadencji Sejmu (XXXIII kadencja)


Różne > "Chodzi o to, żeby było miło(?)"

Korona oraz Brama Sarmacka nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy, opinii i stanowisk opublikowanych przez redaktorów agencji prasowych. Opublikuj artykuł w Parku.

15 marca 2009 r., 19:04 — Anarchia Napalm bnt Perun

Widmo krąży po Sarmacji... Wróciłem do gabinetu, w którym kiedyś zasiadałem, zastępując wówczas Tow. Cezara, po naszym zakładzie o to, kto lepiej "Bramę" poprowadzi. Zakład przegrałem tylko dlatego, że w proteście przeciwko ingerencji Księcia Piotra Mikołaja w teksty publikowane przez redaktorów, bez konsultacji ze mną, zrezygnowałem z pełnienia funkcji.

Dziennikarstwo rzucić trudno. Mógłbym, oczywiście, prowadzić dalej "Żołnierza Wandarchistycznego" i liczyć na kilku zapalonych czytelników. Ale ani z takiego pisania chleba, ani tłumów, które dostają najnowsze wydanie. A trudno prowokować do dyskusji masy, jeśli się nie ma rzeszy czytelników, którzy mogliby się spierać.

Jaką mam wizję prowadzenia pisma? Bójcie się, prywaciarze. Państwowa agencja prasowa będzie Wam deptać po piętach. Będziemy pisać z polotem i stosować prowokacje, nie będziemy używać tylko napuszonego języka i kłócić się w setnym odcinku nudnych polemik. Na dyskusję z nami, na naszych, społecznych łamach, trzeba będzie zasłużyć. A co lepszych dziennikarzy będziemy Wam podkradać, budując najbardziej prestiżowe pismo w Sarmacji. Będziecie czuć nasz oddech na swoich plecach.

Nie interesują nas rzeczy małe i nieważne. Nie jesteśmy kolumną z ogłoszeniami, by tylko wspominać o kolejnych wydarzeniach. Będziemy je polewać kwasem, kolorować, tak, by skłonić do myślenia, byście mogli zobaczyć państwowe, a jednocześnie oddolne, masowe i zarazem elitarne dziennikarstwo. Kto nie jest z nami, ten może poczytać. Ale o pisaniu niech od razu zapomni.

Czekamy na tych, którzy nie boją się tematów trudnych. Będziemy krzyżówką "Pegaza" z "kinem nocnym", "familiady" z "997", przepisując jednocześnie wszystko na formę "Panoramy" i język komentatorów "7 dni świat". Jak pisałem niedawno, portrety Wandy, Michasia, Khanda, Magova, Kellera, Ivo i innych, zawisły w moim gabinecie. Będę patrzył na Wielkich Inspiratorów, dając Wam pożywkę do burzliwych dyskusji i plotek na mój temat.

Dziękuję Kanclerzowi za doskonałe wyposażenie lodówki. "Grodziska" nie jest może szczytem marzeń, ale przyda się nie raz. Poza wywiadami, felietonami i, niestety, ogłoszeniami parafialnymi polityków i ministrów, poczytacie w swojej prasie wywiady, a kto wie, może nawet zaprosimy Was na spotkania dyskusyjne na temat bardziej ambitnych tekstów.

Kto czyta, nie błądzi. Światełko w tunelu znowu zapalone. Czekam na zgłoszenia redaktorów, a starych pismaków, którzy nie potwierdzą do wtorku dalszej chęci pisania, żegnam. Kartoniki na ołówki stoją przed drzwiami mojego gabinetu. Cytat zmarłego niedawno baridajskiego rapera - Bolca - będzie jednocześnie moim mottem i antymottem. Plątanina sprzeczności "Bramy Samackiej" nie da Wam spać po nocach, siejąc twórczy ferment w sarmackich mózgach.

Udostępnij

Informacje o artykule

Artykuł oceniło 2 czytelników. Średnia nota: 5
Artykuł czytano 443 razy.

Komentarze

2009-03-15 19:18 - autor: Daniel Łukasz
Nie chodzi o to, żeby było miło. Ma być ciekawie.

(Obym potem, wzorem Poprzednika, tych słów nie żałował)

2009-03-15 19:19 - autor: Anarchia Napalm bnt Perun
Skoro Książę prosi... ;)

2009-03-15 19:40 - autor: Michał diuk Łaski
Gratuluje

2009-03-15 21:12 - autor: Ewa Katarzyna Sarmacka
Z profilu EKS Khand: Swoją drogą, przepraszam za offtopa, ale dzisiaj rano w telezakupach widziałem cudowną promocję miesiąca w Mango. To pod adresem poprzednika w poście. Spradź to (mówię serio!)

2009-03-15 21:18 - autor: Ewa Katarzyna Sarmacka
Żeby nie było żem gołosłwny http://wandystan.eu/wandea2/indexstart.php?co=20090315211707 (z wyrazami sympatii - nie wiedziałem o co chowi w KWD; ale Kefas mnie uświadomił; mi też się to podoba! chociaż wolałem takie do wypiekania chleba...

2009-03-15 21:28 - autor: Aaron v-hr. von Lichtenstein-Rozman
Mnie się to podoba. Mam nadzieję że wytrwacie Perun :D

2009-03-15 22:50 - autor: Ivo Marijah Paranoja de Folvil-Arped
prosili mnie ale mi się nie chciało:P i tak zrezygnujecie:D

2009-03-15 23:39 - autor: Henryk K. hr. von Thorn-Leszczyński
Ciekawie owszem, może być. Ja tylko jestem ciekaw, ile to potrwa...

Dodaj swój komentarz:


Chcę wiedzieć o nowych komentarzach

Opcje archiwum

Napisali o nas

© Księstwo Sarmacji
Wszystkie prawa zastrzeżone.
Sarmacja na Facebooku Sarmacja na Twitterze Sarmacja na YouTube
Czas generowania strony: 0.065 sekundy