Dziś jest 4 lipca 2020 r.
6616. dzień niepodległości Księstwa Sarmacji
3543. dzień panowania JKM Piotra II Grzegorza
3243. dzień kadencji Sejmu (XXXIII kadencja)
Park Stołeczny

Skrót telegraficzny - Trizondal

Korona nie ponosi odpowiedzialności za treść materiałów opublikowanych w ramach Parku stołecznego. Opublikuj swój wpis lub film z YouTube.

06 stycznia 2009 r., 20:28 — Marcel bar. Hans

Tym razem skrót jest o kilka dni opóźniony, za co bardzo przepraszam! Oczywiście będzie dłuższy i ciekawszy gdyż ujmie wszystko co działo się w ciągu tych 16 dni. A działo się bardzo wiele bardzo ważnych rzeczy. Zapraszam do zapoznania się wydarzeniami w Księstwie Trizondalu!


Ożywienie JSR
Rząd Księstwa Trizondalu zajął się pod koniec grudnia ożywieniem służb porządkowych, które nazywają się Jednostkami Szybkiego Reagowania (JSR). Służby te powstały kilka tygodni po wejściu w życie aktu unii między Księstwem Sarmacji, a Księstwem Trizondalu. Na samym początku miały one pilnować porządku w Trizondalu, jednak już pierwszy Komisarz Główny nie wykonywał swoich zadań dobrze, kolejni także nie podołali wszystkiemu co było przed nimi postawione. Teraz jednak sens służb ulegnie dość dużej zmianie. Od tej pory, jak mówi jeden z członków rządu „to może być fajna zabawa!”. JSR ma nie tylko zajmować się pilnowaniem porządku, ale także organizowaniem różnych zabaw związanych ze służbami porządkowymi. Zmianami zajmą się nowi zastępcy Komisarza Głównego, których powołał : Bratumił Nowak-Azoramath, Marcin Komosiński, Marcel Hans.


Strona główna Księstwa Trizondalu
W obliczu ciągłych narzekań na wygląd strony głównej Księstwa Trizondalu Pani Karolina Sobieszek, z własnej inicjatywy, a z pomocą Ministra Spraw Wewnętrznych i Skarbu postanowiła uaktualnić dane i rozszerzyć jej treść, co ma zrekompensować opatrzony już wygląd. Wykorzystano w końcu zakładki, które dotychczas były puste. Wymieniono ciekawe miejsca w Księstwie Trizondalu, chociaż jak zapewnia Pani Karolina zostaną one zmienione i powiększy się ich ilość. Dodano nowe mapy. Mimo to rząd dalej planuje zmianę strony na całkiem nową, znacznie jeszcze od tej ładniejszą. Czekamy z ciekawością na wykonanie tego planu.


Trizondal na drugim miejscu w sondażu SOBOS!
Sarmacki Ośrodek Badania Opinii Społecznej w dniach 17 – 22 grudnia przeprowadził sondaż pod tytułem: „Która z prowincji i Krajów Korony działa najlepiej?”. Drugie miejsce zajęło Księstwo Trizondalu, na które oddano 21,43% głosów, czyli o 4 % mniej niż na zwycięzcę – Terytorium Koronne. A udział w sondażu wzięło 28 osób. Taki wynik bardzo ucieszył wszystkich Trizondalczyków. Jest to ogromny sukces rządu, ale także wszystkich mieszkańców. Na początku opinia o Trizondalu nie była zbyt dobra u większości Sarmatów, mam nadzieję, że teraz stan taki uległ diametralnej zmianie. Niestety cała sprawa ma także swoją złą stronę. Otóż aż 14% ankietowanych uważa, że samorządy nic nie robią. Miejmy nadzieję, iż następnym razem Księstwo Trizondalu zajmie pierwsze miejsce, a znacznie mniej osób będzie dalej będzie postrzegało samorządy, jako coś martwego.Podział administracyjny – po raz trzeci!
Rząd Księstwa Trizondalu konsultacjom społecznym poddał projekt ustawy o podziale administracyjnym. Jest to już 4 taka ustawa w historii Księstwa Trizondalu, tym razem ma być ostateczną. W tym miejscu warto przytoczyć krótką historię samorządu lokalnego a właściwie jego kompetencji. Na początku istnienia Księstwa Trizondalu (wtedy jeszcze Królestwa) obecne Terytoria nosiły nazwy Gubernatorstw. Uprawnienia władz Gubernatorstwa były ogromne, takie jak obecnie posiada Księstwo Trizondalu w Księstwie Sarmacji, a właściwie jeszcze większe. Późniejsza reforma skierowała samorządy na drogę jedynie formalnych jednostek. Kolejne rządy jednak nie chciały kontynuować reformy. Przeprowadzono nową, która na powrót nadała ogromne uprawnienia samorządom. Teraz, zgodnie z nastrojami społecznymi i logiką rząd przygotował projekt zakładający pozostawienie podziału administracyjnego jedynie na mapie. Prezydentów-Gubernatorów (aż 3) zastąpi jeden minister, Minister Spraw Wewnętrznych i Skarbu. Dostanie on dodatkowe kompetencje, takie jak opiniowanie osób na stanowisko burmistrzów oraz kontrolowanie władz miejskich. Dziś ustawa została przekazana do Sejmu Wielkiego.


Nowie miasta zamknięte – 3 projekty!
Na początku grudnia w Księstwie Trizondalu zarządzono konkurs na nazwy nowych miejscowości zamkniętych (dla niewiedzących: miejscowość zamknięta to taka, w której nie można zamieszkać i która nie podlega rankingowi miejscowści). Został on rozstrzygnięty jeszcze przed ostatnim Skrótem Telegraficznym. Niestety dopiero teraz ktoś zechciał przygotować projekty umiejscowienia nowych miast i wsi. Przygotowano aż 3 projekty, ich autorami są: Pani Karolina Sobieszek, Pan Krzysztov von Latoo, Pan Marcel Hans. Wkrótce zostanie zorganizowana sonda na forum Trizondalu, która pozwoli rozstrzygnąć jak ostatecznie wyglądać będzie mapa tego Kraju Korony.Skoki narciarskie
Trizondalski Związek Sportowy wraz z jego odpowiednikiem w VRP zamierza zorganizować skoki narciarskie. Pomysł został przedstawiony przez obywatel VRP – Daniela Rawińskiego i spotkał się z ogromnym zainteresowaniem. W organizacji całej imprezy pomagać będzie Ministerstwo Kultury i Sportu Księstwa Trizondalu, a także TVT. Obecnie w TZS trwa dzielenie zadań dot. kampanii reklamowej całego przedsięwzięcia. Niestety nie znamy
jeszcze dokładnie daty rozpoczęcia konkursu skoków narciarskich, gdyż po stronie VRP trwa zamieszanie organizacyjne. Jednak TVT już zapowiedziało, iż będzie relacjonować wszystkie skoki wraz z filmikami. Natomiast Minister Kultury i Sportu zapewnił, że udział w tej zabawie będzie mógł wziąć każdy zainteresowany mieszkaniec Księstwa Trizondalu i Księstwa Sarmacji.


To chyba już na tyle, jeśli chodzi o ważniejsze wydarzenia w Księstwie Trizondalu. Jak widzicie udało nam się wyjść z kryzysu aktywności. Oby przez następne dwa tygodnie wydarzyło się jeszcze więcej niż teraz! Zapraszam do przeczytania następnego Skrótu Telegraficznego!
Udostępnij

Informacje o artykule

Artykuł oceniło 0 czytelników. Średnia nota: 0
Artykuł czytano 385 razy.

Wynagrodź twórcę

Wpłaciło różnych osób: 0.
Wpłacono łącznie: lt.

- Twoje konto bankowe
- Hasło do konta

Komentarze

Brak komentarzy.

Dodaj swój komentarz:


Chcę wiedzieć o nowych komentarzach

Opcje archiwum

Napisali o nas

© Księstwo Sarmacji
Wszystkie prawa zastrzeżone.
Sarmacja na Facebooku Sarmacja na Twitterze Sarmacja na YouTube
Czas generowania strony: 0.045 sekundy