Dziś jest 21 września 2020 r.
6695. dzień niepodległości Księstwa Sarmacji
3622. dzień panowania JKM Piotra II Grzegorza
3322. dzień kadencji Sejmu (XXXIII kadencja)


Różne > "Komunikat Koronny 30/11/2008"

Korona oraz Brama Sarmacka nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy, opinii i stanowisk opublikowanych przez redaktorów agencji prasowych. Opublikuj artykuł w Parku.

30 listopada 2008 r., 18:24 — Bartosz von Thorn-MackiewiczPałac Książecy w Grodzisku,
Dnia 30 listopada 2008r.

Drogie Sarmatki i Drodzy Sarmaci,

Jego Książęca Mość Daniel Łukasz postanowił o powrocie do tradycji sporządzania Komunikatów Koronnych. Zadanie to zostało przydzielone Seneszalowi Mniejszemu Koronnemu, Wielmożnemu Panu Bartoszowi v-hr. von Thorn-Mackiewiczowi. Liczymy na wyrozumiałość, oraz konstruktywne uwagi, które pozwolą nam poprawiać jakość kolejnych komunikatów.

Dzień 28 listopada był dla Jego Książęcej Mości dniem pracowitym, ale jednocześnie dniem, który wniósł dużo szczęścia w progi książęcego pałacu, w którym wikt i opierunek zapewniony mają OjekWa... ma cały Dwór Książęcy. Wydana została hiperpoprawna  Proklamacja o radosnej nowinie, w której Książę Daniel Łukasz informuje o przysposobieniu Kasztelana Czarnoleskiego — Prześwietnego Jakuba hrabiego Bakonyi na swego syna, jako Jego Hiperpoprawną Wysokość Jakuba. W proklamacji czytamy również, że Prześwietnemu hrabiemu Bakonyi nadaje się herb książęcy, tytuł Jego Książęcej Wysokości, oraz Trzyczaszkowo w tytularne władanie. Jedyna zła wiadomość to ta, że Jego Hiperpoprawność nie jest nowym AN... nie uzyskuje prawa do dziedziczenia tronu!

Na Dworze Książęcym dokonaniu przeglądu listy osób które złożyły przysięgę wierności nowemu Księciu, zgodnie z przepisami prawa. Niestety, wielu szlachciców i arystokratów, najprawdopodobniej z powodu ich nieobecności w Najjaśniejszym Księstwie Sarmacji, nie dokonało aktu złożenia przysięgi Jego Książęcej Mości Danielowi Łukaszowi. Wyznaczony jeszcze przez Jego Książęcą Wysokość Piotra Mikołaja termin na odnowienie ślubów minął 5 listopada Anno Domini 2008. Niemniej, Jego Książęca Mość postanowił, że do Dworu Książęcego nadal można składać usprawiedliwienia związane z niezłożeniem aktu odnowienia przysięgi w przepisanym terminie.

Wydane również zostało postanowienie o odwołaniu Regenta Księstwa Sarmacji, Czcigodnego Pana Piotra barona von Thorn-Cetnarovicha. Jego Książęca Mość dziękuje Czcigodnemu baronowi za dwa tygodnie pełnienia obowiązków Regenta Korony Księstwa Sarmacji.

Jednocześnie, Jego Książęca Mość dziękuje Wielmożnemu Panu Bartoszowi v-hr. von Thorn—Mackiewiczowi za wzorowe pełnienie funkcji Regenta Królestwa Baridasu w czasie ograniczonej dyspozycji czasowej Jego Ksiażęcej i Królewskiej Mości. Akapit niniejszy nie znajdował się w oryginalnej wersji komunikatu, został jednak dodany po przejściu przez wspaniałe okienko z szyldem "Cenzura".

Na wniosek Kanclerza Rządu Jego Książęcej Mości — Jaśnie Oświeconego diuka Łaskiego, JKM powołał na stanowisko Ministra Samorządu Terytorialnego Czcigodnego Pana Marka barona Lipę-Chojnackiego. Korona życzy Czcigodnemu baronowi Lipie powodzenia na stanowisku ministerialnym i nieograniczonej puli sukcesów.


Udostępnij

Informacje o artykule

Artykuł oceniło 2 czytelników. Średnia nota: 4.5
Artykuł czytano 832 razy.

Komentarze

2008-11-30 18:43 - autor: Henryk K. v-hr. von Thorn-Leszczyński
Tu wszystko ładnie sformatowane...
Z furtą tak nie można??

2008-11-30 19:07 - autor: Dariusz hr. Makowski
Piknie napisane niby cud. Brawo :) Witamy JKW Daniela spowrotem w obowiązkach Księcia :)

2008-11-30 19:11 - autor: Karolina bar. von Lichtenstein-Sobieszek
@ v-hr. vT-Leszczyński - ano nie można, bo mi się spsuł ekran komputera i grafikę wyświetla nienajlepszą... Ewentualnie mogę założyć konto MDN, skoro tak to przeszkadza...

2008-11-30 20:06 - autor: Piotr bar. von Thorn-Cetnarovich
Wielkie podziękowania dla JKM Daniela Łukasza za wyrozumiałość. :)
No ładnie napisane, śłitaśnie.

2008-11-30 20:35 - autor: Guedes bnt de Lima
A kto to jest Seneszal? Krewny posłanki Senyszyn? Czy jakiś krewny szynszyla...? :>

2008-11-30 21:14 - autor: Yaraeh Alejandro Kami-Chojnacki-Euskadi la Taureau
A ja zapytam, co to jest stanowiso?

2008-11-30 21:22 - autor: Bartosz v-hr. von Thorn-Mackiewicz
@Guedes: http://www.slownik-online.pl/kopalinski/BF3E3F5A522CA12AC125658C0063EEEA.php , a Szynszyl był tylko jeden.

@Yaraeh: poprawione

2008-12-02 00:14 - autor: Henryk K. v-hr. von Thorn-Leszczyński
@Pani Naczelna: w sumie... no bo sama Pani przyzna, że wygląda to nieszczególnie.

Dodaj swój komentarz:


Chcę wiedzieć o nowych komentarzach

Opcje archiwum

Napisali o nas

© Księstwo Sarmacji
Wszystkie prawa zastrzeżone.
Sarmacja na Facebooku Sarmacja na Twitterze Sarmacja na YouTube
Czas generowania strony: 0.038 sekundy