Dziś jest 20 września 2020 r.
6694. dzień niepodległości Księstwa Sarmacji
3621. dzień panowania JKM Piotra II Grzegorza
3321. dzień kadencji Sejmu (XXXIII kadencja)


Różne > "Ojek Watch:Sarmacja-Rewolucje"

Korona oraz Brama Sarmacka nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy, opinii i stanowisk opublikowanych przez redaktorów agencji prasowych. Opublikuj artykuł w Parku.

06 października 2008 r., 20:08 — Bartosz von Thorn-Mackiewicz

21:18 - Dzięki za czytanie, dzięki za bycie. JKW PMK i JKM DŁCh wszsytkiego najlepszego na nowej drodze życia!

21:17 - Podobno teraz dopiero zakończyła się część oficjalna - więc oficjalnie OjekWatch kończy relację i idzie zjeść pierwszy ciepły posiłek w tym dniu. Wszelkie skargi i żale, że tym razem relacja była sucha i bez pazura prosimy składać na GG; wszelkie grożby prosimy wyrzucić do kosza; wszystkie piękne panie zapraszamy do domu.

21:15 - Ogólnie lipa, nic się nie działo, nic nie wybuchło, żaden czołg się nie rozleciał... Teraz radio odgrywa czadowy Hymn Księstwa Sarmacji.

21:10 - Demonstracja siły i przegląd KSZ.

21:05 - Wszyscy obywatele sarmaccy, którzy zamieszkują w KS od co najmniej roku, posiadają tytuł arystokratyczny lub szlachecki, albo zostali odznaczeni orederem lub odznaczeniem państwowym otrzymują właśnie pamiątkowe Medale Koronacyjne. Kończy się uroczystość koronacyjna. Zaczyna się część nieoficjalna, której najprawdopodobniej relacjonować nie będziemy.

21:02 - Przemówienie Księcia kończy się zaproszeniem do pałacu na bibę - 13 X, na urodziny JKM Daniela Łukasza. Wtedy to nadane zostaną tytuły, oraz odznaczenia. OjekWatch pewnie też się pojawi, więc będzie się działo! 

21:00 - Jeszcze dziś powołany zostanie Marszałek IS, Hetman Wielki i Kanclerz, Dwór Książęcy będzie zreorganizowany, znowelizowany będzie dekret o sukcesji, oraz uchylony dekret o Wojewodzie Koronnym, na terenie TerKoru ustanowiona zostanie prowincja (jest gotowy statut) i przedstawiona zostanie nowelizacja ustawy konstytucyjnej o Krajach Korony i Samorządach. Co do planów długofalowych: Informowanie obywateli o poczynania Korony, konsultacje ws. wydawania Dekretów i DzMU.

20:57 - Podziękowania JKM DŁCh, dla: kaw. Darowskiego, v-hr. Kaczyńskiego (pzdr. Morph!), v-hr. vT-Browarczyka (Ziut bro!), hr. Makowskiego, JKW Piotra Mikołaja i diuka Koniasa oraz dla Księżnej Poli. W dalszej części przemówienia mowa będzie o planach Księcia na przyszłość Księstwa - ładny potworek, prawda.

20:56 - JKM DŁCh (PMK brzmiało lepiej, prawda?) wygłasza orędzie. Zaczyna się od diuka Koniasa - nie będzie dobrze. Mowa będzie krótsza niż 10 minut. Zobaczymy.

20:51 - Cztery medale GM nadane. Jeden oczywisty, reszta bez komentarza, bo się nie znamy. Tow. Ciupakowi dziękujemy, za poszerzenie naszej wiedzy na temat muzyki klasycznej (hymnu LM szczególnie).

20:50 - IS złożyła wnioski o nadanie Medali Gloriosae Memoriae - pełna lista będzie w DP, więc nie przepisujemy, tylko informujemy, że właśnie odczytuje ją jM Łaski. Nie będziemy tej listy komentować, bo po co psuć sobie i komuś innemu nerwy? Możemy o tym pogadać na priv, po uroczystości, jeśli ktoś chce.

20:49 - OjekWatch złożyli przysięgę nr 15 w Heroldii, PMK numer 1, Komo nr 4, Rozman nr 3. Wygrał Mateusz Iontz - nr 13.

20:47 - Skryba notuje kto przysięgał, niektórzy dla pewności przysięgają w Heroldii, Vladimir nie przysięga, a Kebab jak zwykle robi sobie jaja. Dobrze, że flagi wiszą wysoko. Komo dalej czepia się, że zapomniano o Trizondalu.

20:45 - W ciągu 30 dni KAŻDY szlachcic i arystokrata jest obowiązany do odnowienia przysięgi pod adresem http://www.heroldia.sarmacja.org, obecni na czacie mogą to zrobić właśnie tam, publicznie. OjeWatch zawsze woleli grupowo, więc zrobimy to z wszystkimi, na czacie.

20:43 - JKM DŁCh odnowił przywileje Teutonii, Gelonii i Sclavinii, przyznane przez JKM PMK. Komo płacze, że o Triozndalu zapomniano - albo Trizondal nie miał żadnego przywileju, albo nam się zdaje.

20:41 - JKM DŁCh potwierdza wszlekie przywileje nadane przez swojego poprzednika. Mamy coś wspólnego z JKM - też piszemy o sobie w liczbie mnogiej. W radiu piosenka, która brzmi jak hymn Ligi Mistrzów w zwolnionym tempie.

20:40 - Biorąc pod uwagę, że 1 rok w realu umownie liczony jest jako 10 lat w virtualu, JKW Piotr Mikołaj panował na miłościwie przez 60 lat, a wiwaty trwały przez pół godziny.

20:36 - Przysięga długa, ktoś ją pewnie przedrukuje. Najważniejsze jest jedno - o godzinie 20:36:54 już JKM Daniel Łukasz składa sakramenta....eee, mówi TAK, jMarszałek Łaski przedstawia nam nowego Księcia - JKM Daniela Łukasza. Fajerwerki w powietrzu, szampan leje się hektolitrami, ludzie wiwatują.

20:35 - jM Łaski pyta Prześwietnego Hrabiego Chojnackiego czy wyraża wolę objęcia panowania i rządów w Księstwie Sarmacji i Koronie Księstwa Sarmacji; czy jest gotowy do złożenia przysięgi wobec Boga i Narodu Sarmackiego - odpowiedzi oczywiście twierdzące. Warta staje na baczność, wszyscy powstają.

20:32 - Diukowi Łaskiemu zebrało się na eufemizmy, mówi o zbytnim rozluźnieniu na LDKS, zachęca do pracy, mówi o obywatelskim obowiązku odpowiedzialności za państwo. W radiu podniosła muzyka, a na czacie ok. 56 osób.

20:31 - Właśnie sobie uświadomiłem, że zostawiliśmy paluszki i colę w samochodzie. Lipa.

20:27 - Jeżeli ktoś uważa, że OjekWatch jest kiepski - dzięki! Zawsze mogło być gorzej. (jeszcze) Marszałek Łaski dziękuje Piotrowi Mikołajowi m.in. za stworzenie BIP (za co my też dziękujemy - kawał dobrej roboty!), oraz za uporządkowanie Dziennika Praw - może tej pracy nie widać, ale zapewniamy, wymagała ona ogromu działań.

20:26 - Marszałek IS ogłasza oficjalnie: Piotr Mikołaj Kozanecki już nie jest Księciem Księstwa Sarmacji, tron na chwilę obecną jest PUSTY! OjekWatch płacze ze wzruszenia - wielka chwila w naszej historii, naszej - znaczy Księstwa.

20:25 - Jako pierwsi dostajemy akt abdykacji, do ogólnej wiadmości. Łapcie i podziwiajcie.

20:23 - Uroczystość będzie moderowana (właśnie się zaczęło), zaczynamy od przemówienia Marszałka IS, potem przysięga koronacyjna, odnowienie przwilejów przez JKM, odnowienie przysiąg, nadanie medali Gloriosae Memoriae, orędzie JKM. Potem impreza. Inż. Bakonyi właśnie zameldował wartę honorową gotową do uroczystości. Diuk Łaski zaczyna przemówienie.

20:22 - Falstart. Nie przemówienie, a ogłoszenie - a właściwie zachęta do włączenia radia. Prośba o to, aby podczas koronacji NIE kontaktować się ani z Danielem Łukaszem, ani z Piotrem Mikołajem, ani z diukiem Łaskim, ani z diukiem Koniasem. Jeśli ktoś chce pogadać z Księciuniem - pozostaje (ekhm) Książe Radecki.

20:21 - (jeszcze) Marszałek  Łaski zaczyna jakieś przemówienie. Tłum go olewa - a podobnowynieśliśmy się z PolChata, bo tam nie ma dyskusji moderowanej. Znów zaczęło się nakrzykiwanie do ciszy.

20:20 - Czołowy informatyk v-świata, diuk Konias tłumaczy, że domena .org pochodzi od słowa organization nie orgazm od czego w takim razie pochodzi domena us? Annus?

20:19 - Podniosła muzyczka, Kwazi głosem niczym Księciunio z Gumisiów prosi o powstanie. Użytkownik o nicku "ZlotaRybka" napisał, że siada wygodnie. Brawo, a to podobno my nie mamy kultury.

20:17 - (jeszcze) Kanclerz Łaski prosi o muzykę, coby mógł rozpocząć przemówienie. DJ sobie z tego nic nie robi, na czacie dyskusja o Ich Troje, M jak Miłość i xD - Quo Vadis Sarmatia?

20:15 - W radiu Endriu Leper i Donek Tusk, jakieś Scholo-polo, ogólnie Kwaziemu po raz kolejny brakuje Zielarza. Koronacja oczywiście nie zaczęła się na czas. A co tam.

20:13 - Karolina jak włącza (nie włancza) petycje, to pokazuje jej się strona z cytuję 'z siódemkami w adresie' - jak to szło w Apokalipsie wg św. Jana?

20:09 - Sclavinia pozdrawia ANT, uroczystość zaczynamy o 20:15, w radiu gra Kwazi. Ogólnie Teutończycy 'włanczają', nie 'włączają', co im się nie chwali. Przynajmniej w oczach JKW PMK.

20:03 - OjekWatch zalogował się na czat, od teraz zaczynamy, minuta po minucie relację z wieczoru koronacyjnego. Piszemy o sobie w liczbie mnogiej, chociaż jest nas jeden - ot takie zboczenie. Zmęczeni, cyniczni, sarkastyczni, głusi na krytykę - tak to my, Ojek Watch. Z wcześniejszych godzin relacja będzie na podstawie loga, którego nam ktoś podrzuci. Do której potrwa wieczór koronacyjny - nie wiemy. Wiemy tylko, że najważniejsze Wam zrelacjonujemy!

Udostępnij

Informacje o artykule

Artykuł oceniło 0 czytelników. Średnia nota: 0
Artykuł czytano 897 razy.

Komentarze

2008-10-06 20:11 - autor: Piotr kaw. von Thorn-Cetnarovich
Jedziesz Ojek, jedziesz z tym kiepskim Watchem :D

2008-10-06 20:27 - autor: Karolina bnt. Sobieszek
Kiepski? Kawaler raczy sobie żartować? :D

2008-10-06 20:32 - autor: Piotr kaw. von Thorn-Cetnarovich
Raczy.

2008-10-06 20:36 - autor: Karolina bnt. Sobieszek
Ja tam myślę, że OjekWatch jest relewacyjne ;P

2008-10-06 20:42 - autor: Karolina bnt. Sobieszek
Rewelacyjne*

2008-10-06 20:46 - autor: Czerwony Kapturek (MW)
„W radiu piosenka, która brzmi jak hymn Ligi Mistrzów w zwolnionym tempie.”

Chodzi o „Zadok the Priest”? Jeżeli ot to, to właśnie hymn LM był właśnie bazowany na tym utworze.

2008-10-06 21:14 - autor: Karolina bnt. Sobieszek
Chcemy relacji z części nieoficjalnej, choćby dlatego, że widzieć to w wykonaniu OW, a widzieć na żywo, na czacie, to co innego :P I przyjemniejsze jest to drugie... :P

2008-10-06 21:14 - autor: Karolina bnt. Sobieszek
Przepraszam, to pierwsze, rzecz jasna :D

2008-10-06 23:11 - autor: Daniel Łukasz
Wielmożnemu dziękuję za relację ;-)

Dodaj swój komentarz:


Chcę wiedzieć o nowych komentarzach

Opcje archiwum

Napisali o nas

© Księstwo Sarmacji
Wszystkie prawa zastrzeżone.
Sarmacja na Facebooku Sarmacja na Twitterze Sarmacja na YouTube
Czas generowania strony: 0.051 sekundy