Dziś jest 4 czerwca 2020 r.
6586. dzień niepodległości Księstwa Sarmacji
3513. dzień panowania JKM Piotra II Grzegorza
3213. dzień kadencji Sejmu (XXXIII kadencja)
Park Stołeczny

25.06: Sarmacja-Scholandia

Korona nie ponosi odpowiedzialności za treść materiałów opublikowanych w ramach Parku stołecznego. Opublikuj swój wpis lub film z YouTube.

25 czerwca 2008 r., 14:00 — Marcin bnt Komosiński

Dziś o 20:00 reprezentacja Sarmacji na V-Mundialu zmierzy się Królestwem Scholandii. Ten mecz powinni zdecydowanie zdominować Sarmaci, którzy po gładkiej porażce 0:2 z Cesarstwem Valhalli będą chcieli w końcu zdobyć 3 punkty. Nie należy jednak zupełnie skreślać Scholandczyków, którzy są ostatnio w dobrej formie fizycznej. Niestety nie przekłada się to na pozytywne rezultaty, Scholandia nie wygrała od czterech spotkań. Jeśli chodzi o formę Sarmatów to jest ona daleka od ideału. Drużyna Zbyszko Browarczyka gra ostatnio w kratkę i nie potrafi ustabilizować formy. Ostatnio porażka z Valhallą była już drugą z rzędu. Stąd tak niska, dopiero 9 pozycja w tabeli. Scholandczycy wcale nie są lepsi, zajmują 11 miejsce. Pomimo tych wszystkich statystyk, to Sarmaci są zdecydowanym faworytem tego spotkania, bo mimo słabszej formy, posiadają o wiele lepszych technicznie zawodników.

Skład Sarmacji nie powinien nikogo zaskoczyć. Na bramce najprawdopodbniej stanie 23-letni Rafael de Aquino, który najwyraźniej budzi większe zaufanie u trenera niż o 5 lat starszy Robert Borgström. Na obronie wystawieni zostaną Kristoffer Ystaas, Trond Riisnas, Arnulf Sjurelv i Wiggo Walsted. Co do tej formacji nie ma żadnych wątpliwości, gdyż trener Browarczyk nie ma praktycznie innego wyboru. W pomocy zapewne zagrają Tore Roed, Birger Ueland, Torgrim Ebeltoft i Stig-Petter Eeg. Mimo to wystawianie Roeda w meczu z tak słabym przeciwnikiem może być ryzykowne. Wystarczy jedna żółta kartka tego zawodnika, by Sarmacja straciła swojego najlepszego pomocnika. Lepszym pomysłem byłoby wystawienie młodziutkiego Fritza Skjoldbjarga, który nieźle spisał się w meczu z Valhallą. Atak to chyba największa niewiadomo. Wiemy na pewno że jednym z atakujących będzie Isak Warhuus. Towarzyszyć mu będzie ktoś z dwójki Krzysztof Macak i Jesper Kolsvik. Browarczyk postawi raczej na Macaka z powodu fatalnej gry Kolsvika w ostatnim spotkaniu. W tej formacji widać wyraźny brak Bjorna-Arilda Lersveena, który z powodu kontuzji wróci do gry dopiero 7 lipca. Co gorsza, jeżeli Warhuus dostanie dziś żółtą kartkę, to będzie to prawdziwa katastrofa dla Sarmacji.

Prawdopodobny skład Scholandii:
K Drzewiecki
W Molewski - B Zdebel - K Kornatowski - S Pilarz
A Orlowicz - A Luty - R Gardias - Z Kurski
R Kaliszan - Z Krygier (C)
Udostępnij

Informacje o artykule

Artykuł oceniło 0 czytelników. Średnia nota: 0
Artykuł czytano 450 razy.

Komentarze

2008-06-25 15:08 - autor: Piotr kaw. von Cetnarovich
VIVA SCLAVINIA!
VIVA TRIZONDAL!
VIVA SARMATIA!

2008-06-25 19:31 - autor: Henryk K. bar. von Thorn-Leszczyński
Forza Sarmatia!

2008-06-25 20:00 - autor: Zbyszko v-hr. von Thorn-Browarczyk
Wybaczcie, ale na bramce stoi kto inny. :D

2008-06-25 20:10 - autor: Zbyszko v-hr. von Thorn-Browarczyk
Zwyciężyliśmy 4:1. Nie postawiłem na Macaka, a zostawiłem Jespera i opłaciło się - strzelił dziś dwie bramki. Co do formy naszej reprezentacji uważam, że jest stabilna. Dwie ostatnie porażki były spowodowany tym, że graliśmy z dwiema najmocniejszymi ekipami tego sezonu. :)

2008-06-25 20:14 - autor: Zbyszko v-hr. von Thorn-Browarczyk
A i jeszcze odnośnie Fritza Skjoldbjarga, ten jego niezły mecz z Valhalla to 3. ;)

2008-06-25 20:48 - autor: Marcin bnt Komosiński
Masz farta, że Roed i Warhuus nie dostali żółtych kartek. :D

2008-06-25 22:50 - autor: Marcel bnt Hans
A Turcja odpadła :(

Dodaj swój komentarz:


Chcę wiedzieć o nowych komentarzach

Opcje archiwum

Napisali o nas

© Księstwo Sarmacji
Wszystkie prawa zastrzeżone.
Sarmacja na Facebooku Sarmacja na Twitterze Sarmacja na YouTube
Czas generowania strony: 0.064 sekundy