Dziś jest 4 lipca 2020 r.
6616. dzień niepodległości Księstwa Sarmacji
3543. dzień panowania JKM Piotra II Grzegorza
3243. dzień kadencji Sejmu (XXXIII kadencja)
Park Stołeczny

By v-kultura kwitła

Korona nie ponosi odpowiedzialności za treść materiałów opublikowanych w ramach Parku stołecznego. Opublikuj swój wpis lub film z YouTube.

21 maja 2008 r., 16:41 — Mateusz Morawiec

Każdy z nas dobrze wie jak wielkie znaczenie ma sztuka i kultura. Bez niej trudno o prawidłowy rozwój kraju i jego obywateli, bez niej postęp staje się nieosišgalny. Te dziedziny życia umożliwiajš nam osobisty rozwój poprzez otwieranie się na nowe doœwiadczenia, doœwiadczanie innoœci, naukę tolerancji i przyjaŸni ponad partyjnej czy ponad mikronacyjnej. Sztuka nie zna żadnych granic, jest mediatorem ponad wszelkimi podziałami, często wbrew osobistym czy formalnym konfliktom pomaga znaleŸć œcieżkę porozumienia. Ponadto pomaga nam ona wyrazić siebie, zaprezentować innym swoje wnętrze, niejednokrotnie trudne do przedstawienia w słowach. W Księstwie Sarmacji jednak ze sztukš jest, ładnie to ujmujšc, krucho.

Rozglšdajšc się po kolejnych terytoriach, królestwach czy okręgach napotykamy doœć sporo galerii, zakštków z muzykš czy miejsc do opublikowania swych prac. Sš to jednak miejsca w zdecydowanej większoœci wymarłe, ograniczajšce się do jednej wystawy na szmat czasu i to najczęœciej kogoœ z tego samego małego miasta.

Pozwoliłem więc sobie wygenerować apel do mieszkańców Sarmacji, apel majšcy na celu uœwiadomić im wagę tej dziedziny życia i być może umożliwiajšcy im, tj. Wam moi drodzy, otwarcie się na prezentację swych prac oraz komentowanie wypocin innych.

Możliwoœć takš daje nowo otwarta Galeria Dalmencka oraz kino Dalcinema, znajdujšce się pod adresami: http://www.dalcinema.blog.pl/ oraz http://galeriadalmencka.blogspot.com/
Oczywiœcie na chwilę dzisiejszš sš to równie puste miejsca jak wczeœniej przeze mnie opisywane i krytykowane na swój sposób „placówki kulturalne” rozsiane po całym KS. To się może zmienić jedynie dzięki Wam. Ja ze swojej strony, jako założyciel i dyrektor mogę zagwarantować jedynie otwartoœć na wszelkei propozycje współpracy.

Zachęcam więc do tworzenia i przesyłania prac na dalmencja@wp.pl by było to miejsce Nasze, nie tylko mieszkańców Dalmencji. Nie ma terytorium na tyle niezależnego, by wszyscy Sarmaci czy mieszkańcy innych mikronacji, dla których Dalcinema i Galeria Dalmencka również stojš otworem, nie oskarżyli mnie o promocję Terytorium. Owszem, promocja w pewnym stopniu to jest, autoreklama również. Nie da się tego uniknšć. Oœwiadczam jednak, że głównym moim celem i założeniem jest szerzenie kultury, udostępnienie jej jak najszerszemu gronu, a w konsekwencji rozwój naszej drugiej, wirtualnej ojczyzny.

Lofens współobywatele! Pozdrawiam!
Udostępnij

Informacje o artykule

Artykuł oceniło 0 czytelników. Średnia nota: 0
Artykuł czytano 360 razy.

Komentarze

2008-05-21 16:52 - autor: Daniel bar. Chojnacki - Kaczyński
Powiem tak: proszę pisać częściej :)

2008-05-21 16:58 - autor: Konrad „Sobik” de Luna y Euskadi
A te krzaczki na początku w polskich znakach to skąd?

2008-05-21 17:04 - autor: Mateusz Morawiec
krzeczki powstały niezależnie ode mnie, nie mam pojęcia skąd się wzięły
Pozdrawiam!

2008-05-21 17:23 - autor: Bartosz „Ojebejbe” kaw. von Thorn-Mackiewicz
Tekst kopiowany z notatnika?

2008-05-21 18:37 - autor: Mateusz Morawiec
Z Worda, by widzieć co się pisze, bo w małym okienku niewygodnie

Dodaj swój komentarz:


Chcę wiedzieć o nowych komentarzach

Opcje archiwum

Napisali o nas

© Księstwo Sarmacji
Wszystkie prawa zastrzeżone.
Sarmacja na Facebooku Sarmacja na Twitterze Sarmacja na YouTube
Czas generowania strony: 0.064 sekundy