Dziś jest 22 lutego 2020 r.
6484. dzień niepodległości Księstwa Sarmacji
3411. dzień panowania JKM Piotra II Grzegorza
3111. dzień kadencji Sejmu (XXXIII kadencja)


Różne > "Zamrażarka Posła Koniasa, czyli o sarmackim Dornie."

Korona oraz Brama Sarmacka nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy, opinii i stanowisk opublikowanych przez redaktorów agencji prasowych. Opublikuj artykuł w Parku.

28 kwietnia 2008 r., 18:28 — Robert Janusz von Thorn-C*****ski

W dniu 25 kwietnia 2008 r. dotychczasowy wicemarszałek Izby Poselskiej, jak również jej Marszałek-Senior pan poseł Krzysztof Konias (SPD) został wybrany na pełnoetatowego Marszałka. Kiedy wszedł do swojego nowego gabinetu ujrzał stos zalegających wniosków. Machnął ręką i wyszedł. Nie było go do dziś.

W tym czasie doszło do niespotykanej od dawien dawna sytuacji - sarmacki parlament został sparaliżowany. Cztery z ponad dziesięciu zalegających wniosków przekroczyły założony w regulaminie termin 10 dni na ich przedłożenie pod obrady Wysokiej Izby. Dwa kolejne termin ten przekroczą dziś w nocy. Leżą wnioski z uchwałami, ustawami czy te ważne - rządowe. Ważne dlatego, że oczekuje się, by Rząd działał sprawnie i bez zakłóceń. A na dobrą sprawę działać tak nie może, bo opozycyjny Marszałek zwyczajnie machnął na wnioski ręką. Nie było go do dziś.

Przetrzymywanie projektów uchwał i ustaw w realu zyskało nazwę "trzymania w zamrażarce". Najbardziej z jej używania zasłynął Marszałek Ludwik Dorn - pełniący swą funkcję z nadania PIS. Zasłynął tym, że do zamrażarki wrzucił wniosek o odwołanie Marszałka - został sędzią we własnej sprawie. Dziś tego samego dokonać chciał Marszałek Konias. Szybka reakcja wnioskodawcy temu zapobiegła. Ale... okazało się przy tym, że Marszałek Konias nie zna Regulaminu Izby, którą przyszło mu kierować! Hańba! Marszałek zamiast zgodnie z przepisami zarządzić wybór nowego Marszałka, zarządził... głosowanie nad odwołaniem starego.

Ziarnko do ziarnka... Całego problemu w zasadzie by nie było, gdyby zaraz po swoim wyborze Pan Marszałek, wiedząc, iż chorowity w ostatnim czasie i bez serca do pracy, powołałby wicemarszałka, który posprzątałby jego biurko. Marszałek machnął ręką i na to. Obecny obraz IP rzuca się cieniem na naszego sarmackiego Dorna, posła Koniasa, ale pośrednio też na jego kolegów z ław poselskich - posłów SPD, którzy ręczyli, że to będzie o wiele lepszy Marszałek, niż poseł Dzikowski. Tak się nie stało.

Prawda jest jedna - bolesna - tak złego Marszałka jak Dorn, tzn. Konias, w Sarmacji jeszcze nie było.

Udostępnij

Informacje o artykule

Artykuł oceniło 1 czytelników. Średnia nota: 5
Artykuł czytano 448 razy.

Komentarze

2008-04-28 18:52 - autor: Krzysztof hr. "Kwazi" Konias
Przez ten (niecały) tydzień mojej nieobecności IP wcale nie była zamrożona. Trwały debaty. Powodem spowolnienia prac była nie tylko moja choroba, ale też moja niechęć do rozstrzygania ważnych spraw kiedy IP jest w niepełnym składzie.

Od dzisiaj IP znów ma 8 posłów, zdrowego Marszałka i bredzącego posła von Thorn-C*****skiego. Czyli wszystko po staremu.

2008-04-28 19:53 - autor: Robert Janusz kaw. von Thorn-C*****ski
A trzy projekty przeterminowane dalej wiszą...

2008-04-28 20:34 - autor: Krzysztof hr. "Kwazi" Konias
Fakt, że bezczelnie i bezprawnie odznaczasz wnioski w Lasce Marszałkowskiej, które ja zaznaczyłem jako wprowadzone pod obrady nie oznacza, że nie zostały wprowadzone pod obrady.

Ponadto przypominam Ci, że Marszałkiem IP jestem formalnie od niecałych dwóch dni. Wczoraj nie było mnie w domu, dlatego nie powołałem wicemarszałka.

2008-04-28 21:06 - autor: Robert Janusz kaw. von Thorn-C*****ski
Nie zostały wprowadzone pod obrady. I wobec tego odznaczanie ich jako wprowadzonych jest niedopuszczalne.

2008-04-28 21:07 - autor: Robert Janusz kaw. von Thorn-C*****ski
I już zostały, wobec czego teraz możesz je sobie odznaczyć. Koniec jednak z kreatywną księgowością Mocium Panie.

2008-04-28 21:38 - autor: Mateusz kaw. "lenon" Karczewski
OoOoO

2008-04-29 00:25 - autor: Zbyszko v-hr. "ziutek" von Thorn-Browarczyk
Kwazi... nie ma co ukrywać, że od dawna bawisz się Izbą Poselską. A to odchodzisz sobie miesiącu tłumacząc, że i tak zrobiłeś dużo. A teraz nagle chorujesz i zwalasz jeszcze winę na Kanclerza, który ośmielił się skomentować Twoje zachowanie. Ogarnij się chłopcze.

2008-04-29 00:37 - autor: Krzysztof hr. "Kwazi" Konias
Czas na inicjatywę poselską - Uchwała potępiająca chorobę Marszałka IP.

2008-04-29 10:17 - autor: Calisto bar. "Winheart" Kami-Chojnacka
Jesteście chamscy i tyle Wam powiem. Zostawiliście Krzyśkowi bagno do posprzątania - syf i ubóstwo w IP. Masę zaległości, kupę śmieci i jeszcze małą wojnę pomiędzy posłami. Teraz wszystkie swoje błędy zwalacie na ramiona człowieka, który odważył się ten syf sprzątnąć. Brawo.

2008-04-29 12:05 - autor: Robert Janusz kaw. von Thorn-C*****ski
ROTFL :D:D:D a Pani Calisto jak zwykle nie wie o czym mówi ;););)

Syf ów zostawił Pan wicemarszałek... ups... był nim Kwazi. O losie.

2008-04-29 12:06 - autor: Aaron kaw. "Gamaliel" von Lichtenstein-Rozman
Należy sobie jeszcze droga Win zadać pytanie kto to bagno zrobił. Jeśli jest to bagno (ja tak nie uważam), to wkład Kwaziego jest nie do przecenienia.

2008-04-29 12:31 - autor: Calisto bar. "Winheart" Kami-Chojnacka
@Czekan: zastanów się najpierw czy zwracać się do mnie per pani czy per Calisto, a potem postaraj się być konsekwentny.

Czy nie wiem o czym mówię? Możliwie, że źle rozumuje, ale po to się wypowiadam by w razie czegoś takiego, ktoś mnie poprawił.

Powiem co mi się nie podoba, drogi Robercie. Marudzisz na wszystkich, bruździsz a sam bez winy nie jesteś.

@Aaron: Wina Kwaziego zaczyna się dopiero w miejscu, w którym kończy się wina Roberta i wina ex-Marszałka. Ponadto na korzyść Kwaziego przemawia fakt, że BYŁ NA URLOPIE ZDROWOTNYM.

Drodzy Panowie. Jak wiecie, czekam na decyzję w sprawie lokacji Nadziei. Od kilkunastu dni, dzień w dzień zaglądałam na forum IP z nadzieją, że w końcu mój wniosek zostanie przekazany pod debatę i głosowanie. Nie wiem, czy kogokolwiek bardziej niż mnie irytował zastój w IP. Tylko dlaczego całą winę zwalać na człowieka, który z powodów od siebie niezależnych nie mógł działać tak jak należy?

2008-04-29 12:49 - autor: Robert Janusz kaw. von Thorn-C*****ski
Można. Bo sam mówił, że w IP pozostanie aktywny. Vide oświadczenia w BS. EOT. Radzę zastanowić się gdzie w paraliżu IP leży moja wina, i mi ją wskazać.

2008-04-29 13:12 - autor: Michał bar. Michaelus
Jeśli chodzi o odpowiedzialność to Marszałek Dzikowski powołał swoje zastępcę (zresztą był to jego obowiązek). A kto był tym zastępcą? Proszę zgadnąć.

2008-04-29 13:54 - autor: Robert Janusz kaw. von Thorn-C*****ski
Tadam! KWAZIU :D /TADAM

2008-04-29 14:55 - autor: Krzysztof hr. "Kwazi" Konias
Robercie - nie wiem czy zauważyłeś, ale w czasie swojej choroby przeprowadziłem 6 głosowań. A wiele razy już powtarzałem dlaczego nie poddałem pod obrady nowych projektów.

@Aaron - a w jaki sposób chcesz mnie obciążyć winą za to że Dzikowski odszedł z KS ??

2008-04-29 15:11 - autor: Aaron kaw. "Gamaliel" von Lichtenstein-Rozman
Krzysztofie, ja Cię nie chcę obciążać winą za nic. No dobra, za jedną sprawę: za współudział w obniżeniu standartów debaty politycznej w tej kadencji: Wraz c RCA, Skarniqiem, Cezarem.
Uważam również miałeś współudział w stworzeniu sytuacji politycznej która przerodziła się w obrzucanie się ekskrementami. Co przypuszczam miało również wpływ na odejście Dzikowskiego. Nie uważam Cie jednak za głównego winnego, a po prostu za jedną z osób jaka do takiej sytuacji doprowadziła. Jak pokazują badania SOBOSu, gdzieś tak z połowa sarmackiego społeczenstwa uważa Cię za męza stanu. Ja wobec takich osób mam wysokie wymagania.

2008-04-29 15:21 - autor: Krzysztof hr. "Kwazi" Konias
"Uważam również miałeś współudział w stworzeniu sytuacji politycznej która przerodziła się w obrzucanie się ekskrementami. Co przypuszczam miało również wpływ na odejście Dzikowskiego."
Jesteś w tragicznym błędzie.

2008-04-29 15:31 - autor: Aaron kaw. "Gamaliel" von Lichtenstein-Rozman
W założeniu pierwszym (że miałeś współudział) czy w założeniu drugim (że miało to wpływ na odejście Dzika) ?

Dodaj swój komentarz:


Chcę wiedzieć o nowych komentarzach

Opcje archiwum

Napisali o nas

© Księstwo Sarmacji
Wszystkie prawa zastrzeżone.
Sarmacja na Facebooku Sarmacja na Twitterze Sarmacja na YouTube
Czas generowania strony: 0.04 sekundy