Dziś jest 4 czerwca 2020 r.
6586. dzień niepodległości Księstwa Sarmacji
3513. dzień panowania JKM Piotra II Grzegorza
3213. dzień kadencji Sejmu (XXXIII kadencja)


Różne > "Sprawozdanie z wizyty Rządu w Trizondalu"

Korona oraz Brama Sarmacka nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy, opinii i stanowisk opublikowanych przez redaktorów agencji prasowych. Opublikuj artykuł w Parku.

25 kwietnia 2008 r., 09:20 — Robert Janusz von Thorn-C*****ski

W dniu 24 kwietnia o godzinie 20.00 w stolicy Księstwa Trizondalu - Trizopolis - rozpoczęło się spotkanie delegacji Rządu Księstwa Sarmacji z władzami i mieszkańcami tego kraju. Było to pierwsze z serii czekających Rząd wizyt roboczych w samorządach Korony Księstwa Sarmacji. W skład delegacji Rządowej wszedł Minister Samorządu Terytorialnego - Avril kaw. Levengothon, oraz Kanclerz Rządu Robert Janusz kaw. von Thorn-C*****ski. Zainicjowana przez stronę rządową wizyta spotkała się z ciepłym przyjęciem przez Trizondalczyków, a samo spotkanie przebiegło w miłej, choć nieco chaotycznej, atmosferze. W spotkaniu wzięły udział najważniejsze i najwyższe władze Księstwa Trizondalu - Książę Marcin kaw. Komosiński, Regent Marcel Hans oraz premier Konrad de Luna y Euskadi.

Obie strony poruszyły ważne kwestie, jednak zgodnie z założeniami spotkania dominowała strona trizondalska. Rząd poprosił by reklama i promocja Trizondalu odbywała się w lepiej zorganizowany i bardziej profesjonalny sposób, by faktycznie była reklamą, a nie antyreklamą. W dalszej części Trizondal poruszył następujące kwestie:
  • pomoc prawna ze strony Rządu w zakresie współpracy sclavińsko-trizondalskiej,
  • czy Rząd zamierza powiększać rolę samorządów w życiu Księstwa Sarmacji,
  • czy samorządy mogą liczyć na pomoc finansową ze strony Korony,
  • likwidacja Rottery,
  • pomoc mentorska względem funkcjonowania systemu SYRIUSZ,
  • pomoc Rządu w kwestii języka trizondalskiego oraz organizacji v-olimpiady,
  • poprawa pozycji trizondalskich miejscowości w rankingu.
Na wszelkie postawione pytania Rząd udzielił szerokiej odpowiedzi, a niejednokrotnie poprosił o dalszy kontakt w kwestii tych spraw, których nie dało się rozwiązać podczas spotkania. Zainicjowana w ten sposób współpraca władzy samorządowej z centralną może, i jestem pewien, że przyniesie, pożądane efekty - zacieśnianie współpracy, wzrost roli (w tym doradczej, ale i tej decydującej) samorządów.

Rząd Księstwa Sarmacji ma nadzieję, że kolejne spotkania będą równie owocne i równie przyjemne. Kolejne spotkanie Rząd zaplanował na poniedziałek 28 kwietnia 2008 r. w Rzeczpospolitej Sclavińskiej. Liczymy, że również w tym kraju uda się zorganizować spotkanie z władzami i mieszkańcami, stosowne informacje i prośby zostały skierowane do Marszałka-Premiera i Prezydenta. Harmonogram wizyt Rządu jest napięty i uwarunkowany realnymi możliwościami dysponowania wolnym czasem - skutkiem tego zarówno długi weekend, jak i weekendy w ogóle odpadają jako możliwość wizyt i spotkań. Niemniej jednak celem Rządu jest wizyta we wszystkich samorządach, założony harmonogram daje pewność, że spotkania te zakończą się jeszcze przed obchodami VI Rocznicy powstania Księstwa Sarmacji.

W ocenie Rządu odbyte w dniu wczorajszym spotkaniu było spotkaniem owocnym i udanym, nie należy także zapominać, że było spotkaniem potrzebnym. W imieniu Rządu dziękuję władzom Księstwa Trizondalu za gościnę i organizację samego spotkania z mieszkańcami. Powiedzieć tylko zostaje - Do widzenia!
Udostępnij

Informacje o artykule

Artykuł oceniło 3 czytelników. Średnia nota: 1.66667
Artykuł czytano 409 razy.

Komentarze

2008-04-25 09:22 - autor: Robert Janusz kaw. von Thorn-C*****ski
Ort poprawiony, moja wina ;)

2008-04-25 14:45 - autor: Piotr diuk Kościński
Spotkanie na pewno było ważne, a może nawet ciekawe... ale czy musi być opisane w takim stylu jak z dawnej "Trybuny Ludu"? Najpierw "książka telefoniczna" z nazwiskami i funkcjami, potem krótki opis i wreszcie zadowolenie, że "spotkanie było owocne i udane..."

2008-04-25 14:46 - autor: Robert Janusz kaw. von Thorn-C*****ski
Nie... sprawozdanie może być także w stylu statutu...

2008-04-25 16:32 - autor: Konrad "Sobik" de Luna y Euskadi
Dobry artykuł... A, i Trizondal też dziękuje Rządowi za przybycie i wyjaśnienie parę kwestii... ;-)

Dodaj swój komentarz:


Chcę wiedzieć o nowych komentarzach

Opcje archiwum

Napisali o nas

© Księstwo Sarmacji
Wszystkie prawa zastrzeżone.
Sarmacja na Facebooku Sarmacja na Twitterze Sarmacja na YouTube
Czas generowania strony: 0.048 sekundy