Dziś jest 6 czerwca 2020 r.
6588. dzień niepodległości Księstwa Sarmacji
3515. dzień panowania JKM Piotra II Grzegorza
3215. dzień kadencji Sejmu (XXXIII kadencja)


Różne > "TAP: Trizondal żyje!"

Korona oraz Brama Sarmacka nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy, opinii i stanowisk opublikowanych przez redaktorów agencji prasowych. Opublikuj artykuł w Parku.

19 kwietnia 2008 r., 23:07 — Konrad von Sobieszek y Euskadi

Wczoraj na czacie sarmackim odbyło się spotkanie Kolegium Książęcego Księstwa Trizondalu z rządem Rzeczpospolitej Sclavińskiej. Na nim było około trzynastu osób z Jego Książęcą Mością Piotrem Mikołajem na czele. Na początku Marcel Hans, Regent Trizondalu, wygłosił  krótką mowę. Po nim wystąpił Marszałek-Premier Sclavinii, Stanisław kaw. Gertald, a następnie było zadawanie pytań władzom obydwóch krajów. Potem na czat wpadł Kanclerz Księstwa Sarmacji, Robert Janusz kaw. von Thorn-C*****ski. Po spotkaniu przeniesiono się na specjalne forum dotyczące współpracy. Władze obydwóch krajów mają nadzieję na szersze rozwinięcie  współpracy. Już nawet na forum o współpracy padła pierwsza propozycja współdziałania Trizondalu i Sclavinii - tym razem w zakresie kultury. Więcej o tym spotkaniu można przeczytać w Przeglądzie Politycznym (http://sclavinia.sarmacja.org/forum/viewtopic.php?t=3923&sid=bbb44d90a4e032116c66d23d4e819526)

---

Marszałek-Senior otworzył pierwsze  posiedzenie trizondalskiego Sejmu Wielkiego. Pierwszym i jedynym punktem tego posiedzenia jest wybór Marszałka SW. Zgłoszono dwie kandydatury: Marcina kaw. Komosińskiego i Przemysława Jańczyka. Po otwarciu głosowania do tej chwili dwie osoby się wstrzymały od głosu, a pięć zagłosowało na drugiego kandydata. W sumie można już nazywać Jańczyka Marszałkiem Sejmu Wielkiego.

---

 Na forum Księstwa Trizondalu od przedwczorajszego dnia można zobaczyć dział "Media", a w nim podforum "Prawda".
- Uznałem, że skoro Sarmacja ma "Park" my będziemy mieć "Prawdę". W tym dziale będzie można ANONIMOWO ale i będąc zarejestrowanym zamieścić wiadomości, tworząc naszą gazetkę. Będzie można zamieścić również obrazki, zdjęcia itp.

Wiesz coś? Opisz to! -
pisze na forum Regent Księstwa Trizondalu, Marcel Hans. Jak na razie w "Prawdzie" pojawił się tylko jeden wątek. Może niedługo dojdą następne?
---
Lud Trizondalu już przygotowuje transparenty i flagi, aby niedługo wyjść przed siedzibę Kolegium Książęcego w Trizopolis i świętować nową konstytucję Księstwa Trizondalu. Faktem jest to, że konstytucję przegłosowało KK, ale jeszcze musi ją zatwierdzić Książę Sarmacji lub Regent. A obydwoje jak na razie się nie odzywają. O przyjęciu konstytucji niezwłocznie poinformujemy.
---
Televizja Trizondal wraca w całej swej okazałości. Została zmieniona czołówka, a wiadomości zaczęły być wydawane codziennie. Co prawda, niektórzy ludzie zarzucają TVT nieaktualność i przekłamania, ale wszystko idzie ku lepszemu! Zapraszamy do codziennego oglądania i oceniania!
---
Nowa strona Rottery (www.rottera.sarmacja.org) rozwija się. Jest już na niej historia przedinternetowa, jak i internetowa, mimo to jednak brakuje tam wielu ważnych rzeczy, jak na przykład skrypt sprzedaży gruntów lub wykaz mieszkańców. Pozostaje mieć nadzieję, że te braki zostaną uzupełnione jak najszybciej.
---
Za to postarał się Łukasz Ogrzebacz, nowy zarządca okręgu Triland. W niedługim czasie od jego powołania powstała strona tego okręgu (www.triland.sarmacja.org). Jest ona w pełni funkcjonalna i zawiera wiele ciekawych informacji na temat Trilandu, jak i najświeższe wiadomości.
---
Powstała również strona Sejmu Wielkiego (www.trizondal.sarmacja.org/SW/SW). Niestety, wymaga ona dopracowania, także nowy Marszałek Sejmu Wielkiego będzie miał co robić.
---
Powołano nowego zarządcę okręgu Dalmencja. Został nim Mateusz Morawiec. Mamy nadzieję, że za jego rządów okręg ożyje.
---
Łukasz Ogrzebacz, zarządca okręgu Triland, przedstawił statut swojego okręgu. Wywołał on debatę w Kolegium Książęcym na temat tego, czy Trizondal jest państwem unitarnym czy federacją. Legat KK wypowiedział się tak:
Przemysław Jańczyk: Myślę, że jeśli powstałaby federacja to byłby pierwszy krok do rozpadu Trizondalu - po pewnym czasie okręgi mogłby się uniezależnić od władzy "centralnej" i stać się osobnymi państwami. Jeżeli mowa o państwie unitarnym musimy zacząć współpracę między samorządami i wszystko będzie dobrze. Tak myślę:)
Wszyscy legaci jednogłośnie twierdzą, że Trizondal powinien być państwem unitarnym, ale teraz dyskusja się już toczy tylko na temat władz okręgu i wyborów zarządcy. Co z tej dyskusji wyniknie? - zobaczymy!
---
Trizondalska Agencja Prasowa - dwadzieścia cztery godziny na dobę, siedem dni w tygodniu.

Udostępnij

Informacje o artykule

Artykuł oceniło 0 czytelników. Średnia nota: 0
Artykuł czytano 545 razy.

Komentarze

2008-04-19 23:29 - autor: Avril kaw. Levengothon
To fajnie że jesteście zadowoleni z Rottery bo niestety MST nie jest :)

2008-04-19 23:32 - autor: Konrad "Sobik" de Luna y Euskadi
Doskonale o tym wiemy :] I wcale nie napisałem, że jesteśmy zadowoleni z Rottery. Polecam czytać uważnie :]

2008-04-19 23:37 - autor: Avril kaw. Levengothon
Ach złączyło mi się to z kolejną wiadomością, składam honory (czy jak to się mówi ^^). A jeszcze co do miasta: "Nowa strona Rottery rozwija się." No jeśli rozwijaniem nazywacie dodanie historii przez 2 miesiące to gratuluje :), Ale więcej w moim kolejnym raporcie. No, ale żeby nie było, obyście z tego stanu wybrnęli.

2008-04-20 07:51 - autor: Paweł "Młody" Jańczyk
Myślę, że ta duża doza informacji z Trizondalu sprawi, że będzie on częściej odwiedzany przez osoby nie zamieszkałe tam.

2008-04-20 09:01 - autor: Bartosz kaw. "Ojebejbe" von Thorn-Mackiewicz
Z grzeczności usunąłem drugi, pusty artykuł.

2008-04-20 09:03 - autor: Bartosz kaw. "Ojebejbe" von Thorn-Mackiewicz
Ale błędów ortograficznych i w formatowaniu poprawiał nie będę. Zastanawiam się jak można tak spieprzyć artykuł w edytorze WYSIWYG :]

2008-04-20 13:11 - autor: Konrad "Sobik" de Luna y Euskadi
A ja się zastanawiam, kiedy mnie wywalą :]
PS. Za usunięcie drugiego arta dziękuję.

2008-04-20 14:32 - autor: Daniel bnt von Staufen
Aha

Dodaj swój komentarz:


Chcę wiedzieć o nowych komentarzach

Opcje archiwum

Napisali o nas

© Księstwo Sarmacji
Wszystkie prawa zastrzeżone.
Sarmacja na Facebooku Sarmacja na Twitterze Sarmacja na YouTube
Czas generowania strony: 0.042 sekundy